Основні напрямки пенсійної реформи в Україні.



Пенсійна реформа: основні напрямки

Обмеження спеціальних пенсій

- встановлення максимального розміру пенсії на рівні 12 розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність

- виплата спеціальних пенсій у період роботи буде проводитись в розмірах, визначених за нормами Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

- виплата спеціальних пенсій особам, які мають право дострокового виходу на пенсію лише при досягненні загальновстановленого пенсійного віку.

- збільшення періоду, за який враховується заробітна плата для визначення "спеціальних" пенсій з 24 до 60 місяців.

- підвищення з 2013 року пенсійного віку для чоловіків для призначення пенсії державним службовцям та іншим прирівняним до них особам до 62 років.

- максимальний розмір спеціальної пенсії знижується з 90 до 80 відсотків від заробітної плати.

- поступове (на один рік щороку) підвищення вислуги, необхідної для призначення пенсії за вислугу років військовослужбовцям з 20 до 25 років.

Удосконалення механізму обчислення пенсій у солідарній системі

- пенсії, призначені достроково у зв'язку зі звільненням скорочення штатів, за станом здоров'я), при наступному працевлаштуванні не виплачуються до досягнення встановленого законом пенсійного віку. Норма стосується пенсій за віком, що призначаються за різними законами.

- підвищення мінімальної тривалості страхового стажу для одержання пенсії за віком з 5 до 15 років
- зупинення механізму доплати до прожиткового мінімуму особам, які не мають необхідного страхового стажу для призначення мінімального розміру пенсії (постанова КМУ від 28.03.2008). Проводити лише індексацію цих пенсій.
- підвищення надбавки за понаднормовий стаж та доплати до прожиткового мінімуму (при збільшенні прожиткового мінімуму) працюючим пенсіонерам проводити після звільнення з роботи.

- підвищення нормативної тривалості страхового стажу для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі з 20 років для жінок та 25 років для чоловіків до, відповідно, 30 та 35 років.

- зміна розміру середньої заробітної плати, яка враховується для призначення пенсії з попереднього року - на три останні роки, а перерахунок пенсії проводити без зміни середньої заробітної плати.

- перерахунки працюючим пенсіонерам, які отримують пенсії за вислугу років проводити, тільки після досягнення пенсійного віку.

- збільшення рівня пенсійного забезпечення працівників бюджетної сфери

- призначення пенсії лише із заробітку за даними системи персоніфікованого обліку з липня 2000 року.

- поступове (кожного року на півроку) підвищення пенсійного
віку для жінок.

Запровадження обов'язкової накопичувальної пенсійної системи

- учасниками цієї системи будуть особи, яким на дату запровадження системи виповнилося не більше 35 років;
- розмір страхового внеску на дату впровадження системи передбачається встановити у розмірі 2 відсотків із подальшим його щорічним підвищенням на один відсоток до досягнення 7 відсотків.


Дата добавления: 2016-01-03; просмотров: 13; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!