Номінація «Аудіовізуальний твір»



ПОЛОЖЕННЯІІІ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО (ХІVВСЕКРИМСЬКОГО)

ФЕСТИВАЛЮ - КОНКУРСУ

УЧНІВСЬКОЇ ТА СТУДЕНТСЬКОЇ ТВОРЧОСТІ

ІМЕНІ МАРІЇ ФІШЕР-СЛИЖ

«ЗМАГАЙМОСЬ ЗА НОВЕ ЖИТТЯ!», ПРИСВЯЧЕНОГО

ЛЕСІ УКРАЇНЦІ

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

        1. ІІІ Всеукраїнський (ХІV Всекримський) фестиваль-конкурс учнівської та студентської творчості імені Марії Фішер-Слиж «Змагаймось за нове життя!», присвячений Лесі Українці, (далі Фестиваль-конкурс) проводиться з ініціативи Культурно-просвітницького Центру художня галерея «Sweetарт-Знання», Інформаційно-дослідного Центру «Інтеграція і розвиток»  за сприяння та підтримки Міністерства культури України, Міністерства освіти і науки України, Полтавської обласної державної адміністрації, Управління культури Полтавської державної адміністрації, Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА, Полтавської міської ради, Виконавчого комітету Полтавської міської ради, Чернівецької обласної державної адміністрації, Виконавчого комітету Чернівецької міської ради.

        До участі в проведенні Фестивалю-конкурсу можуть залучатися підприємства, установи, організації, благодійні фонди, громадські організації, а також фізичні особи (за їх згодою).

 

        2. Мета Фестивалю-конкурсу:

сприяння глибшому ознайомленню та вивченню молоддю спадщини великої української поетеси Лесі Українки;

долучення підростаючого покоління до збереження і розвитку культурної спадщини українського народу шляхом вивчення історії рідного краю, спонукання осмислення державотворчих зусиль нашого народу та його перспектив;

виховання відповідальності за збереження місцевих пам'яток культури;

виховання почуття патріотизму, національної гідності та особистої відповідальності за майбутнє нашої Батьківщини.

 

       3. Завдання Фестивалю-конкурсу:

популяризація знань з літератури, історії, культури українського народу;

виховання у молодого покоління громадян України толерантного і шанобливого ставлення до літературної спадщини українського народу та народів, що проживають на теренах України;

підтримка учнівської та студентської молоді, яка цікавиться літературою, історією, культурою, традиціями українського народу і виявила здібності до художньої творчості, наукових пошуків, написання публіцистичних, художніх та науково-пошукових робіт, створення аудіо-візуальних творів, образотворчого мистецтва.

 

ІІ. УЧАСНИКИ ТА УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ

 

        1. До участі у Фестивалі-конкурсі запрошуються учні 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів різних форм власності, спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів, учні та студенти навчальних закладів І - ІV рівнів акредитації різних форм власності, діти з обмеженими можливостями, діти переселенців, діти – представники національних меншин та закордонних українців, які виявили особисте бажання взяти в ньому участь.

        У відбірковому етапі Фестивалю-конкурсу також можуть брати участь конкурсанти з числа  представників громадських організацій національних меншин України, Криму та закордонних українців.  

 

        2. Фестиваль-конкурс проводиться в чотирьох вікових категоріях:

учні    1-4 класів (номінації «декламація», «малюнок»);

учні 5-7 класів (номінації «декламація», «малюнок»);

учні 8-9 класів (номінації «декламація», «інсценізація», «малюнок», «аудіовізуальний твір», «твір», «вокал»);

учні 10-11 класів і студентська молодь (номінації «декламація», «інсценізація», «аудіовізуальний твір», «твір», «науково-пошукова робота», «малюнок», «вокал»).

          

        3. Фестиваль-конкурс проводиться як творче змагання учнівської та студентської молоді за номінаціями: «декламація», «інсценізація», «твір», «науково-пошукова робота», «малюнок», «аудіовізуальний твір», «вокал».

Мова конкурсу – українська.Декламування мовами народів світу та мовами національних меншин України (кримськотатарська, грецька, болгарська, вірменська, російська тощо) при наявності заявок.

 

Номінація «Декламація»

 Учасники – учні 1-4 класів, учні 5-7 класів, учні 8- 9 класів, учні 10- 11 класів та студенти (при поданні більше 35 заявок на окрему вікову категорію формується окрема група конкурсантів). До декламування пропонуються вірші Лесі Українки, уривки з її драматичних чи прозових творів (відповідно до вікової категорії).

Номінація «Інсценізація»

Учасники – учні 8-11 класів, учні та студенти навчальних закладів І – ІV рівнів акредитації. До інсценування рекомендуються літературні композиції, вірші, фрагменти моновистав, уривки з драматичних чи прозових творів Лесі Українки (з врахуванням вікових категорій).

Умови: тривалість інсценізації – до 10 хвилин, учасники – не більше чотирьох осіб.

Номінація «Малюнок» (за життям і творчістю Лесі Українки)

Учасники – учні 1-11 класів, учні та студенти навчальних закладів І- ІV рівнів акредитації (з врахуванням вікових категорій).

І тур – заочний: надсилаються малюнки формату А-3(техніка виконання – за вибором автора), твори декоративно-прикладного мистецтва до 15 лютого 2018 року за адресою проведення Регіонального етапу конкурсу. На тильній (зворотній) стороні роботи мають бути вказані назва, ім’я та прізвище автора, телефон, найменування навчального закладу, клас (курс), адреса, прізвище, ім’я та по батькові вчителя (викладача), який підготував учасника, контактний телефон.

ІІ тур – очний. (Учасникам пропонуються для малювання уривки із творів Лесі Українки (на вибір).

Номінація «Аудіовізуальний твір»

Учасники - школярі 8-11 класів, студенти, автори теле- і радіопередач для молоді.

До участі у конкурсі можуть бути подані: теле- та радіопередачі, телефільми, радіопостановки, відео-презентації обсягом до 30 хвилин.

Теми: «Життя і творчість Лесі Українки у загальносвітовому контексті», «Леся Українка і Крим», «Леся Українка і мій рідний край» тощо.

Носії творів: компакт-диск у форматі mp3 (для радіопрограм, аудіо-творів) і avi (для відео-творів). На диску мають бути вказані назва, ім’я та прізвище виконавця (обов’язкове оформлення коробки (футляру) для диску).

Номінація «Твір»

Учасники – учні 8- 9, 10 - 11 класів та студенти.

Жанр творів: есе, відгук, твір-роздум, нарис, етюд, оповідання, публіцистична стаття, поезія (при наявності достатньої кількості поетичних творів виділяється окремо номінація «поезія») тощо.

Обсяг твору: 1-3 сторінки формату А-4 (кегль 14, інтервал 1,5, поля з усіх сторін - 20 мм). На титульному аркуші мають бути вказані назва роботи, ім’я та прізвище автора, телефон, найменування навчального закладу, клас (курс), адреса, ім’я та прізвище вчителя (викладача), який підготував учасника. (Бажано до друкованої роботи додати електронний варіант твору та фотографію автора).

Пропоновані теми творів:

Берімось краще до роботи,
Змагаймось за нове життя!

 (Леся Українка).

А в серці тільки ти,
Єдиний мій, коханий рідний краю!

 (Леся Українка).

Про що ти думаєш?

- Про прийдешність?

 (Віктор Гюго)

(Епіграф до вірша Лесі Українки «Коли втомлюся я життям щоденним»).

 

Завжди терновий вінець буде кращим,
Ніж царська корона!

(Леся Українка).

Мріє, не зрадь! Я так довго до тебе тужила…

(Леся Українка).

Я вийду сама проти бурі

І стану, – поміряєм силу!

(Леся Українка).

Мандрівки Лесі Українки.
Дискурс кримськотатарської культури у творчості Лесі Українки.

Кримські мандрівки Лесі Українки.

Можливий вибір вільної теми в рамках Фестивалю-конкурсу.


Дата добавления: 2018-02-28; просмотров: 158; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!