Дати оцінку характеристикам та особливостям застосування в будівництві деревостружкових плит(ДСП), деревоволокнистих плит(ДВП). Цементно-стружкових плит(ЦСП)



Експлуатаційні властивості деревостружкової плити залежать, в основному, від їх щільності, форми і розміру стружки, а також кількості та якості в’яжучого компонента. Бувають плити з дуже малою (350–450 кг/м3), малою (450–650 кг/м3), середньою (650–750 кг/м3) та високою (700–800 кг/м3) щільністю. Розрізняють одно-, три- та п’ятишарові плити.

Фізико-механічні властивості ДСП обумовлюють широку сферу їх застосування. Вони добре піддаються механічній обробці (пилянню, струганню, свердлінню, фрезеруванню), їх легко склеювати та фарбувати, а деякі властивості навіть перевершують натуральну деревину. Зокрема, вони менше розбухають від вологи, не змінюються внаслідок нерівномірної зміни вологи, мають непогані тепло- і звукоізоляційні властивості, а також більшу біо- та вогнестійкість.

Для надання плитам вогнестійкості до їх складу вводять спеціальні речовини – антипірени.

А для поліпшення водостійкості перед пресуванням у стружкову масу додають спеціальну парафінову емульсію або розплавлений парафін. Показником водостійкості є розбухання плити у товщину (за

24 години):

• водостійка ДСП – не більше 15%;

• звичайна ДСП, марка А ~ 22%;

• звичайна ДСП, марка Б ~ 33%.

Марка А відрізняється від марки Б кращими показниками на згинання і розтягування та нижчими показниками розбухання, деформації поверхні й шорсткості поверхні.

Деревоволокнисті плити -листовий матеріал, що виробляється в процесі гарячого пресування маси з деревних волокон, сформованих у вигляді килима. отримують зі спресованого деревного пилу. Але у випадку з ДВП частинки деревини розпарені, тобто плити роблять способом мокрого пресування. Плюси ДВП: низька ціна та висока довговічність. Мінус: невеликий спектр використання. Звичайно, повний комплект меблів з ДВП не виготовиш, але для певних деталей ДВП практично незамінні. Ц е м е н т н о - с т р у ж к о в і п л и т и (ЦСП)

– це великоформатний міцний листовий матеріал, який

виробляють із спеціальновиготовленої тонкої стружки,

портландцементу та хімічних добавок – мінералізаторів. Як

деревну сировину застосо- вують тонкомірну деревину

хвойних порід    ялини, ялиці чи сосни, а також

відходи лісопиляння – обаполи та рейки. У вироб- ництві

ЦСП можна використовувати й деревину з листяних

порід, проте міцність матеріалу при цьому знижується на

10…15 %. Цементно-стружкові плити налижать до групи

важкоспалимих матеріалів підвищеної біостійкості,

порівняно легко обробляються пилянням, фрезеруванням,

свердлінням, кріпляться цвяхами. Їх можна зафарбувати,

обклеювати шпоном, полімерними плівками та керамікою.

Призначаються для влаштування панелей та перего- родок,

плит покриттів, елементів підвісних стель, підлог,

огорож лоджій, підвіконних дощок тощо.

Клеєні деревяні конструкції, навести приклади їх застосування.

Клеєний брус не згинається і не скручується, не йде тріщинами, у результаті зруб з нього дає мінімальну усадку. Тобто в будинку з клеєного бруса можна відразу ж вмонтовувати інженерні системи і починати обробку. А це дає чималий виграш по термінах будівництва заміського будинку. Якщо доводиться від напівроку до року чекати, поки зруб дасть усадку, то тут новосілля потенційний домовласник справить раніше. Будинок з клеєного бруса збирається точно по кресленнях, як дитячий конструктор. При цьому забезпечується дуже щільне прилягання брусів, тому потрібний мінімум утепляючих матеріалів (дерево саме по собі, як відомо, хороший теплоїзолятор).

Ще одна перевага клеєного бруса в тому, що за рахунок зрощення він може виготовлятися довжини більшою, ніж довжина стовбура. Такий матеріал дозволяє перекривати великі прольоти, робити скління на два поверхи, що істотно розширює можливості архітекторів. При коливаннях вологості клеєний брус, знову ж таки, не міняє форми, а високий ступінь чистоти обробки цього матеріалу дозволяє відмовитися від обробки (ще одна стаття економії).

Деякі експерти відносять до недоліків клеєного бруса необхідність склеювання, яка нібито зводить нанівець екологічну чистоту деревини. Але авторитетні виробники клеєного бруса застосовують безпечні клеї, повідомляючи їх склад. При цьому клейові прошарки не заважають будинку «дихати», так що у результаті споживач отримує повноцінний дерев'яний будинок.

Інше питання — вартість клеєного бруса. Порівняно із стінними матеріалами з цілісної деревини клеєний брус набагато дорожчий, що обмежує його доступність. З іншого боку, виграш в якості і вищезазначені статті економії частково компенсують витрати і декілька знижують вартість будинку з клеєного бруса.


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 362; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!