Допустима частота робочих циклів асинхронних двигунів з короткозамкненим ротором



 

Для роботи багатьох сучасних виробничих механізмів (свердлильних, токарних, шліфувальних та інших металорізальних верстатів, допоміжних механізмів прокатних станів тощо) потрібні електроприводи з великим числом циклів роботи за робочу зміну або за годину. Для забезпечення вимог технології виробництва і необхідної продуктивності механізмів число увімкнень двигуна сягає 600 — 800 за 1 годину роботи. Тому що при розгоні електропривода струм двигуна підвищений, то втрати потужності в двигуні викликають більш інтенсивний нагрів його. При частих вмиканнях і відключеннях двигуна на нагрів його помітно впливає погіршення умов охолодження. Зазначені обставини обмежують число циклів за одну годину роботи значенням, при якому середнє перевищення температури буде дорівнюватися максимально допустимому tдоп.

Особливо у важких умовах при частих циклах роботи опиняється асинхронний двигун з короткозамкненим ротором, у якому теплота, що виділяється під час перехідних процесів у колі ротора, повинна розсіюватися обмоткою ротора. При цьому важливо перевірити двигун на допустиму частоту вмикань тому, що при визначенні його потужності методом еквівалентних значень (Iек, Мек, Рек) результати розрахунків виходять недостатньо точними (див. Розрахунок і вибір потужності двигунів при різних режимах роботи).

На практиці спочатку попередньо вибирають двигун, а потім для нього визначають допустиме число вмикань за годину. Для асинхронних двигунів з короткозамкненим ротором допустиме число вмикань визначається за спрощеною формулою

                                              (8.25)

де Рв.ном — втрати потужності при номінальному навантаженні; Рвх — втрати потужності при навантаженні Рх, Ав.р і Ав.г — втрати енергії при розгоні та гальмуванні електропривода; e — відносна тривалість вмикання.

Якщо в усталеному режимі двигун працює з навантаженням Рх = Рном, то формула спрощується ще більше:

                                                        (8.26)

Аналіз отриманого рівняння показує, що для збільшення допустимого числа вмикань необхідно підвищити значення коефіцієнта b0 за рахунок примусової вентиляції двигуна і знизити втрати в двигуні в період розгону і гальмування електропривода за рахунок застосування пристроїв автоматичної зміни параметрів.

 

Особливості вибору двигуна за потужністю для регульованого електропривода

 

Потужність двигуна для регульованого електропривода залежить як від значень навантаження, так і від способу регулювання швидкості електропривода. З усієї різноманітності статичних навантажень прийнято виділяти два основних види:

1) навантаження, при якому на всіх кутових швидкостях Мст = соnst, Рст = var;

2) навантаження з Рст = соnst, Mст = var.

Для них застосовуються способи регулювання кутової швидкості з постійною потужністю і постійним моментом.

Методика вибору двигуна за потужністю припускає, що на кожній регулювальній характеристиці двигун працює тривало і при цьому встигає нагрітися до усталеної температури. Виходячи з цього припущення, потужність двигуна повинна бути такою, щоб на будь-якій швидкості вона не перевершувала допустиму з точки зору нагріву.

При навантаженнях з Мст = const і Рст = var можна вибрати спосіб регулювання швидкості як з постійним моментом, так і з постійною потужністю. При регулюванні швидкості з постійним моментом приймається

Мном = Mст

Найбільша потужність у цьому випадку буде при найбільшій кутовій швидкості wmax. Необхідна розрахункова потужність двигуна

Ррозр = Мст wmax                                                                      (8.27)

Ця потужність повинна дорівнюватися або бути трохи менше каталожної при wном = wmax:

Рном ³ Ррозр

При регулюванні з постійною потужністю кутова швидкість двигуна вище номінальної, тобто

wmin = wном

Потужність Рст визначається моментом Мст при максимальній кутовій швидкості двигуна:

Рст = Мст wmax = Рmax.                                                                           (8.28)

Обраний за каталогом двигун потужністю Рном ³ Рст повинен мати номінальний момент

або

Мном = Мст wmax / wном = Мст Dпв                                                         (8.29)

де Dпв — діапазон підвищення швидкості.

З (8.29) випливає, що вибір двигуна для регульованого електропривода з постійною потужністю викликає збільшення номінального моменту в Dпв разів. Якщо Рст (Мст) = const, то це викликає збільшення габариту двигуна.

Зниження габариту двигуна можна досягти за рахунок вибору більш швидкохідного двигуна та установки знижувального редуктора між ним і механізмом.

При навантаженнях з Рст = const, Мст = var можливий той же вибір способів регулювання — з постійним моментом або з постійною потужністю.

При регулюванні швидкості з постійною потужністю приймається Рном = Рст, а номінальний момент визначається номінальною кутовою швидкістю wном. У залежності від напрямку регулювання швидкості (вище або нижче від основної) кутова швидкість wном може бути рівною wmin або wmax. При збільшенні кутової швидкості wном = wmin і Мст = Рст / wmin. При зменшенні кутової швидкості wном = wmax і Мmax = Mном = Рст / wmin.

Тоді номінальна потужність двигуна

Рном = Мном wном = Рст wmах / wmin = Рст D,                                            (8.30)

де wmах /wmin = D — загальний діапазон регулювання кутової швидкості.

З (8.30) видно, що номінальна потужність двигуна в D разів більше потужності статичного навантаження на будь-якій швидкості, а це означає, що двигун буде працювати з тим більшим недовантаженням, чим більше діапазон регулювання.


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 721; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!