Вибір системи конструювання та її обґрунтування.Побудова первісного креслення може бути виконана за допомогою будь-якої системи конструювання. Вибір тієї чи іншої системи конструювання необхідно обґрунтувати, підкреслюючи переваги і недоліки кожної з них. Докладно аналізується обрана система конструювання за системою точності первинного креслення (аналіз формул даної системи), складності розрахунків, графічних побудов, які забезпечують форму моделі, що проектується, технологія креслення. 

 

Розділ 4. Вихідні дані для побудови креслення БК.

Вихідними даними для розробки конструкції виробу є:

· дані про тілобудову людини;

· величину їх розмірних ознак;

· відомості про форму моделі;

· конструктивні прибавки.

 

Розмірні ознаки фігури. Прибавки.

Розмірна характеристика фігури людини необхідна для отримання вихідних даних для побудови креслень деталей одягу. Для моделей одягу, що виготовляють в індивідуальному виробництві, розмірні ознаки визначають шляхом без переднього вимірювання фігури людини. В масовому виробництві розмірні ознаки визначені на ґрунті комплексної програми вимірювань, яка відображена в ДТСТ для чоловіків, жінок і дітей.

Для потреб швейної промисловості розроблені відповідні галузеві стандарти.

 

 

Таблиця 2. Розмірні ознаки типової фігури.

 

Номер розмірної ознаки. Найменування розмірної ознаки. Умовне позначення розмірної ознаки. Абсолютна величина розмірної ознаки, в см.

 

Поняття про прибавки на вільне прилягання, як різниця між внутрішніми розмірами одягу і відповідними розмірами тіла. Прибавки на товщину матеріалів визначається різницею між зовнішніми розмірами одягу.

Декоративно-конструктивна прибавка визначає форму одягу, що проектується. Прибавки на технологічну обробку залежить від технології виготовлення виробу. Прибавки обираються з урахуванням усіх характеристик виробу, що проектується, силуету, виду одягу і його призначення.

 

Таблиця 3. Величини прибавок залежно від прийнятої системи конструювання.

 

Найменування припуску.   Позначення припуску.   Величина припуску, см.  

  

Розділ 5. Побудова креслення БК конструкції.

Основне креслення конструкції виробу будується на ґрунті розрахунків, які передбачені прийнятою системою конструювання. Креслення конструкції виробу М 1:1 (графічна частина).

 

Попередній розрахунок.

Попередній розрахунок конструкції дає змогу визначити основні параметри (габаритні розміри) конструкції. Розрахунок зводиться до визначення основних розмірів базової сітки креслення.

 

Побудова модельної конструкції.

Визначають модельні особливості виробу одним із методів: графічним або макетним.

Робочі креслення лекал деталей виробу представляють собою технічний документ, визначаючих конструкцію, форму та розміри деталей. Вихідними даними для розробки є технічне креслення конструкції (з урахуванням внесених уточнень та змін базової основи). При перевірці креслення конструкції контролюються лінії по спряжених зрізами. Місця розташування контрольних знаків (надсічок), довжини монтуємих зрізів деталей.

Перш ніж розробляти лекала необхідно оцінити креслення БК на її відповідність розмірними ознаками фігури, перевірити балансової характеристики конструкції, зробити аналіз за допомогою кальки, основних конструктивних ліній на спряженість.

 

Розробка проектно-конструкторської документації.

Заключним етапом курсової роботи є розробка робочої документації. Розробляються кінцеві лекала всіх деталей виробу, специфікація деталей крою.

 

Розробка остаточних лекал на модель.

Вихідними даними для виконання робіт є остаточні лекала виробу, підготовлених на стадії розробки технічного проекту, та визначена повна конфекція. Лекала виконують з урахуванням технологій виготовлення виробу та властивостей запропонованого для моделі матеріалу. На лекала наносять маркувальні позначання:

· конструктивні та рівневі лінії (грудей, талії, стегон, напівзаносу, виточок, складок, згинів, тощо);

· лінії напрямку нитки основи на деталях та їх допустиме відхилення;

· позначки на деталях петель, ґудзиків, кишень, елементів оформлення, тощо;

· монтажні знаки;

· величина деформації матеріалів (відтяжка, посадка на зрізах) ;

· найменування виробу;

· номер моделі;

· найменування деталей та кількість для розкрою;

· розміри виробу в см.

На основній деталі проізвести специфікацію деталей крою. Лекала прокладки побудувати на лекалах верху.

 

Специфікація деталей крою.

Специфікація деталей крою – це невід’ємна частина робочої документації, яка складається на підставі креслення лекал виробу.


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 1159;