За рахунок чого сформовано державний бюджет на 2017 рік



12.01.2017

Юрій Віннічук, Сергій Головньов

БізнесЦензор зібрав в таблицях доходи та видатки головного кошторису країни на цей рік. Чим він відрізняється від попереднього бюджету?

Імпортні товари, девальвація гривні (падіння курсу гривні збільшує ціну імпортного товару і, відповідно, і розмір ПДВ і мита з нього), збільшенні акцизи на алкоголь і цигарки, а також Національний банк – головні постачальники грошей для державного бюджету в 2017 році. Нічого нового. Уряди попередніх років аналогічно формували дохідну частину головного кошторису країни.

Куди підуть зібрані зі споживачів податки? Найбільші витратні статті в цьому році будуть такими: обслуговування зовнішнього боргу і зібльшення заробітної плати бюджетникам. З нового - дотації аграріям та субвенція на покриття різниці собівартості комунальних послуг.

Державний бюджет на 2017 рік Верховна рада прийняла в ніч на 21 грудня. Відповідний закон президент підписав лише 26 грудня. Таким чино, до кінця 2016 року мало хто аналізував прийнятий вночі бюджет.

БізнесЦензор зібрав в таблицях доходи та видатки головного кошторису країни на цей рік.

Джерела наповнення бюджету на 2017 рік

Найбільшими статтями доходів у 2017 році, як і в попередні роки, будуть: подадток на додану вартість (ПДВ) з імпортних та українських товарів, робіт і послуг, податок на доходи фізосіб (ПДФО), податок на прибуток, рента за користування надрами та акцизи з нафтопродуктів, алкоголю і цигарок.

Так, з ввезених на територію України товарів в цьому році планується отримати 212,7 млрд грн, що на 41,5 млрд грн більше, ніж було закладено в бюджеті на 2016 рік. ПДВ з імпорту - найбільша стаття доходів у бюджеті.

З вироблених товарів, робіт і послуг в Україні планується зібрати 80,3 млрд грн ПДВ - на 19 млрд грн більше, порівняно з бюджетом 2016 року.

Зростуть доходи від вироблених в Україні і імпортованих підакцизних товарів. Як відомо, в 2017 році значно зросли акцизи на цигарки та алкоголь. Від продажу підакцизних товарів, вироблених в Україні (алкоголь, цигарки, нафтопродукти) в цьому році заплановано зібрати 71,5 млрд грн, що на 19 млрд більше, ніж в 2016 році. Від імпортованих підакцизних товарів – 41,7 млрд грн, що на 12,6 млрд грн більше, ніж минулого року.

Податку на доходи фізичних осіб планується зібрати 68,7 млрд грн, податку на прибуток підприємств – 58 млрд грн. Це відповідно на 12,5 млрд грн і 9,3 млрд грн більше від запланованих надходжень в 2016 році.

В той же час, надходження ренти за користування корисними копалинами зменшиться на 14,4 млрд грн. Так на 9,6 млрд грн менше бюджет 2017 року отримає від ренти на видобування природного газу. Надходження ренти на видобування нафти впаде на 4,1 млрд грн, газового конденсату – на 0,4 млрд грн.

БізнесЦензор раніше писав, що зменшення ставок ренти на видобуток нафти пролобіював олігарх Ігор Коломойський, який володіє крупним пакетом акцій найбільшої нафтовидобувної компанії України – "Укрнафти".

Падіння надходжень від ренти на видобуванння газу та конденсату станеться через планове зменшення ренти для державної газовидобувної компанії "Укргазвидобування". З 1 січня 2017 року рента буде понижена з 50% до загального рівня - 29% з покладів до 5 км та 14% з покладів глибиною більше 5 км.

Головним наповнювачем бюджету в розділі неподаткових надходжень в 2017 році буде Національний банк, який зобов'язали перерахувати не менше 45 млрд грн. Це на 7 млрд грн більше, ніж НБУ перерахував в 2016 році.

Крім того, 20,5 млрд грн має надійти від бюджетних та комунальних підприємств. В цю суму входить частина прибутку таких підприємств та дивіденди на акції, що належать державі. Минулого року план по надходженню від прибутку і дивідендів був на 7,4 млрд меншим.

Власні надходження бюджетних установ становитимуть 22,3 млрд грн, що на 3,3 млрд грн більше ніж в 2016 році.

Ще 7 млрд грн становитимуть надходження до бюджету від наданих адміністративних послуг, судового збору та від оренди держмайна.

В той же час різко зменшиться допомога Україні від країн Європейського союзу, урядів інших держав та міжнародних фінансових організацій. В бюджеті-2016 така допомога була запланована на рівні 5,5 млрд грн, а в бюджеті 2017 року – лише 1,8 млрд грн.

Надходження до фонду забезпечення оборони і безпеки держави в 2017 році на 3,8 млрд грн більше від аналогічних планів 2016 року.

Наповнити цей фонд мають конфіскованими коштами та коштами, отриманими від реалізації майна, конфіскованого за рішенням суду за вчинення корупційного правопорушення.

В цілому доходи державного бюджету 2017 року зростуть на 119 млрд грн - до 727 млрд грн.


Дата добавления: 2018-02-28; просмотров: 287; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!