Порядок проведення огляду вантажів і заява претензій



 

1. Загальні положення

До звернення за оглядом вантажу і направлення претензії в страхову компанію, необхідно перевірити, щоб збиток не ставився до перерахованих нижче випадків, претензії по яких повинні бути врегульовані з постачальниками і / або перевізниками, а не зі страховою компанією:

1. Втрата або зіпсування вантажу з причини затримки у доставці;

2. Втрата вантажу при цілісності упаковки або непошкоджених пломбах відправника;

3. Втрата або пошкодження вантажу, що сталося через невідповідної упаковки;

4. Пересортиця.

2. Основні вимоги

Завжди слід перевіряти стан і кількості вантажу при прийманні його у перевізника / відповідальної особи.

Необхідно обов'язково упевнитися:

• в правильності кількості вантажних місць

• в цілісності упаковки / товарів

• в цілості пломб

Визначити причину збитку і запобігти подальшим втрати.

Забезпечити право регресу до винної сторони.

Зробити все для збереження можливості пред'явлення позовних вимог до відповідальних за збитки особам.

Для цього необхідно:

> Запросити представника перевізника для спільного огляду вантажу;

> Зажадати письмового посвідчення виявлених пошкоджень або

втрати вантажу;

> Подати письмову претензію перевізникові з покладанням на нього

відповідальності за заподіяну шкоду.

При цьому необхідно керуватися статутами, законами, нормами і звичаями, прийнятими для даного виду транспорту.

У випадку виявлення втрати / пошкодження вантажу під час перевезення морським транспортом одержувач повинен негайно сповістити про це перевізника або, у разі якщо подібні втрата / пошкодження не могли бути візуально виявлені в момент приймання, протягом трьох днів після закінчення розвантаження судна, направити йому письмове повідомлення про збиток. У портах України та інших країн СНД основними документами, що підтверджують факт несохранной перевезення є Акт-повідомлення та Генеральний акт.

При прийманні вантажу в контейнерах - необхідно перевірити збереження і цілісність як самого контейнера, так і його пломб. Якщо контейнер пошкоджений або пошкоджені / відсутні пломби, приймання вантажу повинна проводитися обов'язково за участю представника перевізника.

У разі втрати або пошкодження вантажу при перевезенні автотранспортом (незалежно від того внутрішня вона або міжнародна) вантажоодержувач зобов'язаний зробити відмітку з описом характеру збитку і кількості вантажу, що прибув у транспортних накладних (в екземплярі вантажоодержувача і примірнику перевізника). Такі відмітки повинні бути засвідчені підписами перевізника та вантажоодержувача

Якщо вантажоодержувач приймає вантаж без належної перевірки його спільно з перевізником (при міжнародній авіаперевезенню) та / або у випадку, коли втрата і пошкодження не є очевидними, вантажоодержувач повинен зробити письмову заяву перевізнику про втрату чи пошкодження вантажу в день їх виявлення, але не пізніше 7 днів після видачі вантажу.

При відмові водія від підписання, необхідні відмітки у всіх екземплярах транспортної накладної повинен зробити сам вантажоодержувач, одночасно з цим склавши акт про приймання вантажу. Такий акт повинен складатися в момент вивантаження вантажу, містити необхідну інформацію для визначення розміру збитку та обставин справи; до його підписання повинні бути залучені представники незацікавленої організації. Після цього вантажоодержувач повинен направити письмову претензію на адресу перевізника з викладенням того, що сталося і покладанням на нього відповідальність за завдані збитки.

У разі втрати або пошкодження вантажу при перевезенні залізничним транспортом за вимогою вантажоодержувача або його агента залізниця зобов'язана скласти та видати комерційний акт.

При відмові залізниці в складанні комерційного акта, вантажоодержувач повинен протягом 24 годин письмово оскаржити відмову у начальника відділення тієї залізниці, станція якої відмовила в складанні комерційного акта.

У разі втрати або пошкодження вантажу при перевезенні повітряним транспортом за вимогою вантажоодержувача або його агента авіаперевізник зобов'язаний скласти та видати комерційний акт негайно після видачі вантажу. Протягом 14 днів при пошкодженні вантажу і на протязі 120 днів при його втраті вантажоодержувач повинен заявити перевізнику претензію за несхоронні перевезення з додатком копії авіанакладної і комерційного акта. Зазначені терміни обчислюються від дня видачі вантажу.

Для встановлення факту несохранной перевезення та визначення збитку аварій вими комісарами, сюрвеєрами або експертами при Торгово-промисловій палаті (при перевезеннях усередині СНД) складається Аварійний сертифікат (акт експертизи).

До прибуття аварійного комісара (експерта, сюрвейєра) необхідно підготувати відвантажувальні документи, включаючи страховий поліс, забезпечити його доступ до вантажу, відокремити пошкоджений вантаж від сохранного, вжити заходів до зниження збитку.

Увага! Винагорода аварійному комісарові (експерту, сюрвейєра) оплачується вантажоодержувачем, і його сума включається в страхову претензію.

Документація

Претензія страхової компанії повинна бути заявлена ​​у письмовій формі, містити опис та розрахунок збитку, банківські реквізити, і мати в додатку наступний набір документів:

• Оригінал страхового поліса;

• Оригінал транспортного документа з необхідними відмітками, зазначеними вище;

• Рахунок-фактура (інвойс);

• Специфікація;

• Пакувальний лист;

• Заява перевізнику (коли необхідно);

• Оригінал Акту-повідомлення та Генерального акта або іншого офіційного

документа, що підтверджує факт наявності збитку і складеного в

Відповідно до правил та звичаїв порту (при морському перевезенні);

• Оригінал комерційного акта (при залізничній або повітряному перевезенні);

• Аварійний сертифікат;

• Рахунок за ремонт чи заміну;

• Довідку дорожньої поліції (у разі дорожньо-транспортної пригоди

під час перевезення);

• Довідку з міліції (якщо необхідно).

Увага! Претензія з повним додатком документів повинна бути заявлена ​​до закінчення строків позовної давності за позовами до перевізників: Морське перевезення - 1 рік Залізнична перевезення - 6 місяців Автодорожня перевезення - 1 рік з авіаперевезення - 2 роки

Строк обчислюється з дня видачі вантажу!


Дата добавления: 2022-01-22; просмотров: 34; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!