Діагностика банкрутства. Система експрес-діагностики банкрутства



 

Оцінка кризових факторів фінансового розвитку і прогнозування можливого банкрутства підприємства здійснюються задовго до появи наявних ознак. Така оцінка і прогнозування є предметом діагностики банкрутства, що характеризує в концентруючому виді зміст перших трьох напрямів формування і реалізації політики антикризового фінансового управління підприємством. Діагностика банкрутства являє собою систему цільового фінансового аналізу, спрямована на виявлення параметрів кризового розвитку підприємства, що генерують загрозу його банкрутства в майбутньому періоді.

У залежності від цілей і методів здійснення діагностика банкрутства підприємства поділяється на дві основні системи:

1) систему експрес-діагностики банкрутства;

2) систему фундаментальної діагностики банкрутства.

У цьому підрозділі розглядається зміст системи експрес-діагностики банкрутства, яка характеризує систему регулярної оцінки кризових параметрів фінансового розвитку підприємства, здійснюваної на базі його фінансового обліку за стандартними алгоритмами аналізу.

Основною метою експрес-діагностики є раннє виявлення ознак кризового розвитку підприємства і попередня оцінка масштабів кризи його стану. Експрес-діагностика банкрутства здійснюється за такими основними етапами:

1. Виявлення об’єктів нагляду "кризового поля" підприємства.

2. Формування системи індикаторів оцінки загрози банкрутства підприємства.

3. Аналіз окремих сторін кризового фінансового розвитку підприємства.

4. Оцінка, яка передбачає масштаби кризового фінансового стану підприємства.

Система фундаментальної діагностики банкрутства.

Фундаментальна діагностика банкрутства характеризує систему оцінки параметрів кризового фінансового розвитку підприємства, яка здійснюється на основі методів факторного аналізу і прогнозування.

Основними цілями фундаментальної діагностики банкрутства є:

1) найбільш глибокі результати оцінки кризових параметрів фінансового розвитку підприємства, одержаних в процесі експрес-діагностики;

2) підтвердження одержаної попередньої оцінки масштабів кризового фінансового стану підприємства;

3) прогнозування розвитку окремих факторів, які генерують загрозу банкрутства підприємства, і їх негативних наслідків;

4) оцінка і прогнозування здатності підприємства до нейтралізації загрози банкрутства за рахунок внутрішнього фінансового потенціалу. Фундаментальна діагностика банкрутства здійснюється за такими основними етапами:

1. Систематизація основних факторів, які передбачають кризовий фінансовий розвиток підприємства. Факторний аналіз і прогнозування складають основу фундаментальної діагностики банкрутства, тому систематизація окремих факторів, які повинні досліджуватися, повинні бути на першому місті.

У процесі вивчення оцінки ці фактори поділяються на дві основні групи:

а) незалежні від діяльності підприємства (зовнішні або екзогенні фактори);

б) залежні від діяльності підприємства (внутрішні або ендогенні фактори).

2. Проведення комплексного фундаментального аналізу з використанням спеціальних методів оцінки впливу окремих факторів на кризовий фінансовий розвиток підприємства.

3. Прогнозування розвитку кризового фінансового стану підприємства під негативною дією окремих факторів.

4. Прогнозування здатності підприємства до нейтралізації загрози банкрутства за рахунок внутрішнього фінансового потенціалу.

5. Остаточне визначення масштабів кризового фінансового стану підприємства.

Система механізмів фінансової стабілізації підприємства при загрозі банкрутства. Внутрішні механізми фінансової стабілізації

 

Основна роль у системі антикризового управління підприємством, відводиться широкому використовуванню внутрішніх механізмів фінансової стабілізації. Це пов'язане з тим, що успішне використання механізмів фінансової стабільності дозволяє не тільки зняти фінансовий стрес загрози банкрутства, але і значною мірою позбавити підприємство від залежності використовування позикового капіталу, прискорити темпи його економічного розвитку. Фінансова стабілізація підприємства в умовах кризової ситуації послідовно здійснюється за такими основними етапами:

1. Усунення неплатоспроможності. Якою б мірою не оцінювався за наслідками діагностики банкрутства масштаб кризового стану підприємства, невідкладною задачею в системі заходів фінансової стабілізації є відновлення здатності до здійснення платежів по своїх невідкладних фінансових зобов'язаннях.

2. Установлення фінансової стійкості (фінансової рівноваги). Хоча неплатоспроможність підприємства може бути усунена протягом короткого періоду за рахунок здійснення низки аварійних фінансових операцій, причини, що генерують неплатоспроможність, можуть залишатися незмінними, якщо не буде установлена до безпечного рівня фінансова стійкість підприємства. Це дозволить усунути загрозу банкрутства не тільки в короткому, але і в більш тривалому проміжку часу.

3. Забезпечення фінансової рівноваги у тривалому періоді. Повна фінансова стабілізація досягається тільки тоді, коли підприємство забезпечило тривалу фінансову рівновагу в процесі свого майбутнього розвитку, тобто створило передумови стабільного зниження вартості капіталу, що використовується, і постійного зростання своєї ринкової вартості.

 


Дата добавления: 2021-01-21; просмотров: 139; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!