Про структуру домашнього завдання з латинської мови та самостійну роботу



За результатами обговорення форм домашнього завдання з латинської мови відпрацьована загальна схема домашнього завдання, що складається з наступних пунктів:

- опанування теоретичного матеріалу (за допомогою підручника або конспекту);

- читання, переклад, граматичний аналіз (усно);

- переклад з української на латину слів, речень, рецептів (письмово);

- вивчення напам’ять лексичного мінімуму, крилатих слів та висловів.

Домашнє завдання, як правило, задається на кінці уроку, на це виділяється 5-10 хвилин.

Так при вивченні розділу “Фонетика латинської мови” викладач роз’яснює фонетичні правила, для закріплення матеріалу надаються приклади, читаються вправи. Всі вправи, що виконуються в класі, слід брати для роботи вдома. Добре відомо, що формування вмінь та навичок самоосвіти, культури, розумової діяльності вдосконалюються та закріплюються не тільки під час роботи в класі, а й при правильно організованій роботі. Для цього в нашому підручнику є не тільки тренувальні вправи для домашньої роботи, а й перелік тем, рекомендованих для самостійної роботи.

Для самостійного оволодіння знаннями студенти повинні вміти раціонально та ефективно виконувати домашні завдання – володіти методами наукової організації праці (НОП). Якщо викладач не приділяє серйозної уваги питанням НОП, то учні не володіють навичками раціональної праці.

Сучасний урок потребує підвищення активності та самостійної роботи учнів.

Викладачу необхідно обов’язково вказати можливі труднощі в роботі та приділити увагу щодо прийомів самостійної роботи.

Хотілось би акцентувати увагу на тому, що традиційний метод підготовки домашнього завдання напередодні уроку не зовсім підходить для вивчення латинської мови.

При вивченні розділу “Морфологія” слід виділити, що перш за все необхідно опанувати теоретичний матеріал, і тільки потім виконувати тренувальні вправи. Ефективними є ігрові методи вивчення матеріалу, дуже допомагає методика порівняння з рідною мовою, з англійською або німецькою мовами.

Як правило, основними причинами невиконання домашнього завдання є нерозуміння його мети та змісту, невміння розрахувати свій вільний час, відсутність волі, інертність, невміння працювати самостійно. Тому, вкрай необхідно не тільки домашнє завдання, а й самостійна робота в позакласну годину, яку можна перевіряти 1-2 рази під час терміну вивчення предмету.

Якщо домашнє завдання включає в себе тренувальні навички, то самостійна робота є науковою, розвиває вміння аналізувати, порівнювати матеріал, що вивчається всіма дисциплінами, пов’язаними з латиною.

Іноді кажуть, що весь матеріал треба опанувати на уроці, тоді домашнє завдання не є необхідним. Це не так. Робота вдома потрібна, особливо з іноземних мов. Це допомагає не тільки якісно підготуватися до уроку, а й розвинути свій світогляд.

Лекція 1. ОЗНАЙОМЛЕННЯ СТУДЕНТІВЗ ЦІЛЬОВОЮ НАСТАНОВОЮ ВИКЛАДАННЯ ЛАТИНСЬКОЇ МОВИ, З ПРОГРАМОЮ,

НАВЧАЛЬНИМ ПЛАНОМ, МЕТОДАМИ РОБОТИ.


Дата добавления: 2015-12-21; просмотров: 24; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!