Міжнародна класифікація функціонування, інвалідності та здоров’я (МКФ)



МФК – це результат семирічної роботи ВООЗ та організацій, які з нею співпрацюють. Ця класифікація пройшла випробування в різних країнах та була затверджена національними та міжнародними асоціаціями з інвалідності. 191 держава – член Всесвітньої організації охорони здоров’я погодилась прийняти МКФ за основу для наукової стандартизації даних стосовно здоров’я та інвалідності в усьому світі. Вона визнає, що рівень здоров’я кожної людини може час від часу зменшуватись; відповідно, у такі періоди людина може стикнутись з певним обмеженням життєдіяльності.

МФК охоплює дві основні моделі інвалідності: медичну, яка розглядає інвалідність як характерну рису людини, та соціальну, яка розглядає інвалідність, як соціально створену проблему. Її назва відображає той факт, що вона визначає стан здоров’я людей з точки зору функціонування в суспільстві, в не у вигляді наявності чи відсутності інвалідності. Ще одна унікальна риса цієї класифікації в тому, що вона використовує єдиний масштаб або єдину метричну одиницю для вимірювання як стану здоров’я, так і інвалідності.

Загальна ціль класифікації МКФ є в тому, щоб забезпечити уніфіковану стандартну систему та основу для опису та кодифікації стану здоров’я людини.

«Функціонування» – це загальний термін, який використовується для всіх фізичних функцій, видів діяльності та участі людей.

«Інвалідність» слугує в якості загального терміну для уражень, обмежень діяльності або участі. Важливим новаторством МКФ є включення екологічних факторів, які взаємодіють з іншими компонентами. Навколишнє середовище людини може мати позитивний чи негативний вплив на стан людини з інвалідністю.

МКФ виглядає як проста класифікація, що стосується здоров’я, але вона може використовуватись для ряду цілей. Найважливіша з таких цілей – це, наприклад, інструмент планування та формування політики для людей, які приймають рішення.

 

 

Модель МКФ


[1] GdB/MdE-Tabelle zu Section 30 Bundesversorgungsgesetz.

[2] Bundesministerium fьr Arbeit und Sozialordnung (Hg.) Anhaltspunkte fьr die дrztliche Gutachtertдtigkeit im sozialen
Entschдdigungsrecht und nach dem Schwerbehindertengesetz (1996).


Дата добавления: 2022-01-22; просмотров: 19; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!