Завдання до варіанту № 5.



Завдання 1. Назвіть основні постанови Пленуму Верховного Суду України щодо трудового права і розкрийте їх значення в практиці застосування норм трудового законодавства.

Завдання 2. Розв’яжіть задачі.

2.1. Незважаючи на наявність на підприємстві профспілкового комітету, конференція трудового колективу вирішила доручити проведення переговорів, підготовку проекту колективного дого­вору і його підписання раді трудового колективу.

Який порядок укладання колективного договору?

Чи відповідає законодавству таке рішення трудового колек­тиву?

 

2.2. Безробітний Верник був направлений на асфальтування дороги як на громадські роботи. Протягом виконання робіт виконав значний обсяг роботи, за що одержав досить велику заробітну плату.

Але коли він звернувся за допомогою по безробіттю, йому у виплаті допомоги відмовили, пославшись на те, що він мав пристойно оплачувану роботу, тому виплату допомоги відповідно до ст.30 Закону про зайнятість населення йому відкладено на увесь час роботи.

Верник звернувся за консультацією, чи правильно йому відіслали виплату допомоги по безробіттю?

Дайте відповідь.

 

Нормативний матеріал:

КЗпП України;

Про зайнятість населення: Закон України від 01.03.1991р. (із змін. і доп.)// Відомості Верховної Ради України. - 1991. - №14. - Ст.170;

Про колективні договори і угоди: Закон України від 01.07.93р.// Відомості Верховної Ради України. – 1993. - №36. – Ст.361;

Про загальнообов'язкове державне соціальне страху­вання на випадок безробіття: Закон України від 2 берез­ня 2000 р. (із змін, і доп.) //Відомості Верховної Ради України. — 2000. — № 22. — Ст.171;

Про зайнятість населення: Закон України від 05.07.2012р.// Відомості Верховної Ради України. - 2013. - №24. - Ст.243.

 

ВАРІАНТ № 6.

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

Контрольна робота – це одна з найпоширених форм науково-практичної роботи студентів. Мета контрольної роботи – надать допомогу студентам заочної форми навчання по вивченню навчальної дисципліни «Трудове право України» (Загальна частина. Колективні договори і угоди. Правове регулювання зайнятості населення.), провірити засвоєння ними курсу, вміння самостійно аналізувати конкретні трудові конфлікти з цих питань та давати аргументовані відповіді на питання, які поставлені в завданнях.

Студенти в своїй роботі повинні виписати контрольне завдання (теоретичне питання, умови задач).

Відповідь на теоретичне завдання повинна бути повною і обгрунтованою, з посиланням на чинне законодавство.

При розв'язуванні задачі, насамперед, треба визначити до якої теми курсу трудового права вона належить, уважно вивчити відповідну главу підручника і нормативні акти, регулюючі ці відносини(основні нормативні матеріали рекомендовані до кожного варіанту). Разом з тим, студентам треба враховувати можливі зміни і доповнення чинного законодавства на час виконання контрольного завдання.

Розв'язуючи задачу, треба надавати повні і обгрунтовані на підставі чинного законодавства відповіді. Тобто, спочатку треба розкрити загальний порядок правового регулювання правовідносин, які наведенні у задачі, а потім, на підставі цих загальних положень, розв'язати конкретний трудовий конфлікт.

Недостатньо робити висновки, в яких тільки фіксуються порушення законодавства – треба вказати конкретні дії щодо усунення порушень і відповідне рішення цього конфлікту. Відповіді при розв'язуванні задачі треба давати не тільки на поставленні в ній питання, але й на питання, які логічно випливають з її рішення. При цьому необхідно посилатися не просто на нормативний акт, який використовується при розв'язуванні задачі, але й на конкретну статтю, пункт цього акту. У зв'язку з цим студенти повинні уважно вивчити не тільки рекомендовані, але й додаткові нормативні акти, які регулюють ці питання. Студенти повинні враховувати той факт, що в Україні тимчасово діють законодавчі акти Союзу РСР з питань, які не врегульовані законодавством України, при умові, що вони не протирічуть Конституції і законам України (згідно постанови Верховної Ради України від 12.09.91 р. «Про порядок тимчасової дії на території України окремих актів законодавства Союзу РСР»).

Для виконання контрольного завдання рекомендується використовувати, насамперед, підручники та коментарі:

Болотіна Н.Б. Трудове право України: Підручник. – К.: Вікар, 2003. – 725 с.

Дмитренко Ю.П. Трудове право України: Підручник. – К.: Юрінком Інтер, 2009. – 624 с.

Кодекс законів про працю України з постатейними матеріалами судової практики: Науково-практичне видання (За ред. Пилипенка П.Д.). – К.: Істина, 2010. – 464 с.

Прилипко С.М. Ярошенко О.М. Трудове право України: Підручник. – Харків: Видавництво «ФІНН», 2011. – 800 с.

Прокопенко В.І. Трудове право: Підручник. – Харків, Консум, 2002. – 528с.

Трудове право України: Академ. курс: Підручник (За ред. Н.М.Хуторян). – К.: А.С.К., 2004. – 608 с.

Трудове право України: Академ. Курс: Підручник(За ред. П.Д.Пилипенка). – К.: Ін Юре, 2004. – 536 с.

Ротань В.Г., Зуб І.В., Сонін О.Є. Науково – практичний коментар до законодавства України про працю. – 11 видання, допов., перероб. – К.: Алерта; КНТ; ЦУД, 2010. – 584 с.

 

 


Дата добавления: 2016-01-06; просмотров: 15; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!