Робота кожухотрубного підігрівача



Лабораторна робота №15

Вивчення експлуатаційних характеристик апаратів для нагрівання, уварки та варки харчової сировини

Мета роботи: Ознайомитися з основними типами підігрівачів та котлів для варки харчових мас

 

Загальні відомості

В апаратах для нагрівання харчових середовищ доводиться до визначеної температури. До них відносяться апарати, в яких практично відсутнє процес кипіння і підтримується постійна температура напівфабрикату (вище температури навколишнього середовища). В процесі нагрівання фізичний стан завантажувального продукту може змінюватися.

Нагріванню підлягає молоко, патока, фруктово-ягідна сировина і інші маси, а також підтримується відповідна температура шоколадних мас і какао тертого.

Уварювання служить для підвищення концентрації харчових середовищ. При кипінні в процесі уварювання з них видаляється волога. Цьому процесу підлягають різні сиропи, молочні і фруктово-ягідні маси і ін.

Варка використовується для теплової обробки м’яса і м’ясопродуктів, круп, картофеля та ін. до стану кулінарної готовності в воді, гострою парою або сумішшю насиченої пари та повітря при температурі нижче 100°С.

 

Рис. 1. Кожухотрубний підігрівач

Робота кожухотрубного підігрівача

Для нагрівання дробленої томатної маси, пасти, фруктового пюре і овочевих соків в консервному виробництві використовується кожухотрубного підігрівача, який складається з двох трубних решіток1, в якому завальковані 66 трубок 2. Трубні решітки з трубками закріплені в металічний кожух 3 циліндричної форми, з торців закритий кришками 4, які закріплені до кожуху за допомогою відкидних болтів. Між кришкою і трубною решіткою 1 є перегородки 5, які утворюють чотири камери, які об’єднують один або два пучки трубок. Таким чином, пучки трубок (по 16 в кожному) послідовно з’єднані між собою. Пар подається в простір між кожухом і трубками і омиває їх ззовні. Конденсат відводиться через патрубок 6, розташований в нижній частині кожуху.

 

Продукт насосом послідовно перекачується через всі чотири пучка трубок і нагрівається. Напрямок руху продукту змінюється завдяки наявністю камер в кришках. Шлях продукту, який проходить через підігрівач, рівний довжині однієї трубки в пучку, множеному на кількість ходів. При значній довжині підігрівача, коли можлива температурна деформація деталей із-за виникаючих напружень, встановлюють пристрої, компенсуючи теплове розширення трубок

 

2. Теплообмінник «типу труба в трубі»

Теплообмінник цього типу складається з ряду послідовно з’єднаних двох співвісних труб. Для зручності чищення та заміни внутрішньої труби їх з’єднують між собою «калачами» або колінами. Двохтрубні теплообмінники, які мають значну поверхню нагрівання, складаються із ряду секцій, паралельно з’єднаних колекторами. Якщо одним з теплоносієм є насичена пара, то його як правило направляють в між трубний простір.

Рис. 2. Теплообмінник типу «труба в трубі»

Переваги теплообмінника «труба в трубі»: високий коефіцієнт тепловіддачі, придатність для нагрівання або охолодження середовищ при високому тиску, простота виготовлення, монтажу та обслуговування.

Недоліки двохтрубного теплообмінника громіздкість, висока вартість внаслідок великої витрати металу на зовнішні труби.


Дата добавления: 2015-12-18; просмотров: 12; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!