Куди і в який строк звертатися при порушенні виборчих прав?



Скарга, може бути подана протягом п’яти днів після дня прийняття рішення, вчинення дії чи бездіяльності до Центральної виборчої комісії або до суду.

Бездіяльність, що може бути оскаржена вважається вчиненою в останній день строку, у який мала бути, але не була вчинена відповідна дія.

Скарга щодо порушень, які мали місце до дня голосування, може бути подана не пізніше часу закінчення дня, що передує дню початку голосування.

Скарга щодо порушень, які мали місце в день голосування, може бути подана до виборчої комісії, яка допустила порушення, не пізніше закінчення голосування, а до виборчої комісії вищого рівня або до суду – не пізніше двадцять четвертої години дня, наступного за днем голосування.

Строк подання скарги продовженню або поновленню не підлягає. Зміна або уточнення вимог скаржника під час розгляду скарги у виборчій комісії або в суді, викликані виявленням обставин, невідомих раніше суб’єкту звернення із скаргою, не вважається новою скаргою і не підлягає встановленим обмеженням строків.

 

 

Як оскаржити рішення виборчої комісії?

Оскаржити рішення виборчої комісії можна шляхом подання скарги до Центральної виборчої комісії або до суду. Така скарга може бути подана протягом п’яти днів після дня прийняття рішення, вчинення дії чи бездіяльності.

Скарга до виборчої комісії або до суду подається у письмовій формі.

Скарга, що подається до виборчої комісії або до суду, повинна містити:

1) назву виборчої комісії або суду, до якої (якого) вона подається;

2) прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина України або точну назву та місцезнаходження (офіційну поштову адресу) виборчої комісії чи партії (блоку) – заявника скарги;

3) назву суб’єкта оскарження та його поштову адресу;

4) суть порушеного питання;

5) виклад обставин і зазначення доказів, якими заявник скарги обґрунтовує свої вимоги;

6) чітко сформульовані вимоги;

7) перелік документів і матеріалів, що додаються;

8) зазначення зацікавлених осіб, яких суб’єкт подання скарги вважає за потрібне залучити до розгляду скарги;

9) підпис заявника скарги (представника юридичної особи – заявника) із зазначенням дати підписання.

Скарга підписується особою, яка її подає. Якщо скарга від імені кандидата на пост Президента України подається його довіреною особою, то в заяві зазначаються також прізвище, ім’я та по батькові, місце проживання або місцезнаходження (поштова адреса), вид та номер засобів зв’язку кандидата, в інтересах якого вона подається, та засвідчений відповідно до вимог законодавства документ, що посвідчує повноваження особи, яка її подає. Скарга, що подається від імені виборчої комісії або партії (блоку), підписується її головою (керівником) або іншою уповноваженою на те особою із засвідченням підпису печаткою виборчої комісії або партії (партій, що входять до блоку).

До скарги додаються її копії у кількості, яка дорівнює кількості суб’єктів оскарження та зацікавлених осіб, зазначених у скарзі.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Найменування та адреси судів Хмельницької області, куди можна звертатися для оскарження рішень, дій виборчих комісій, тощо містяться в Додатку 7.

 

 

Відповідальність за порушення виборчого законодавства.

Особи, винні в порушенні законодавства про вибори Президента України, притягаються до кримінальної, адміністративної відповідальності.

Зокрема, кримінальна відповідальність настає у разі:

- перешкоджання здійсненню виборчого права, роботі виборчої чи діяльності офіційного спостерігача (карається штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років) ;

- голосування виборцем на виборах більше ніж один раз (карається штрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років);

- порушення таємниці голосування (карається штрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років);

Адміністративна відповідальність застосовується у випадку:

- ненадання можливості оприлюднити відповідь щодо інформації, поширеної стосовно суб’єкта виборчого процесу (тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від ста до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян);

- виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск (тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян);

- порушення порядку розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами або розміщення їх у заборонених законом місцях (тягнуть за собою накладення штрафу від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян);

- порушення порядку опублікування документів, пов’язаних з підготовкою і проведенням виборів (тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

 


ПЕРЕЛІК *


Дата добавления: 2021-01-20; просмотров: 54; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!