Вивчення морфологічних ознак багаторічних і однорічних сіяних трав. Вивчення бобових і злакових трав за насінням, листям, суцвіттям.



Розділ ІY ( модуль 4).     ТЕХНОЛОГІЯ ЗАГОТІВЛІ І ЗБЕРІГАННЯ КОРМІВ

Тема 12.  ОРГАНІЗАЦІЯ ЗЕЛЕНОГО КОНВЕЄРА.

Поняття про зелений конвеєр та його значення. Типи зеленого конвеєра. Вимоги до культур зеленого конвеєра. Підбір і особливості використання однорічних та нових кормових культур у зеленому конвеєрі. Вирощування кормової зелені гідропонним способом. Використання водоростей на корм. Принципи побудови зеленого конвеєра. Створення зеленого конвеєра для різних видів тварин. Розрахунок площі під зелений конвеєр.

Практичне заняття

Складання схем зеленого конвеєра для місцевого господарства.

 

Тема 13. ТЕХНОЛОГІЯ ЗАГОТІВЛІ КОНСЕРВОВАНИХ КОРМІВ.

Силосування кормів. Значення і економічна ефективність силосованих кормів. Класифікація сировини за ступенем здатності силосування. Характеристика сировини для силосування. Нові силосні культури як найбільш ефективні в кормо виробництві. Мікробіологічні процеси при силосуванні. Регулювання цукрового і білкового мінімуму маси, яка силосується. Регулювання вологості в силосуванні. Технологія приготування простого і комбінованого силосу. Способи і техніка силосування. Дозрівання і виймання силосу. Визначення якості силосу. Облік силосованої маси. Екологічні вимоги при силосуванні кормів.

Сінаж. Характеристика сінажу, його значення в кормовиробництві. Переваги сінажу перед силосом. Умови для одержання високоякісного сінажу. Основна сировина для заготівлі сінажу, роль комплексної механізації. Особливості технології заготівлі сінажу. Закладка прив’яленої маси в сховище. Економічна ефективність заготівлі і використання сінажу. Типи споруд, їх коротка характеристика. Хімічне консервування кормів. Значення хімічних препаратів для консервування кормів. Класифікація хімічних консервантів, їх переваги і недоліки. Норми й внесення хімічних консервантів. Ефективність використання консервантів біологічного походження. Закладка силосу і сінажу, допустимі втрати.

Техніка безпеки при роботі з хімічними консервантами. Зберігання і використання консервованого корму. Консервування вологого кормового зерна. Новітні технології приготування консервованих кормів у плівкових рукавах та їх економічна ефективність.

Практичне заняття

Визначення місткості силосних споруд і маси силосу. Відбір проби силосу на аналіз.

 

Тема 14 ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОБНИЦТВА ШТУЧНО ЗНЕВОДНЕНИХ КОРМІВ.

Штучне сушіння зелених кормів як спосіб максимального збереження поживних речовин. Кормове значення вітамінного трав’яного борошна, трав’яної різки, кормових сумішок. Сировинний конвеєр для виробництва вітамінного трав’яного, борошна. Організація і технологія заготівлі вітамінного трав’яного борошна. Заготівля трав’яної різки, переваги її перед звичайним сіном і сінажем. Гранулювання і брикетування кормів. Компоненти сировини для приготування брикетів і гранул, їх оптимальні розміри і щільність. Економічна ефективність використання брикетованих і гранульованих кормів.

Лабораторне заняття

Визначення якості трав’яного борошна і трав’яної різки.

 

Тема 15 ВИРОБНИЦТВО КОМБІКОРМІВ.

Значення комбікормів для годівлі тварин. Кормові засоби для приготування комбікормів. Класифікація комбікормів і основні вимоги до них. Використання мінеральних речовин, вітамінів при виробництві комбікормів. Білковий концентрат із соку зелених рослин. Продукти із відходів лісу. Зберігання комбікормів. Згодовування їх тваринам. Ефективність використання комбікормів при годівлі тварин. Повнораціональні кормові суміші. Мікробіологічний карантин для поліпшення якості кормів та зменшення витрат поживних речовин.

Використання сучасних технологій штучно зневоднених кормів.

 

Лабораторне заняття

Визначення якості комбікормів.

Тема 16. ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО ПІДГОТОВКУ КОРМІВ ДО ЗГОДОВУВАННЯ.

Особливості згодовування зелених кормів Попередження пасовищної компанії. Особливості використання зелених кормів з ділянок, переудобрених азотними добривами. Особливості згодовування зеленої маси сорго, суданської трави, конюшини, люпину, вики, ріпаку, перко та інших культур. Особливості згодовування грубих кормів.

Згодовування тваринам перекислого силосу з дієтичними кормами. Особливості підготовки до згодовування коренеплодів і бурякової гички. Особливості підготовки і використання зернових кормів, які містять природні отруйні речовини (вика, чина, люпин, соя). Особливості використання для годівлі тварин макухи і шротів (соняшникові, ріпакові, гірчичні), які містять токсичні речовини. Механічні, теплові, хімічні та біологічні способи підготовки кормів.

 

Тема 18 ОСНОВИ СТАНДАРТИЗАЦІЇ КОРМІВ.

Державний контроль за впровадженням і дотриманням стандартів. Суть і система стандартизації. Система нормативно-технічної стандартизації. Методи визначення показників якості продукції і кормів.

 

Тема 19 ОРГАНІЗАЦІЯ КОРМОВИРОБНИЦТВА В СПЕЦІАЛІЗОВАНИХ ГОСПОДАРСТВАХ.

Організаційні форми спеціалізованого кормовиробництва. Виробництво кормів спеціалізованих господарствах. Наукові принципи організації кормових і прифермських сівозмін Організація використання зелених кормів, природних кормових угідь, підвищення їх продуктивності. Досвід передових господарств у зміцненні кормової бази та зниженні її собівартості. Оплата праці в кормовиробництві. Форми оплати, фонд матеріального заохочення для стимулювання робітників господарства.

 


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 645; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!