Облік та визначення ботанічного складу і якості сіна.



 

Тема 7. ОРГАНІЗАЦІЯ І РАЦІОНАЛЬНЕ ВИКОРИСТАННЯ ПАСОВИЩ.

Значення пасовищ і пасовищного корму для тварин. Створення культурних пасовищ. Обладнання пасовищ. Види огорожі та умови їх застосування. Влаштування водопоїв, прогонів. Режим використання травостою на пасовищах. Використання електропастуха. Комбінований і порційний випас тварин протягом доби. Способи та техніка випасання. Типи культурних пасовищ.

Пасовищезміна. Гігієна утримання на пасовищі тварин. Догляд за пасовищем. Визначення продуктивності пасовищ. Підбір трави і їх сумішок для створення пасовищ. Особливості використання пасовищ на меліорованих землях. Ефективність використання пасовищ у господарствах різних зон. Досвід створення культурних пасовищ у зарубіжних країнах.

 

Практичне заняття

Складання травосумішок для залуження сінокосів і пасовищ. Розрахунок норми висіву. Складання пасовищ зміни.

Розділ ІII (модуль 3).ПОЛЬОВЕ КОРМОВИРОБНИЦТВО

Тема 8. ОСОБЛИВОСТІ ВИРОЩУВАННЯ НА КОРМОВІ ЦІЛІ ЗЕРНОВИХ І ЗЕРНОБОБОВИХ КУЛЬТУР.

Значення зернофуражних культур (ячменю, вівса, кукурудзи, сорго, тритікале) у зміцненні кормової бази. Використання жита і пшениці на корм.

Строки і способи сівби на корм. Норми висіву. Використання ущільнених посівів.

Проміжні посіви зернових культур. Сорти зернових культур, рекомендованих на корм.

Загальна характеристика зернових бобових культур та їх значення. Стан і перспективи збільшення виробництва рослинного білка в країні. Основні бобові культури зони: горох, люпин, соя, кормові боби, нут, чина, сочевиця, їх біологічні особливості. Особливості вирощування зернових бобових культур на корм в чистих та. змішаних посівах.

Соя. Важливе джерело повноцінного рослинного білка. Агротехнічне і економічне значення сої. Створення соєвого поясу. Післяукісні і післяжнивні посіви сої. Сумісні посіви сої. Сорти. Особливості інтенсивної технології вирощування сої на богарних і зрошуваних землях.

 

 

Лабораторне заняття

Вивчення морфологічних ознак зернових і зернобобових культур.

Вивчення зернових і зернобобових культур за листям, суцвіттям, плодами та насінням.

Тема 9. КОРЕНЕПЛОДИ, БУЛЬБОПЛОДИ, БАШТАННІ ТА ІНШІ КУЛЬТУРИ.

Значення соковитих кормів для годівлі тварин.

Коренеплоди: кормовий буряк, бруква, морква, турнепс. Порівняльна кормова оцінка коренів і гички. Особливості вирощування різних коренеплодів.

Бульбоплоди. Картопля, використання її на корм. Топінамбур і топін-соняшник як кормові культури. Використання їх на силос і на випас свиней.

Кормові баштанні культури: гарбузи, кормовий кавун, кабачки. Значення, особливості вирощування і збирання.

 

Тема 10. КАПУСТЯНІ ТА НОВІ КОРМОВІ КУЛЬТУРИ

Капустяні (хрестоцвіті) культури. Резерв одержання рослинного білка в країні. Значення хрестоцвітих культур в кормовиробництві, їх економічна ефективність. Озимі капустяні культури: озимий ріпак, озима суріпиця, перко. Особливості росту і розвитку. Біологічні особливості озимих капустяних культур, розміщення їх у сівозміні. Особливості сівби озимих капустяних культур у сумішках з іншими культурами. Строки сівби. Сорти. Догляд за посівами. Строки збирання врожаю на корм та насіння. Контроль за якістю збирання і боротьба із втратами насіння.

Ярі капустяні культури: ярий ріпак, редька олійна, гірчиця біла, кормова капуста, тифон. Значення їх у годівлі тварин. Вирощування ярих капустяних культур у післяжнивних і післяукісних посівах. Нові кормові культури.

Значення нових кормових культур у кормовиробництві. Перспективи поширення їх.

Багаторічні нові кормові культури: борщівник Сосновського, сильфія пронизанолиста, козлятник східний, гірчак Вейріха. Особливості підготовки насіння, до сівби. Технологія вирощування на зелений корм та силос.

Однорічні нові-кормові культури: амарант, мальва та ін. Особливості вирощування та використання.

 

Лабораторне заняття

Вивчення морфологічних ознак капустяних та нових кормових культур. Визначення їх за насінням, гербарним та сноповим матеріалом, живими рослинами.

Тема 11. СІЯНІ КОРМОВІ ТРАВИ.

Кормове і агротехнічне значення сіяних трав. Кормові трави в польовій сівозміні.

Багаторічні злакові трави. Особливості кущення їх і пагоноутворення. Тимофіївка лучна, грястиця збірна, вівсяниця лучна, вівсяниця червона і тростинна, стоколос безостий, райграс пасовищний, багатоукісний, високий, житняк.

Біологічні і господарські особливості злакових трав. Багаторічні бобові трави.

Конюшина червона, рожева, біла, люцерна синя, жовта, гібридна, еспарцет, лядвенець рогатий, буркун. Біологічні і господарські особливості бобових трав.

Технологія вирощування багаторічних сіяних трав на корм у польових сівозмінах.

Місце в сівозміні. Обробіток ґрунту. Покривні культури. Норми висіву і строки збирання покривних культур. Норми висіву трав. Догляд за посівами. Збирання сіяних трав на корм та насіння.

Однорічні трави. Однорічні бобові: вика яра і озима, горох пелюшка, серадела, однорічна конюшина.

Однорічні злакові: суданська трава, сорго, чумиза, могар, пайза, райграс однорічний, африканське просо. Біологічні властивості, поширення, технологія вирощування основних однорічних трав. Сумісні посіви однорічних трав та їх значення.

 

Лабораторне заняття


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 665; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!