Види соціального захисту



Під видами соціального захисту розуміють соціальні виплати, відшкодування, пільги, послуги, що надаються працівникам за рахунок роботодавця.

Розмежувати види соціального захисту працівників видається можливим за інститутами трудового права.

За характером диспозиції юридичних норм, що встановлюють соціальний захист працівників, соціальний захист реалізується через: уповноважуючі (дозволяючі) норми – вказують на права щодо соціального захисту, на можливу поведінку суб’єктів соціального захисту, тобто працівників; зобов’язуючі – вказують на необхідну з точки зору держави, поведінку; забороняючі – вказують на неприпустиму, недозволену поведінку.

Класифікувати захист працівника в трудових правовідносинах можна залежно від способів захисту, за суб’єктами здійснення діяльності щодо захисту, за функціями в правовому регулюванні, залежно від диференціації правового регулювання праці, за стадіями розвитку трудових правовідносин або етапами реалізації трудових прав і обов’язків.

За функціями у правовому регулюванні соціальний захист трудових прав можна поділити на: матеріальний – називає, позначає права, законні інтереси, обов’язки або заборони; процесуальний – встановлює порядок, процедуру, “регламент” забезпечення та відновлення прав і обов’язків, встановлених в матеріальних нормах.

В залежності від диференціації правового регулювання праці соціальний захист трудових прав поділяється на загальний та спеціальний або додатковий. Загальному соціальному захисту підлягають всі працівники, спеціальному (додатковому) підлягають особи в залежності від суб’єктивних ознак. За суб’єктивною ознакою виділяють особливості регулювання праці неповнолітніх і жінок, окремих категорій працівників, що працюють зі шкідливими умовами праці.


Дата добавления: 2016-01-03; просмотров: 22; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!