Майнові права автора твору науки, літератури і мистецтва: ознаки, види, зміст, термін дії.



Майнові права (ст. 440 ЦК, 15 ЗУ)

-      Право на використання твору. Способи використання залежать від об’єкта: відтворення (тиражування, копіювання), переклад, аранжування, публічний показ, демонстрація, розповсюдження.

-      Право дозволяти використання твору іншими особами на підставі авторського договору.

Стаття 15 Закону України про авторське право надає право автору чи іншій особі, що має авторське право, правову можливість дозволяти або забороняти:

1) відтворення твору;

2) публічне виконання і публічне сповіщення творів;

3) публічну демонстрацію і публічний показ;

4) будь-яке повторне оприлюднення творів, якщо воно здійснюється іншою організацією, ніж та, що здійснила перше оприлюднення;

5) переклади творів;

6) переробки, адаптації, аранжування та інші подібні зміни творів;

7) включення творів як складових частин до збірників, антологій, енциклопедій тощо;

8) розповсюдження творів шляхом першого продажу, відчуження іншим способом або шляхом здавання в майновий найм чи у прокат та шляхом іншої передачі до першого продажу примірників творів;

9) подання своїх творів до загального відома публіки таким чином, що її представники можуть здійснити доступ до творів з будь-якого місця і у будь-який час за їх власним вибором;

10) здавання в майновий найм і (або) комерційний прокат після першого продажу, відчуження іншим способом оригіналу або примірників аудіовізуальних творів, музичних творів у нотній формі, а також творів, зафіксованих у фонограмі чи відеограмі або у формі, яку зчитує комп'ютер;

11) імпорт примірників творів.

-      Право перешкоджати неправомірному використанню та іншому посяганню на твір (право на захист)

-      Право на авторську винагороду (ч. 5 ст. 15):

Паушальний платіж (одноразовий), чітко визначена заздалегідь сума.

Роялті – відсоток від ціни проданого примірнику твору або від кожного використання твору.

Комбіновані (змішані) платежі – поєднання одноразового та роялті.

Розмір і порядок виплати винагороди визначається в авторському договорі, втім ПКМУ встановлені мінімальні вставки винагороди за використання об'єктів АП. №71, 72.

Майнові права автора (чи іншої особи, яка має авторське право) можуть бути передані (відчужені) іншій особі згідно з положеннями статті 31 цього Закону, після чого ця особа стає суб'єктом авторського права.

Майнові права охороняються протягом життя автора + 70 років після його смерті. Виключення.

2. Авторське право діє протягом усього життя автора і70 років після його смерті, крім випадків, передбачених цієюстаттею.

3. Для творів, оприлюднених анонімно або під псевдонімом, строк дії авторського права закінчується через 70 років післятого, як твір було оприлюднено. Якщо взятий автором псевдонім невикликає сумніву щодо особи автора або якщо авторство твору, оприлюдненого анонімно або під псевдонімом, розкривається непізніше ніж через 70 років після оприлюднення твору,застосовується строк, передбачений частиною другою цієї статті.

4. Авторське право на твори, створені у співавторстві, дієпротягом життя співавторів і 70 років після смерті останньогоспівавтора.

5. У разі, коли весь твір публікується (оприлюднюється) неводночас, а послідовно у часі томами, частинами, випусками, серіями тощо, строк дії авторського права визначається окремо длякожної опублікованої (оприлюдненої) частини твору.

6. Авторське право на твори посмертно реабілітованих авторівдіє протягом 70 років після їх реабілітації.

7. Авторське право на твір, вперше опублікований протягом30 років після смерті автора, діє протягом 70 років від дати йогоправомірного опублікування.

8. Будь-яка особа, яка після закінчення строку охорониавторського права по відношенню до неоприлюдненого твору вперше

його оприлюднює, користується захистом, що є рівноцінним захистумайнових прав автора. Строк охорони цих прав становить 25 років від часу, коли твір був вперше оприлюднений.

9. Строк дії авторського права після смерті автора і строки, встановлені частинами третьою - сьомою цієї статті, починаютьсявід дня смерті автора чи з дня настання подій, передбачених зазначених частинах, але відліковуються з 1 січня року, наступногоза роком смерті чи роком, в якому відбулася зазначена подія.


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 449; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!