Лічильник з овальними шестернями



Схема лічильника з овальними шестернями зображена на рисунку. В положенні а під дією різності тисків  виникає обертовий момент , що обертає шестерню 1 проти годинникової стрілки . Шестерня 2 при цьому являється веденою і за рахунок зубчатого щеплення буде обертатися за годинниковою стрілкою . Через  оберту (положення б ) шестерня 2 стає ведучою , а ще через  оберту (положення в ) обертовий момент буде на цій шестерні, а шестерня 1 стає веденою. За повний оберт вимірювальні камери 3 двічі заповнюються та спорожнюються , тобто за один оберт об’єм пропущеної рідини рівний чотирьом об’ємам однієї вимірювальної камери. На рахунковий механізм передається рух однієї з шестерень через магнітну муфту чи тахометричний диференціально-трансформаторний перетворювач швидкості. Основна похибка вимірювання лічильників з овальними шестернями 0,5°С.

 

Альтернативні датчики основних параметрів

   Датчики зазначених вище параметрів мають ряд недоліків. До основних можна віднести контактний метод вимірювання, швидкий знос механічних деталей та не достатньо висока точність вимірювання параметрів. Для покращення технології вимірювання та збільшення строку служби, зазначені датчики основних параметрів можна замінити альтернативними.

  1) Манометр з багатовитковою трубчатою пружиною має такі недоліки: контактний метод вимірювання, малий термін роботи через швидкий знос механічних деталей, мала точність вимірювання. Для покращення характеристик вимірювання можна замінити його на сильфон ний манометр.. Цей манометр має більшу точність вимірювання, простіший та дешевший механізм приладу.

 

     Рис. 1.4. Самописний манометр сільфону з важільним передатним механізмом: 1 - поводок; 2 - втулка; 3 - стержень; 4 - сільфон; 5 - пружина; 6 - кожух сільфону; 7 - штуцер; 8 - гніздо; 9 - дно сільфону; 10 - основа сільфону.   

        Прилади сільфонів для виміру тиску є ще одним різновидом механічних приладів. В якості пружного елементу в них використовується сільфон, який є гофрованою коробкою, виконаною у вигляді циліндра з рівномірними складками(мал. 1.4). Якщо такий сільфон піддати дії надмірного тиску зовні або зсередини, то він стиснеться або розтягнеться по висоті так, що його горизонтальні поверхні переміщатимуться паралельно самим собі. Величина переміщення пропорційна величині вимірюваного тиску. Манометри сільфонів застосовуються для виміру тисків від 40 кПа до 0,5 МПа. Зміна меж виміру досягається за рахунок товщини мембрани, діаметру і розміру гофр, а так само жорсткістю гвинтової пружини, розміщеної усередині порожнин.          3)Лічильник рідини з овальними шестернями має ряд недоліків. Ними є: механічний знос деталей , контактний метод вимірювання (деталі знаходяться в агресивному середовищі), не висока точність вимірювання. Я заміняю його ультразвуковим витратоміром. Його переваги: більш висока точність вимірювання, безконтактний метод виміру, не має механічних частин, що сприяє тривалішому строку служби.

Ультразвуковий витратомір.

  Принцип виміру ( вимір на основі часу проходження сигналу). Принцип заснований на вимірі часу, необхідного для проходження вимірювального сигналу вимірюваним середовищем. Ультразвукові сигнали за допомогою вимірювальних перетворювачів висилаються по черзі у напрямі потоку і у зворотному напрямі. Швидкість витрати вимірюваного середовища визначається різницею часу проходження обох сигналів.
Різниця в часі проходження обох сигналів (∆t = t 2/1 - t ½) виражає середню швидкість потоку.

Частота обертання

      Серед індукційних тахометрів особливе місце займають імпульсні індукційні тахометри. Первинний перетворювач такого тахометра (мал.7) має вимірювальну обмотку 1, розміщену на сталевому ярмі 2, через яке замикається магнітний потік постійного магніту 3. Рухомою частиною є феромагнітний зубчастий диск 5, який кріпиться до вала, оберти якого вимірюють.

При обертанні вала зубчастий виступ 4 диска (індуктора), проходячи біля розімкненої частини ярма, зменшує повітряний проміжок між рухомим феромагнітним диском та нерухомою частинами магнітопроводу, що призводить до зміни магнітного потоку і наведення у вимірювальній обмотці ЕРС.

 

 

Мал.7 Імпульсний індукційний тахометр


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 390; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!