Підстави для затримання автомобіля



Слід знати, що у разі складання протоколу про порушення митних правил товарибезпосередні предмети порушення митних правил та відповідні документи, необхідні як докази у справі про порушення митних правил, можуть тимчасово вилучатися (ч. 1 ст. 511 Митного кодексу України).

Спочатку слід звернути увагу на загальні правила, що стосуються питання про адміністративну відповідальність за порушення митних правил:

· згідно п. 4 ст. 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, питання про адміністративну відповідальність за порушення митних правил регулюються Митним кодексом України, який є спеціальним щодо Кодексу України про адміністративні правопорушення;

· ст. 409 Митного кодексу України встановлено вичерпний перелік осіб, які уповноважені складати протоколи про порушення митних правил. Це посадові особи, які уповноважені, відповідно до своїх посадових інструкцій, здійснювати митний контроль транспортних засобів комерційного призначення, які перетинають митний кордон України та, які безпосередньо, виявили порушення митних правил. До них належать службові особи органів доходів і зборів, або інші посадові особи, які уповноважені керівником центрального органу виконавчої влади, який реалізовує державну податкову і митну політику, або уповноважені керівником митниці.

Таким чином, питання про адміністративну відповідальність за порушення водієм транспортних засобів митних правил не входить до компетенції службових осіб Національної поліції України (патрульна поліція). Тобто, теоретично, водій такого транспортного засобу може пересуватися на такому автомобілі по Україні, не заїжджаючи в зону митного контролю, так як підстави для складання протоколу про вилучення транспортного засобу у співробітників Національної поліції України (патрульна поліція) відсутні.

В Україні, можливо й тимчасово, Національна поліція України (патрульна поліція) не має доступу до баз даних митниці або прикордонників. Тобто, перевірити коли саме машина в'їхала в Україну, посадові особи Національної поліції України (патрульна поліція) не можуть. Вимоги посадових осіб Національної поліції України (патрульна поліція) щодо вилучення транспортного засобу на штрафний майданчик, віддавати ключі, чекати приїзду представника митниці і т.п. можна вважати незаконними.

Перш за все, треба розуміти, що працівники митниці не мають права зупиняти автомобілі за межами митної зони, перевіряти документи. Якщо ж документи на автомобіль перевірені всередині митної зони, то на обличчя управляє автомобілем або його власника буде складено протокол. Термін залучення особи за порушення митних правил складає 6 місяців з дня виявлення порушення.

 

Нові законопроекти, які знаходяться в Верховній раді України

Законопроектом №5561 про внесення змін до Закону України «Про деякі питання ввезення на митну територію та реєстрацію транспортних засобів» , зокрема, пропонується при ввезенні в країну старих транспортних засобів (легкових і вантажних авто, сідельних тягачів і автобусів) скасувати умови їх відповідності екологічним нормам (з 1 січня 2016 року - Євро-5), зберігши її для нових.

Законопроектом №5562 про внесення змін до р. ХХ Перехідних положень Податкового кодексу України щодо формування цивілізованого ринку вживаних автомобілів , зокрема, пропонує продовжити до 31 грудня 2020 року пільговий період ввезення вживаних легкових автомобілів за зниженими акцизами (чинним з 1 серпня 2016 року). При цьому пропонується виключити такі обмеження на ввезення таких авто: вік – не досягли 1 січня 2010 року, можливість ввезення одного автомобіля на рік і умову необхідності сплати повних ставок акцизу в разі перепродажу авто протягом календарного року.

Законопроектом №5567 про внесення змін до Митного кодексу України (щодо врегулювання транзиту та тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування) , зокрема, пропонує запровадження умовного часткового звільнення від оподаткування митними платежами транспортних засобів особистого користування і встановлення справедливої плати за їх тимчасове ввезення на митну територію України громадянами-резидентами.

_______________________

Автор статті:

Денис Соснін

 


Дата добавления: 2018-02-28; просмотров: 338; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!