Митні режими ввезення авто з іноземною реєстрацією



Митний кодекс України передбачає два митних режими ввезення авто з іноземною реєстрацією на митну територію України:

· транзит(глава 17 Митного кодексу України) – це митний режим, відповідно до якого авто переміщуються на митній території України під митним контролем, без сплати митних платежів та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності;

· тимчасове ввезення(глава 18 Митного кодексу України) – це митний режим, відповідно до якого авто ввозяться на митну територію України з умовним повним або частковим звільненням від оподаткування митними платежами та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності і підлягають реекспорту до завершення встановленого строку без будь-яких змін, за винятком звичайного зносу в результаті їх використання.

Щодо транзитного ввезення резидентами (в тому числі, українцями) автомобілів з іноземною реєстрацією

 

Саме цим митним режимом найчастіше користуються громадяни України (резиденти), які живуть в прикордонних областях, з метою ввезення на митну територію України авто з іноземною реєстрацією без сплати митних платежів.

Основним мінусом такого транзитного ввезення є обмеження в часі транзиту, а саме (ст.95 Митного кодексу України):

· 10 діб(у разі переміщення в зоні діяльності двох різних митниць);

· 5 діб(у разі переміщення в зоні діяльності однієї митниці).

Чи зручно вивозити/ввозити автомобіль кожні 5/10 днів – це особиста справа кожного резидента. На практиці ці строки порушуються, та щоб не потрапити під адміністративну відповідальність (штраф), резиденти часто «готують» документи, які підтверджують поважність порушення строку транзитного перевезення (довідка з СТО щодо ремонту автомобіля, довідка лікаря щодо хвороби, тощо).

В будь-якому випадку, це не зовсім зручний спосіб ввезення авто з іноземною реєстрацією без сплати митних платежів.

 

Тимчасове ввезення резидентами (в тому числі, українцями) на митну територію України авто з іноземною реєстрацією

Як не дивно, Митним кодексом України дійсно передбачено тимчасове ввезення резидентами автомобілів з іноземною реєстрацією (ч. 3 ст. 380 Митного кодексу України), однак є одне але – таке ввезення є нереалістичним враховуючи вимоги того ж Митного кодексу України.

Так, тимчасове ввезення резидентами транспортних засобів особистого користування дозволяється на строк до одного року під письмове зобов’язання про їх зворотне вивезення за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян, після сплати всіх митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів (цитата з абз. 1 ч. 3 ст. 380 Митного кодексу України).

Тобто, громадянин України може ввести автомобіль з іноземною реєстрацією на митну територію України, але він все рівно повинен сплатити всі митні платежі та ще й потім вивезти цей автомобіль протягом одного року. В даній статті не досліджувалось питання повернення сплачених митних платежів після вивезення такого авто з митної території України, оскільки малоймовірне настання такої ситуації, коли резидент вирішить ввезти на митну територію України авто всього на один рік сплативши при цьому значні митні платежі та й ще ризикуючи втратити ці кошти, оскільки є безліч обставин за яких він може порушити митні правила, та потрапити під адміністративну відповідальність передбачену Митним кодексом України.

 

Інші способи ввезення резидентами (в тому числі, українцями) на митну територію України авто з іноземною реєстрацією

Консульській облік (для резидентів). Резиденти (в тому числі, громадяни України), які перебувають на тимчасовому консульському обліку в консульській установі України за кордоном, мають право тимчасово ввозити на митну територію України один транспортний засіб особистого користування на строк, що не перевищує 60 днів протягом одного календарного року (який може бути як безперервним, так і з перервами), без сплати митних платежів. Зазначені транспортні засоби можуть бути тимчасово ввезені на митну територію України за умови подання органу доходів і зборів документів, що підтверджують право власності громадянина на такі транспортні засоби та їх реєстрацію на території відповідної країни (цитата з абз. 4 ч. 3 ст. 380 Митного кодексу України).

Іноземець-резидент, який нещодавно отримав посвідку на постійне місця проживання. У зв’язку з переселенням на постійне місце проживання в Україну протягом шести місяців з дня видачі документа, що підтверджує право громадянина на постійне проживання в Україні, за умови документального підтвердження того, що до дня видачі цього документа громадянин проживав на території країни, з якої він прибув, не менше трьох років такий громадянин звільняються від оподаткування митними платежами транспортного засобу особистого користування, за умови документального підтвердження того, що до дня видачі документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні, громадянин був власником (або співвласником) такого транспортного засобу не менше одного року, а транспортний засіб перебував за ним на постійному обліку (реєстрації) у відповідних реєстраційних органах країни постійного місця попереднього проживання громадянина не менше одного року, якщо даний транспортний засіб підлягає реєстрації в цій країні (цитата з пп. «б» п.3 ч.10 ст.374 Митного кодексу України).

 


Дата добавления: 2018-02-28; просмотров: 368; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!