Визначення фонетичної схожості



Звукова (фонетична) схожість позначень визначається на підставі наступних озна:

• наявність близьких і співпадаючих звуків у порівнюваних позначеннях;

•близькість звуків, що складають позначення;

•розташування близьких звуків і звукосполучень по відношенню одних до інших;

•наявність співпадаючих складів і їх розташування число складів у позначеннях;

• місце співпадаючих звукосполучень у складі познаення;

•близькість складу голосних;

 •близькість складу приголосних;

•характер співпадаючих частин позначень;

•входження одного позначення в інше;

•наголос.

Фонетична (звукова) схожість визначається тим, як складові досліджуваних словесних елементів окремо (слово), або у сукупності (словосполучення) вимовляються та сприймаються на слух.

З точки зору фонетичного аналізу спеціальна частина фірмового найменування "АМІКО-КЕРАМІКА" та словес­ний елемент знаків за свідоцтвами №41000 і №41001 спів­падають за всіма наведеними критеріями, отже є фонетич­но тотожними.

Визначення семантичної схожості

Смислова схожість визначається на підставі наступних ознак:

•подібність закладених у позначеннях понять, ідей;

•збіг одного з елементів позначень, на який падає логіч­ний наголос і який має самостійне значення;

• протилежність закладених у позначеннях понять, ідей.
Смислова схожість позначень, на відміну від графічної,

може виступати як самостійний критерій, який, однак, у більшості випадків тісно пов'язаний з поняттям фонетичної схожості .

У даному випадку досліджувати смислове значення сло­восполучень "АМІКО-КЕРАМІКА" як частини фірмового найменування або як словесного елемента товарних знаків не має сенсу: зважаючи на невизначеність для більшості українських споживачів значення слова АМІКО та одно­значне розуміння значення слова КЕРАМІКА, фонетичнатотожність позначень призводить до їх семантичної тотож­ності. Іншими словами, який би зміст не вбачав споживач у словосполученні "АМІКО-КЕРАМІКА", цей зміст буде од­наковим як при сприйнятті фірмового найменування, так і при сприйнятті досліджуваних товарних знаків.

Визначення графічної схожості

Графічна (візуальна) схожість визначається на підставі наступних ознак:

•загальне зорове враження;

•вид шрифту;

•графічне написання з урахуванням характеру букв (друковані чи письмові, заголовні чи рядкові, тощо);

•розташування букв по відношенню одна до іншої;

•алфавіт, буквами якого написане слово;

•колір чи кольорове сполучення.

Особливість графічного виконання позначення, яке є від-різняльною частиною фірмового найменування, полягає в то­му, що як правило (особливо в офіційних документах) воно виписується стандартним шрифтом, який не відрізняється від шрифту, застосованого власне у тексті документу.

На підставі встановленої фонетичної та семантичної тотожності, а також графічної схожості словесних елементів можна зробити висновок: словесні елементи знаків для то­варів і послуг за свідоцтвами України №41000 та №41001 є схожими настільки, що їх можна сплутати з відрізняльною частиною фірмового найменування Товариство з обмеже­ною відповідальністю "АМІКО-КЕРАМІКА".

Визначення однорідності або спорідненості товарів і послуг, для яких використовуються досліджувані позначення.

Для визначення однорідності (спорідненості) товарів необхідно враховувати :

•рід (вид) товарів і послуг;

•вид матеріалу, з якого виготовлені товари;
•їхнє призначення;

•умови і канали збуту товарів;

•коло споживачів.

Перелік товарів і послуг, для яких зареєстровано знаки за свідоцтвами №41000 та №41001 наведено вище.

Відомості щодо об'єктів комерційної діяльності Товари­ства з обмеженою відповідальністю "АМІКО-КЕРАМІКА", що містяться у наданих на дослідження матеріалах справи, недостатні для встановлення повного переліку товарів і по­слуг, що виробляються (реалізуються, надаються) цим під­приємством.

У наданих Позивачем матеріалах, зокрема, містяться наступні джерела інформації щодо видів діяльності ТОВ "АМІКО-КЕРАМІКА".

1) Копія рекламної публікації у Волинському інформаційно-рекламному журналі "Про бізнес" за квітень 2012 року, з якої випливає, що ТОВ "АМІКО-КЕРАМІКА" до дати подання заявок на знаки для товарів і послуг №41000 та №41001 постачало та реалізувало на території України керамічну плитку та керамічний граніт, сантехнічні виро­би, сухі будівельні суміші, клеї, надавало послуги у сфері будівництва, зокрема — здійснювало ремонтно-оздоблю­вальні роботи на замовлення.

З рекламної публікації також випливає, що ТОВ "АМІКО-КЕРАМІКА" до дати подання заявок на знаки для товарів і послуг №41000 та №41001 використовувало по­значення, тотожне знаку для товарів і послуг за свідоцтвом №41001, шляхом застосування його у рекламі.

2)          Копії договорів та контрактів, укладених ТОВ"АМІКО-КЕРАМІКА" з постачальниками, покупцями продукції та виробниками реклами (без надання інформації про їх виконання),у період з 2000 по 2001 роки.

Із вказаних документів випливає, що до дати подання заявок на знаки для товарів і послуг за свідоцтвами №41000 та №41001 Товариством з обмеженою відповідаль­ністю "АМІКО-КЕРАМІКА" здійснювалися торгові опера­ції з купівлі-продажу будівельних матеріалів, зокрема ке­рамічної плитки та керамічного граніту, пінополістирольних плит; електричних приладів для обігрівання, сантехнічного обладнання та аксесуарів, меблів для ван­них кімнат.

3)            Фотографія рекламного щита ТОВ "АМІКО-КЕРАМІКА" (без зазначення дати його встановлення), на якому перелічено види товарів, що реалізуються підприємством:плитка, сантехніка, пінопласт, стеля Armstrong, двері,міні-вата, шпаклівки, клеї, фарби, фуги, потолочні плінтуси, змішувачі, каналізація "REHAU", ванни.

У разі, якщо розміщення цієї рекламної інформації відбулося до дати подання заявок на знаки для товарів і послуг за свідоцтвами №41000 та №41001, беззаперечно, що ТОВ "АМІКО-КЕРАМІКА" до цієї дати використовува­ло позначення, тотожне знаку для товарів і послуг за сві­доцтвом №41000, шляхом застосування його у рекламі.

Аналіз перелічених матеріалів показує, що товари, які реалізуються ТОВ "АМІКО-КЕРАМІКА" за родовими ознаками в основному належать до будівельних матеріалів, призначені для використання при будівельних та ремонтно-оздоблювальних роботах і збуваються шляхом оптового та роздрібного продажу. При цьому частина цих товарів (зокрема фарби) належать до 2 класу МКТП, а частина (ке­рамічна плитка, пінополістирольні плити, шпаклівки, гра­ніт, сухі будівельні суміші) — до 19 класу МКТП

Отже, товари, що реалізуються ТОВ "АМІКО-КЕРАМІ-КА", є спорідненими з товарами, зазначеними у свідоцтвах на знаки для товарів і послуг №41000 та №41001.

Як видно з інформації, розміщеної у Волинському інформаційно-рекламному журналі "Про бізнес" за квітень 2012 року, послуги, що надаються ТОВ "АМІКО-КЕРАМІ-КА", є спорідненими з переліком послуг 35 класу МКТП, наведеним у свідоцтвах на знаки для товарів і послуг за свідоцтвами №41000 та №41001.

Таким чином, товари та послуги, що реалізуються (надаються) ТОВ "АМІКО-КЕРАМІКА", є спорідненими з товарами та послугами 2, 19, 35 класів МКТП, зазначеними свідоцтвами на знаки для товарів і послуг №41000 та №41001.

Проведене дослідження дає підстави зробити наступний висновок з питання 1:

Знаки для товарів і послуг за свідоцтвами №41000 та №°41001 є схожими настільки, що їх можна сплутати з фірмовим найменуванням ТОВ "АМІКО-КЕРАМІКА", яке використовувалося зазначеним підприємством до дати подання заявок на реєстрацію знаків для споріднених товарів і послуг. Крім того, є підстави вважати, що позначення, зареєстровані як знаки для товарів і послуг за свідоцтвами №41000 та №41001, використовувалися ТОВ "АМІКО-КЕ­РАМІКА" до дати подання зазначених заявок шляхом застосування у рекламі споріднених товарів.

Дослідження питання 2

Статтею 6 Закону України "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг" (, яка визначає підстави для відмови в наданні правової охорони, передбачено наступне:

Як Законом , так і Правилами складання, подання та розгляду заявки на видачу свідоцтва України на знак для товарів і послуг не встановлено критерії, за допомогою яких визначається відомість в Україні того чи іншого фірмового найменування. Не містить таких критеріїв і спеціальна література.

Оскільки наведена норма Закону передбачає порівняння між собою позначень, які використовуються як засоби відрізнення осіб (товарів і послуг осіб), що здійснюють свою діяльність стосовно одних і тих самих або споріднених товарів чи послуг, логічно, що відомість фірми (фірмового найменування) повинна визначатися для кола споживачів саме цих товарів і послуг.

На думку експерта, найбільший вплив на відомість в Україні фірмового найменування в контексті наведеної вище норми Закону можуть мати деякі з факторів, анало­гічних тим, що розглядаються згідно із статтею 24 Закону при здійсненні процедури визнання добре відомим знака для товарів і послуг, а саме:

•ступінь відомості чи визнання фірми у відповідному секторі ринку;

•тривалість, обсяг та географічний район будь-якого просування фірмою товарів і послуг, включаючи рек­ламування чи оприлюднення та представлення на яр­марках чи виставках тощо.

Ступінь відомості та визнання фірми у секторі ринку, тривалість, обсяг та географічний район просування фірмою товарів і послуг можна визначити на підставі фактичних даних, які включають принаймні наступну інформацію:

•кількість, тривалість дії та вартість укладених фірмою договорів про реалізацію власних товарів або надання послуг;

•кількість укладених фірмою договорів про закупівлю товарів та послуг інших суб'єктів підприємницької дія­льності;

•відзиви споживачів (незалежно, яку форму та зміст вони мають) про якість товарів і послуг, що надаються фірмою згідно з укладеними договорами;

•реакцію конкурентів (включаючи акти недобросовісної конкуренції) на просування фірмою своїх послуг у від-відному секторі ринку;

•відомості про дату реєстрації фірми та початок фінансово-господарської діяльності за основними напрям­ками;

•відомості про обсяги та динаміку витрат фірми на рекламування своїх товарів або послуг;

•види реклами, що використовуються фірмою, та періодичність розміщення рекламної інформації;

•відомості про участь фірми у виставках, ярмарках, тендерах, конкурсах тощо;

•обсяги та періодичність розповсюдження в централь­них, регіональних та спеціалізованих ЗМІ будь-якої ін­формації про діяльність фірми.

Із джерел, що досліджувалися при вирішенні питання 1 (договори купівлі-продажу, договори на розміщення рек­лами, копії рекламної інформації), можна встановити на­ступне:

ТОВ "АМІКО-КЕРАМІКА" зареєстровано у м. Луцьк (Во­линська обл.) 14 травня 1997 року.

Із червня 1997 року до дати подання заявок на знаки для товарів і послуг за свідоцтвами №41000 та №41001 ТОВ "АМІКО-КЕРАМІКА" у зазначеному регіоні здійсню­вало господарську діяльність, пов'язану із закупівлею у вітчизняних та закордонних фірм та реалізацією будівель­них матеріалів, сантехнічного обладнання, наданням по­слуг з виконання ремонтно-оздоблювальних робіт.

Протягом цього періоду рекламна інформація про діяль­ність ТОВ "АМІКО-КЕРАМІКА" розповсюджувалася шля­хом рекламних публікацій у місцевих друкованих видан­нях та шляхом розміщення зовнішньої реклами.

Протягом цього періоду ТОВ "АМІКО-КЕРАМІКА" здій­снювало благодійну діяльність у регіоні та демонструвало зразки продукції, що пропонується до продажу, у фірмово­му салоні-магазині.

Тривалість комерційної та благодійної діяльності ТОВ "АМІКО-КЕРАМІКА", кількість укладених господарських договорів, обсяги рекламування та просування товарів на ринку дають підстави стверджувати про відомість фірмово­го найменування ТОВ "АМІКО-КЕРАМІКА" у м. Луцьку та Волинській області стосовно видів діяльності товариства При невизначеності поняття "відомість фірмового найме­нування в Україні" для встановлення наслідків реєстрації знаків, що є тотожними або схожими з фірмовими найме­нуваннями, на думку експерта слід враховувати саме мож­ливість сплутування комерційних позначень через викори­стання їх не тільки в одному секторі ринку, айв одному регіоні.

Слід зазначити, що Відповідач 2 — власник свідоцтв на знаки для товарів і послуг №41000 та №41001 Шухман Г.З. здійснює свою діяльність, пов'язану із використанням зазначених торговельних марок у тому ж регіоні, що й ТОВ "АМІКО-КЕРАМІКА", про що свідчить реклама Торгового дому "АМІКО КЕРАМІКА", розміщена у примірнику щотижневика "Луцьк і лучани" №4 (176) від 14 лютого 2012 року (див. матеріали справи).

Вище було зазначено, що ТОВ "АМІКО-КЕРАМІКА" до дати подання Відповідачем 2 заявок на знаки для товарів і послуг за свідоцтвами №41000 та №41001 використовувало позначення, тотожні зазначеним знакам, для позначення своєї діяльності, зокрема у рекламі. У виданні Всесвітньої Організації Інтелектуальної Власності [ з приводу досліджуваної ситуації містяться наступні рекомендації:

"9.248. ... Если фирменное наименование или фирменньїй знак используется в качестве товарного знака (независи-мо от того, зарегистрирован он или нет), общие норми приоритета и защитьі потребителей относительно про-исхождения товаров или услуг, предлагаемьіх с теми или иними обозначениями, будут определять исход любой кол-лизии со сходним товарним знаком.

9.249. Даже если в отношении товаров и услуг, которие предлагает предприятие, оно использует фирменное на-именование или фирменньїй знак таким, как он єсть, другими словами, не как товарний знак, тем не менее обще-принято, что ранее зарегистрированньїй (старший) товарний знак нарушается, если использование фирменного знака или фирменного наименования способно создать сме-шение относительно происхождения товаров или услуг, которше предприятие предлагает со своим наименовани-ем. И наоборот, использование товарного знака, знака об-служивания или коллективного знака может аналогич-ньім образом нарушить старший (зарегистрированньїй или незарегистрированньш) фирменньїй знак или фирмен­ное наименование".

Застосовуючи статті 1, 6, 24 Закону України "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг" та п. 1.4., п.4.3.2.4 4.3.2.6, 4.3.2.7. Правил складання, подання та розгляду заявки на видачу свідоцтва України на знак для товарів і послуг дайте відповіді на наступні питання;

1.Чи є зображення знаків для товарів і послуг за свідоцтвами №41000 та №41001 є схожими настільки, що їх можна сплутати з фірмовим найменуванням Товариство з обмеженою відповідальністю "АМІКО-КЕРАМІКА"?.

2.Яким чином, зважаючи на встановлену вище схожість фірмового найменування та товарних знаків щодо споріднених товарів і послуг, таке використання знаків власником свідоцтв №41000 та №°41001 вплине на діяльність двох господарюючих суб'єктів на регіональному ринку

3.Чи новостворений суб'єкт господарювання, використовуючи ділову репутацію відомої фірми, відбирає частину її клієнтів, що й є введенням в оману споживача?

4.Чи існує висока вірогідність введення в оману споживача щодо особи яка надає послуги?

Практичне заняття № 2

Тема: Ознайомлення із правилами складання, подання до розгляду заявки на видачу свідоцтва України на знак для товарів і послуг

Завдання: ознайомтеся із Правилами складання та подання заявки на промисловий зразок і дайте відповідь ( у письмовій формі ) на наступні питання:

1. Відповідно до якого Закону України розроблені дані Правила?

2. Що може бути об’єктом промислового зразка?

3. Який документ додається, якщо заявка подається через представника?

4. Якою мовою складається заявка?

5. До чого застосовуються поняття «промисловий зразок» та «один виріб»?

6. Хто заповнює графи з кодами 21, 22 і 51?

7. Що зазначають за кодом 71?

8. Якщо заявник має підстави скористатися правом пріоритету попередньої заявки, то які позначення він повинен зробити у відповідній клітці?

9. Що повинна містити Заявка?

10.  Які відомості наводять за кодами 31, 32, 33?

11.  Які вимоги ставляться у Правилах до комплекту фотографій?

12.  Які розділи повинен містити опис промислового зразка?

13.  Обґрунтуйте зміст п.8.1.4.1. Правил та п.8.1.4.3 – 8.1.4.5.

14.  Які вимоги ставляться до креслень і схем?

15.  Які дії повинен виконати заявник, якщо заявник бажає скористатися правом пріоритету?

 

Завдання 2. Відвідайте сайт info@ uatm. com. ua ідайте відповіді на такі питання:

1. Хто перевіряє товарний знак на відповідність абсолютним критеріям охороноздатності?

2. Яка вартість попереднього пошуку на подібність і тотожність серед раніш зареєстрованих і поданих на реєстрацію товарних знаків?

3. Яка вартість подачі заявки на Знак для товарів і послуг?

4. Які документи потрібні для підписання Договору на отримання свідоцтва?

5. Який термін проведення експертизи?

6. В які терміни проводиться прискорена експертиза?

7. Який документ видає Укрпатент після проведення експертизи?

8. Які вартість отримання Свідоцтва на товарний знак?

9. У яких випадках на товарах або її упаковці ставиться знак ТМ або ®?

Завдання 3. Визначіть до якого класу згідно МКТП відносяться наступні товари і послуги:

1. Дитячі іграшки.

2. Металевий посуд.

3. Масляні фарби.

4. Шпалери.

5. Мотоцикли.

6. Кросівки.

7. Бавовняні тканини.

8. Пральні машини.

9. Консервований горох.

10. Виноградне вино.

11. Варені ковбаси.

12. Стоматологічні послуги.

13. Ремонт автомобілів.

14. Аудиторські послуги

15. Послуги з ремонту автомобілів.

Завдання 4. Визначте вартість реєстрації торгової марки залежно від різних чинників. До Федеральної антимонопольної служби РФ надійшла заява Дочірнього підприємства «Кондитерська корпорація «Рошен» (Україна)» про порушення антимонопольного законодавства ВАТ «Невський кондитер», що виражалося у недобросовісній конкуренції, пов’язаній з введенням в обман стосовно виробника карамелі «Весёлые дольки».

Завдання 5. Обговорення ситуації Заявник здійснює свою діяльність на товарному ринку кондитерської продукції РФ, зокрема з 2008 р. ввела в цивільний оборот на території РФ карамель «Цитрусовий мікс» за роздрібною ціною 96 руб. за кг. Відповідач також здійснює діяльність на товарному ринку кондитерської продукції РФ і ввів у цивільний оборот РФ карамель «Весёлые дольки», використовуючи при цьому етикетки, за зовнішнім виглядом подібні до ступені змішування, на думку заявника, з етикеткою карамелі «Цитрусовий мікс».

Цукерки «Цитрусовий мікс» представляють собою карамель, яка за формою нагадує дольку цитрусового фрукту та трьох кольорів: жовтого (лимонного), рожевого (грейпфрутового) і оранжевого (апельсинового). Етикетка карамелі «Цитрусовий мікс» являє собою прямокутник, розділений на три частини: середня частина прозора і ширша бокових, у її поле прописними буквами багатократно вписано по діагоналі знизу вгору словосполучення «Цитрусовий мікс». Справа середню частину обмежує поле зеленого кольору з волокнистою смужкою золотистого кольору по лівому краю. Зліва середню частину обмежує поле червоного кольору з волокнистою смужкою золотистого кольору по лівому краю. На полях червоного і зеленого кольорів нанесені відомості про виробника і місце виготовлення продукції.

Цукерки «Весёлые дольки» введені в цивільний оборот за роздрібною ціною в діапазоні від 84,9 до 93 рублів за кілограм, що підтверджується прикладами касового чека, а також фотографіями викладки карамелі у супермаркеті «Магніт».

Цукерки «Весёлые дольки» представляють собою карамель, яка формою нагадує дольку цитрусового фрукту трьох кольорів: жовтого (лимонного), рожевого (грейпфрутового) і оранжевого. Етикетка представляє собою прямокутник, розділений на три частини: середня частина прозора і ширша бокових, в її поле вписано словосполучення «Весёлые дольки», написано багатократно по діагоналі знизу вгору прописними буквами. Справа і зліва середню частину обмежують поля зі смужкою золотистого кольору по правому і лівому краях. При цьому поля різняться в залежності від виду карамелі: лимонна – поля жовтого і оранжевого кольору, грейпфрутова – червоного і зеленого кольорів, апельсинова – червоного і жовтого кольорів. На кольорових полях написані відомості про виробника і місце виготовлення продукції.

Для прийняття рішення про наявність або відсутність ознак порушення антимонопольного законодавства ВАТ «Всеросійський центр громадської думки» провів соціологічне опитування на предмет можливого введення в оману відносно виробника цукерок «Весёлые дольки» і «Цитрусовий мікс». Із результатів соціологічного дослідження подано: абсолютна більшість респондентів (97,4%) загалом вважають, що дизайн цукерок «Весёлые дольки» подібний з дизайном «Цитрусовий мікс». Найбільш подібними елементами цукерок названі: поєднання кольорів (78,7%), форма і розмір цукерок (70,7%), обгортка, упаковка (60,4%). Більшість опитаних загалом дотримуються думки, що цукерки належать одному виробнику. На думку більшості учасників опитування (86,3%) присутність на ринку цукерок «Весёлые дольки» створює можливість введення споживачів в оману стосовно їх виробника, при цьому абсолютна більшість респондентів (94,8%) вважає, що могли б переплутати ці цукерки. Дана обставина свідчить про високий ступінь взаємозамінності тестованої продукції.

Приймаючи до уваги, що Заявник став використовувати дизайн етикетки карамелі «Цитрусовий мікс» з 2008 р., тобто задовго до того, як Відповідач почав виготовляти карамель «Весёлые дольки» з використанням подібної етикетки, та керуючись статтею 10Паризької конвенції по охороні промислової власності Комісія ФАС Росії вирішила:

1. Визнати дії ООО «Невський кондитер» на товарному ринку кондитерських виробів РФ, пов’язані з уведенням в цивільний оборот карамелі «Весёлые дольки» з використанням етикету, введення в оману стосовно виробника товару актом недобросовісної конкуренції.

 

Практичне заняття № 3


Дата добавления: 2021-07-19; просмотров: 69; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!