Визначення кількості працюючих



Для визначення чисельності робітників використовують норми виробітку або норми обслуговування обладнання та апаратури.

Робочі місця повинні бути визначені згідно з місцями (точками) спостереження та операціями обслуговування процесу, а також обсягом роботи по управлінню кожною дільницею (апаратом та ін.).

Відповідно ці робочі місця повинні бути визначені за кваліфікацією робітників та тарифними розрядами, які передбачені тарифно-кваліфікаційним довідником.

При цьому розрахунок кількості робітників проводиться за явочним списком. Для переходу від явочної до облікової кількості необхідно зіставити кількість днів роботи цеху (заводу) з часом роботи окремого робітника за рік.

Наприклад, при безперервній роботі цеху кількість днів роботи за рік становить 365 днів, баланс часу роботи одного робітника - 242 дні, тоді коефіцієнт переходу від явочної до облікової кількості робітників становить:

365:242=1,5.

При роботі з перервами на вихідні дні кількість днів становить 255 на рік, а баланс часу роботи одного робітника - 223 дні, коефіцієнт перерахунку від явочної до облікової кількості:

255:223=1,14.

Різниця між обліковою та явочною кількістю робітників становить додаткову кількість для підміни в графіку змінності роботи та заміни при неявці в зв'язку з хворобою, відпусткою тощо. Порядок розрахунків кількості працюючих наводиться в узагальненій таблиці чисельності робітників та фонду їх зарплати (таблиця 4.1).

 


Дата добавления: 2015-12-21; просмотров: 12; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!