ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПІДГОТОВКИ ДО СЕМІНАРСЬКИХ ЗАНЯТЬ І ВИВЧЕННЯ ПИТАНЬ, ВИНЕСЕНИХ НА САМОСТІЙНЕ ОПРАЦЮВАННЯ



Основною метою підготовки до семінарів чи виконання завдань, що вине-сені на самостійне опрацювання, є вироблення вмінь та навичок пошуку й опра-цювання необхідної літератури, сприйняття та засвоєння передбаченої інформа-ції. Для початку слід обрати літературу з рекомендованого списку так, щоб отримати принаймні основні відомості з усіх запланованих питань.

При опрацюванні навчального матеріалу слід звертати на увагу на розкрит-тя сутності й фіксацію в конспекті ключових понять до кожної з тем.   

Семінари проводитимуться у формі бесіди, доповідей, дискусій, виконання різнопланових письмових завдань тощо. Вони покликані сприяти розвитку творчої самостійності студентів, поглиблювати інтерес до наукових дослід-жень, виховувати педагогічний такт, розвивати культуру мовлення, вміння та навички публічних виступів, участі в дискусії. Повідомлення та доповіді окре-мих виступаючих мають доповнюватися іншими, викликати додаткові питання.

При підготовці до семінарських занять (чи виконанні завдань винесених на самостійне опрацювання) з курсу «Історія української культури», радимо сту-дентам звернути увагу на такі загальні положення:

· аналіз і узагальнення культурно-історичних подій та явищ, визначення їх сутності, причинно-наслідкових зв’язків між ними;

· врахування складності національної специфіки і змістовної своєрідності української культури, відображення у ній культурних досягнень світового масштабу, оригінальні інтерпретації загальнолюдських проблем;

· необхідність формулювання висновків щодо значимості того чи іншого культурного явища у вітчизняному, європейському, світовому контексті;

· визначення провідних тенденцій розвитку тих чи інших галузей української культури у певний історичний період, характеристику конкретних найбільш типових прикладів, які ілюструють ці тенденції, пояснення специфіки про-явів цих галузей культури в різних регіонах України;

· з’ясування різних точок зору на певну історико-культурну проблему (якщо питання, яке слід розкрити, носить дискусійний характер).

 

10. МЕТОДИ КОНТРОЛЮ

Контроль навчальних досягнень студента спрямовується на розвиток твор-чих здібностей студентів, стимулювання їх самостійної пізнавальної діяльності, формування навичок практичного застосування набутих знань.

При вивченні навчальної дисципліни здійснюється:

· Оцінювання активності і знань студентів на семінарських заняттях (поточне оцінювання): розгорнуті та стислі усні відповіді, доповіді, виступи в диску-сіях, виконання поточних письмових робіт за змістом семінарських занять, експрес-контроль у вигляді тестів тощо.

· Узагальнююче оцінювання знань студентами програмового матеріалу зміс-тових модулів (лекційного курсу, семінарських занять, питань самостійного опрацювання) при написанні відповідних модульних контрольних робіт.

· Проведення екзамену (за програмовим змістом курсу в цілому) з викорис-танням комплексних різнорівневих екзаменаційних завдань.

При оцінці знань студентів враховується:

§ розуміння студентами причинно-наслідкових зв’язків між різноманітними історико-культурними явищами, уміння порівнювати, пояснювати, аналізу-вати, узагальнювати, критично оцінювати відповідні факти;

§ самостійність і креативність мислення;

§ використання різноманітних джерел, розуміння їх особливостей, уміння їх характеризувати й оцінювати;

§ логічність і завершеність викладу матеріалу, наявність аргументованих вис-новків та власних оцінок;

§ мовна і термінологічна грамотність.

Поточне оцінювання усних або письмових відповідей студентів на семі-нарських заняттях здійснюється за наступною шкалою:

3 бали – оцінка «відмінно» – студент вільно володіє програмовим матеріа-лом, логічно і творчо викладає його в усній чи письмовій формі; вміє узагаль-нити матеріал, формулює власні висновки; відповідь є чіткою і завершеною.

2 бали – оцінка «добре» – студент в цілому володіє програмовим матеріа-лом, при викладі його допускається незначних помилок; формулює висновки та власні оцінки, але в їх аргументації допускає окремі недоліки.

1 бал – оцінка «задовільно» – студент виявляє загальне розуміння та ре-продуктивно відтворює значну частину програмового матеріалу, порушує логі-ку викладу; мова спрощена і недостатньо фахова.

0 балів – оцінка «незадовільно» – студент не володіє необхідним обсягом програмового матеріалу, не розпізнає історико-культурні явища і факти; не мо-же правильно застосовувати відповідні спеціальні поняття.

З урахуванням вищезазначених критеріїв при оцінюванні відповідей сту-дентів можуть також виставлятись оцінки 2,5 і 1,5 бала.

Суттєве доповнення, зроблене студентом на семінарському занятті, оціню-ється в 1 бал. Менш суттєве доповнення може оцінюватись в 0,5 бала.

Оцінювання письмових (тестових) завдань на семінарських заняттях, модульних контрольних робіт, екзаменаційних робіт здійснюється з ураху-ванням загальної кількості балів, яка відповідає характеру і обсягу завдань.

Студент, який з поважних причин не мав можливості брати участь у фор-мах поточного контролю на семінарських заняттях, має право на його відпра-цювання на консультаціях викладача (у термін визначений викладачем).

Студент, який отримав незадовільну оцінку (0 балів) на семінарських за-няттях має право один раз відпрацювати її на консультаціях викладача (у тер-мін визначений викладачем).

Студент, який не з’явився на модульний контроль (модульну контрольну роботу), має право один раз повторно пройти модульний контроль на консуль-таціях викладача (у термін визначений викладачем).

Студент, який отримав малу кількість балів за модульну контрольну робо-ту, має право один раз перескласти її на консультаціях викладача.

11. РОЗПОДІЛ БАЛІВ ЯКІ ОТРИМУЮТЬ СТУДЕНТИ

 

Поточне оцінювання та модульні контрольні роботи

Екза-мен

Су-ма

Модуль 1

Чотири семінарські теми за п'ять занять та одне заняття на МКР № 1

Всього: 24 бали

З них: 9 балів – поточне оцінювання на семінарських за-няттях з тем 2, 3, 4, 5

та 15 балів – оцінка за модульну контрольну

роботу № 1

Модуль 2

Три семінарські теми за чотири заняття та одне заняття на МКР № 2

Всього:

17 балів

З них: 8 балів – поточне оціню-вання на сем. заняттях з тем    6, 7, 8

та 9 балів – оцінка за мод. контр. роботу № 2

Модуль 3

Три семінарські теми

 за п'ять занять

та одне заняття

на МКР № 3

Всього: 19 балів

З них: 9 балів – поточне оцінювання на семінарських заняттях з тем 10, 12, 13

та 10 балів – оцінка за модульну контрольну

роботу № 3

Т 1 Т 2 Т 3 Т 4 Т 5 МКР 1 Т 6 Т 7 Т 8 МКР 2 Т 9 Т 10 Т 11 Т 12 Т 13 Т 14 МКР 3

   ----- 9 -----

15

---- 8 ----

9

---------- 9 ----------

10 40 100

 


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 439; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!