Експлуатація теплообмінних апаратів і установок



Теплообмінні апарати повинні працювати з оптимальним тепловим режимом, який відповідає оптимальному технологічному режиму теплової обробки продукту.

Контролюючи роботу апарату, де журний персонал повинен слідкувати за температурою і тиском вхідного теплоносія і температурою вихідного продукту. За роботою апарату спостерігають за допомогою мірних або оглядових скла. Необхідно систематично спостерігати за станом конденсатовідводчиків, запобіжних клапанів і повітряних кранів. Повітряний кран для відведення з парового простору апарату повітря і інших неконденсуючих газів необхідно тримати привідчиненим так, щоб температура відвідної трубки була біля 50°С.

У випадку відсутності автоматичного регулювання його проводять вручну або змінюють подачу гріючого теплоносія, або зміни кількості продукту.

Необхідно систематично очищувати їх поверхні теплообміну.

Спосіб очищення залежить від виду та ступеню забруднення, а також конструкції апарата. Існують наступні способи очищення теплообмінних поверхонь.

1. Механічний. Для очищення м’яких осадків використовуються шомполи, волосяні щітки і щітки з латунної проволоки, металічні йорши, резинові шарики або пробки, проштовхування струменем води або стисненим повітрям. Тверда накип видаляється жорсткими проволоченими щітками або механічними долотами.

Механічними спосіб часто пов'язаний з розбиранням апарату. Крім того, він незручний при очищенні зовнішній поверхонь теплообміну, особливо при більшій кількості з малим кроком розміщення.

2. Хімічний. При цьому способі апарати заповнюють хімічними реактивами з послідуючою промивкою. Забрудненість органічного характеру видаляють за допомогою за допомогою 5%-ного розчину каустичної соди, розчину хлорної ізвесті, а іноді (в хімічних виробництвах) – газоподібним хлором. Осади, які відкладаються в наслідок вихідної жорсткості води, видаляють 3-5%-им розчином натрію, іноді з додаванням керосину.

3. Гідравлічний. Використовуються для видалення неприлипаючих відкладень – піску, листя, щепи та ін. за допомогою струменю води або потоків води з підвищенною циркуляційною швидкістю.

4. Термічний. Застосовується для видалення надто твердої накипи. Цей спосіб міститься в прогріванні трубок парою з наступним обприскуванні холодною водою. Внаслідок різкої зміни температури накип видаляється і змивається водою. При очищенні апаратів жорсткої конструкції користуватись цим способом необхідно обережно, так як із-за різких змін температури може порушитися щільність вальцівки трубок.

 


Дата добавления: 2015-12-18; просмотров: 16; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!