Экспорт зерна за 10 лет из Украины вырос в 3,3 раза



29.07.2016

За 10 последних лет экспорт зерна из Украины вырос в 3,3 раза, достигнув 37,6 млн. тонн в 2015 году.

Об этом со ссылкой на АПК-Информ сообщает БизнесЦензор.

Экспорт масличных культур увеличился в 3,7 раза, но в абсолютном выражении объемы экспорта достигли 3,8 млн. тонн. Экспорт продуктов переработки зерновых и масличных культур увеличился в 2,8 раза, достигнув показателя 4,9 млн. тонн в 2015 году.

В среднем общий экспорт указанной продукции увеличивался на 3,6 млн. тонн ежегодно, достигнув в 2015 году рекордного показателя 46,3 млн. тонн суммарно.

Таким образом, с долей более 81% от общего объема поставок сельхозпродукции в 2015 году ключевым драйвером развития экспорта в данном сегменте стали зерновые культуры.

Как писал БизнесЦензор, министерство аграрной политики оцениваетфактические объемы экспорта зерна в 1,605 млн тонн по состоянию на 27 июля с начала 2016/2017 маркетингового года (июль 2016 - июнь 2017 года).

https://biz.censor.net.ua/news/3008635/eksport_zerna_za_10_let_iz_ukrainy_vyros_v_33_raza

Мировые цены на пшеницу упали до минимума за 10 лет

31.08.2016

На торгах в Чикаго пшеница подешевела до рекордного минимума за последние 10 лет, с начала 2016 года цены упали на 20%.

Стоимость бушеля мягкой озимой пшеницы снизилась до $4, при этом стоимость сентябрьских фьючерсов еще меньше – $3,94 за бушель, или $144,85 за тонну, пишет ЛІГА.net, передает БизнесЦензор.

Эксперты объясняют снижение цены хорошим урожаем в странах, которые экспортируют зерно: Канаде, США и России.

По последним прогнозам Министерства сельского хозяйства США (USDA), в сезоне 2016-2017 в мире соберут 743,4 млн метрических тонн пшеницы. В сравнении с прошедшим месяцем, прогноз увеличили на 4,9 млн тонн благодаря России (+7 млн), Украине (+2 млн), Казахстану (+2 млн), США (+1,6 млн), Канаде (+1 млн) и Австралии (+1 млн). Мировой урожай фуражного зерна, в том числе кукурузы, американские эксперты оценивают в 1,32 млрд тонн.

В то же время, как отмечает издание, падение мировых цен на пшеницу не будет критичным для украинских аграриев, так как цены на украинское зерно традиционно ниже, а также благодаря падению курса гривни.

По словам руководителя аналитического отдела консалтингового агентства ААА Марии Колесник, по состоянию на 25 августа, украинская продовольственная пшеница в портах Черного моря на условиях FOB стоила в среднем $165 за тонну, тогда как мягкая озимая пшеница американская и второй класс французской в их портах – $186.

"Поэтому даже при падении мировых цен у нас есть запас", – считает эксперт.

https://biz.censor.net.ua/news/3010492/mirovye_tseny_na_pshenitsu_upali_do_minimuma_za_10_let

Навіщо в "ЛНР" брешуть про відсутність експорту зерна в Росію

31.08.2016

В ефірі телеканалу «Луганськ-24» заступник голови «Ради міністрів ЛНР» Олександр Дробот звинуватив українські ЗМІ у навмисному поширенні неправдивої інформації про вивезення зерна з «ЛНР» на територію Російської Федерації. Він підкреслив, що дана інформація позбавлена логічного обґрунтування і є частиною інформаційної війни Києва.

Чиновник самопроголошеної «республіки» зазначив, що Російська Федерація завозить в «ЛНР» гуманітарну допомогу у вигляді борошна, посівного матеріалу, і тому виглядає зовсім нелогічно, що зерно спочатку вивозять в РФ, а потім назад завозять на територію самопроголошеної «республіки». «Заступник голови Ради міністрів ЛНР» також уточнив, що частина врожаю буде закладена в аграрний фонд, що дозволить забезпечити нову посівну кампанію.

За інформацією аналітичного відділу ГІ «Права Справа» в «ЛНР» планується зібрати до 110 тисяч тонн зернових, в той час як потреби «республіки» - 60 тисяч тонн.

14 липня ц.р. «міністр сільського господарства і продовольства ЛНР» Р. Сороковенко заявив, що показник середньої врожайності зернових культур вийшов нижче запланованого: 23-25 центнерів з гектару. За словами « міністра» Сороковенка зібраної пшениці буде більше, ніж необхідно «республіці», тому « ми зможемо відправляти на експорт свої хлібобулочні вироби і крупи».

Примітно,що показники врожайності зернових, питання експорту зерна і готової продукції на територію РФ «міністра» Сороковенка і «заступника голови Ради міністрів ЛНР» Дробота значно відрізняються.

«Повинен сказати, що ми прогнозували врожайність 21-22 центнери з гектара і закладали це в свої плани. Та кількість зерна, яку ми плануємо зібрати, дасть нам гарантію в повній забезпеченості населення зерном», - підкреслив Дробот.

27 липня під час виступу на нараді «Радміну ЛНР» самопроголошений «міністр сільського господарства» Сороковенко уточнив, що наразі показники врожайності -31,1 центнер з гектару.

У своєму виступі Сороковенко просить у «глави ЛНР» Плотницького квотоване вивезення фуражної пшениці на територію РФ. Йдеться про квоту у 15 тисяч тонн. Своє рішення він пояснює тим, що такої кількості фуражної пшениці «ЛНР» не потрібно, а її продаж в РФ дозволить місцевим аграріям отримати необхідні кошти для проведення ремонту техніки і проведення озимої посівної компанії.

Пропозиція «міністра сільського господарства» Сороковенка щодо продажу зерна на територію РФ знаходить підтримку глави «республіки». Плотницький дає розпорядження підготувати відповідні квоти і необхідні нормативні документи.

Таким чином, при повному забезпечені «ЛНР» зерном і посівним матеріалом та експорті товаровиробниками «республіки» на територію РФ зерна, круп і хлібобулочної продукції позбавлена логічного обґрунтування так звана «гуманітарна допомога» з РФ у вигляді борошна і посівного матеріалу.

Заяви Дробота про відсутність експорту зерна з «ЛНР» на територію РФ свідчать про низький професійний рівень і некомпетентність «заступника голови Радміну» та наявність внутрішнього конфлікту між різними групами впливу всередині самопроголошеної «республіки».

Відкритим залишається питання щодо реального змісту так званих «гуманітарних конвоїв» МНС РФ. Нагадаю, 25 серпня так званий 55-й «гумконвой» вкотре прослідував в Україну, грубо порушуючи існуючі норми міжнародного та вітчизняного законодавства. Представники Міжнародного Червоного Хреста участі в оформленні не брали, представники української міжвідомчої групи здійснювали лише візуальне спостереження. У результаті було встановлено, що автомобілі, які приїхали, були заповнені щонайбільше на третину.

Дмитро СНЄГІРЬОВ

http://uainfo.org/blognews/1472587558-navishcho-v-lnr-breshut-pro-vidsutnist-eksportu-zerna-v.html

Экспорт зерна принес Украине в 2016 году более $6 миллиардов

25.01.2017

В 2016 году Украина экспортировала зерно на сумму $6,07 млрд, импорт составил $148,81 млн.

Об этом свидетельствуют данные Государственной фискальной службы, передает БизнесЦензор со ссылкой на Українські Новини.

По данным ГФС, в частности, в декабре Украина экспортировала зерно на общую сумму $662,06 млн, в то время как импорт составил $10,94 млн.

Наибольшим спросом в декабре пользовалась кукуруза, экспорт составил $395,23 млн.

В ноябре Украина экспортировала зерно на общую сумму $599,29 млн, в то время как импорт составил $4,71 млн.

В 2015 году Украина экспортировала зерно на сумму $6,06 млрд, импорт составил $155,98 млн.

http://biz.censor.net.ua/news/3019385/eksport_zerna_prines_ukraine_v_2016_godu_bolee_6_milliardov


Дата добавления: 2018-02-28; просмотров: 230; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!