Витратна частина бюджету в 2017 році



Значне збільшення видатків пов'язане з виплатою зовнішнього боргу країни. Його обслуговування в цьому році обійдеться в 111,3 млрд грн, в той час, як в 2016 році ця цифра складала 96,3 млрд – на 15 млрд менше.

Також значно збільшились відрахування для малозабезпечених сімей, сімей з дітьми та інвалідів - майже 54 млрд грн проти 45,5 млрд грн в минулому році. Різниця складає 8,5 млрд грн. Сума, що буде витрачена на субсидії в 2017 році не змінилась – 47 млрд.

Всі ці видатки закладені в бюджет Міністерства фінансів, яке в цілому витратить на 41,5 млрд грн більше, ніж минулого року.

Друга причина значного збільшення видатків – підвищення мінімальної заробітної плати з 1600 до 3200 грн.

Це означає, що виростуть витрати на зарплатню бюжетникам, серед яких багато працівників з мінімальною зарплатою. В першу чергу це стосується освітян та медиків.

Відповідно виросли видатки Міносвіти – на 15 млрд грн та МОЗ – на 16 млрд грн.

З тієї ж причини збільшилось фінансування армії – плюс 5 млрд Міноборони порівняно з минулим роком. При тому, в самому бюджеті МО, витрати на забезпечення Збройних сил виросли на 6 млрд грн.

Завдяки підвищенню "мінімалки" в два рази, виросли витрати майже на всі державні органи та силові відомства в 1,2 - 1,5 рази. Виключення складають лише Нацполіція та Нацгвардія.

Дуже помітно – на 7,2 млрд грн – виросли витрати Мінрегіонрозвитку. Це сталося тому, що на 2017 рік у видатках міністерства закладена субвенція місцевим бюджетам на покриття різниці між собівартістю комунальних послуг та встановленими на них тарифами.

З цих грошей будуть оплачуватись опалення, водопостачання та водовідведення комунальних закладів – шкіл та лікарень.

Також по лінії Мінрегіонрозвитку на 0,5 млрд грн збільшені Фонд регіонального розвитку (3,5 млрд в 2017 році) та субвенція місцевим бюджетам на інфраструктуру (1 млрд грн в 2017 році).

Також значно збільшились видатки Мінагрополітики – на 7,3 млрд грн. Значна частина цієї суми – фінансова підтримка сільгоспвиробників, яка складає 4,77 млрд грн. Дотація введена з 2017 року. Раніше її не було.

Як повідомляв БЦ, значну частину цих коштів отримають компанії МХП Юрія Косюка (ТМ "Наша Ряба") та "Агромарс" Євгена Сігала (ТМ "Гаврилівські курчата").

Цікавою є ситуація з видатками Міненерговугілля. В первинній версії бюджету-2016 видатки цього міністерства складали 2 млрд грн. Але по факту вони сягнули 2,9 млрд грн. Вони зросли за рахунок дотації на покриття собівартості видобутку вугілля на державних шахтах.

В 2016 році на це пішло 1,12 млрд грн, а на 2017 рік закладено 0,87 млрд грн. Вочевидь протягом року Верховній раді доведеться збільшувати цю суму, щоб виплатити зарплатню шахтарям.

Слід відзначити, що в бюджеті-2015 дотацій держшахтам не було зовсім. Але, згодом Уряду таки довелось спрямувати мільярд гривень на держвуглепром.

Цікаво, що в нинішньому варіанті закону про держбюджет на 2017 рік взагалі не змінені показники видатків Мінсоцполітики та Пенсійного фонду. Але в уряді сподіваються індексувати пенсії з врахуванням інфляції.

Як заявив міністр соціальної політики Павло Розенко 10 січня, на це потрібно 30-40 млрд грн.

Пенсії можуть бути збільшені в тому випадку, якщо Уряду вдасться домовитись з Міжнародним валютним фондом (МВФ) відносно так званого профайлінгу – реструктуризації зовнішнього боргу країни. Про перемовини стосовно такого сценарію повідомляла Економічна правда.

В цілому видатки бюджету в 2017 році зростуть на 118,5 млрд грн - до 800 млрд грн.


Дата добавления: 2018-02-28; просмотров: 317; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!