Проаналізувати характеристики піноскла і ефективності його використання для теплоізоляції будівель.Сировина і технологія виготовлення піноскла



Піноскло́ — скло з комірчастою (пористою) структурою; вид теплоізоляційного матеріалу і звукопоглинального та будівельного (конструкційного) матеріалу.

Діаметр рівномірно розподілених в склі пор 0,1 ÷ 0,5 мм. Піноскло характеризується малою об'ємною масою, низькою теплопровідністю і водопоглинанням, високою механічною міцністю, вогнестійкістю, морозостійкістю і стійкістю до хімічно агресивних середовищ.

Технічні характеристики

 Поверхня блоку піноскла виробництва Запорізького заводу будівельних теплоізоляційних материалів

Щільність, кг/м³ 120 — 160

Діапазон робочих температур, °С: −250 +500

Теплопровідність, Вт/(мк): 0.05 — 0.07

Межа міцності при стисненні, МПа: 0.7—2

Водопоглинання, %: не більше 1,55

Модуль пружності, МН/м2: 800

Шумопоглинання, Дб: до 56

Сировиною для виробництва піноскла служить скляна шихта або тонкоподрібнений скляний бій з пороутворювачами, які при високій температурі виділяють газ, що спучує скляну масу. Газова фаза в піноскла займає 80—95 %, а скляна маса 5—20 об'єму. Кращим для утворення такої суміші є скло з пологішої кривої в'язкості в інтервалі температур 600—700°C. Прі отриманні піноскла із замкнутими порами застосовують вугільні пороутворювачі — кокс, сажу, торф'яний напівкокс, для піноскла зі сполучними порами — мармур, доломіт та інші.

Виробництво

Виробництво піноскла (у вигляді блоків, плит, деталей, крихти) складається з приготування початкової суміші, спінювання скла, відпалу і механообробки. Спінюють скло при температурі 700—800°C (для звичайного скляного порошку) або 950—1150°C (для порошків скла, отриманого з глин, нерудних копалин або гірських порід). Спінювання скла і відпал блоків з нього здійснюють в одній печі або в двох різних печах. Освоєний двохстадійний спосіб виробництва піноскла з об'ємною масою 140—200 кг/м³, з міцністю на стиснення 8—20 кгс/см² і водопоглинанням не більше 1 %.

Піноскло легко піддається механічній обробці: його пиляють, ріжуть, свердлять і обточують на токарних верстатах. Піноскло застосовують у будівництві, суднобудуванні, на залізничному транспорті, в хімічній промисловості, техніці низьких і високих температур, в деревообробній промисловості.

 


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 297; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!