З дисципліни «Методика викладання української мови



У початкових класах» »

В початкових класах»,

Проведений студенткою 6-ПО групи,

Факультету дошкільної та початкової освіти,

Шилко Христиною Анатоліївною

  Прізвище, ім'я, по-батькові викладача: Собко Валентина Олексіївна.

Група: 23-ПО.

Тривалість заняття: 80 хвилин.

Тема заняття: Методика вивчення граматики

Лекція була проаналізована відповідно до таких критеріїв:

1. науковість змісту лекцій;

2. використання в процесі читання лекцій найновіших здобутків вітчизняної та зарубіжної психолого-педагогічної науки (комплекс застосування методів, прийомів і засобів навчання, проблемний виклад, обґрунтованість створення проблемних ситуацій, позитивне розв'язання внутрішніх суперечностей лекцій, навчальна діагностика тощо;

3. активізація розумових сил студентів, її шляхи, прийоми та засоби;

4. професійна орієнтація лекції;

5. системність і послідовність у розкритті теми лекції;

6. засоби, за допомогою яких викладач стимулював би розвиток розумових здібностей студентів (мислення, уяви, пам'яті, уваги);

7. міра пов'язаності лекції із самостійною роботою студентів, з їх підготовкою до проведення практичних, лабораторних та індивідуальних занять.

Студенти попередньо були ознайомлені з планом лекції "Методика вивчення граматики», а тому вони мали можливість до лекції вивчити літературу, продумати зміст теми та визначити проблемні питання. Це сприяє глибшому засвоєнню лекції.

На початку лектором сформульовано тему, оголошено план, мету, а також показано взаємозв'язок даної теми з попередніми, що дало можливість підготувати студентів до сприйняття нового матеріалу. Валентина Олексіївна лаконічно нагадала зміст попередньої лекції, встановив зв'язок з нею наступної теми, зазначивши, що дана тема тісно пов'язані.

Цільова установка прочитаної лекції полягала у тому, щоб студенти ознайомилися із програмовими вимогами з граматики, з методами навчання з граматики учнів початкових класів, з етапами вивчення граматичних понять.

Методична структура теми була наступною:

1. Валентина Олексіївна розкрила програмові вимоги з граматики.

2. Після того, як студентами засвоєно важливість вивчення даної теми, лектором розглянуто основні методи навчання з граматики учнів початкових класів.

3.  Представивши та обговоривши сутність основних методів навчання з граматики, визначивши їх особливості, лектором розглянуто етапи вивчення граматичних понять.

4. Підведено підсумки з теми.

Валентина Олексіївна навела досить багато прикладів щодо використання методів та прийомів вивчення граматики, застосування їх на практиці, що дозволяло підтверджувати та конкретизувати викладений теоретичний матеріал, і, водночас, активізувати мислення студентів, викликати в них інтерес та бажання обговорювати матеріал.

Як методично вдалий фактор, то слід відмітити, що у лекції викладений найважливіший і найбільш складний програмний матеріал теми. Нескладні, описові частини, різні деталі, які студенти можуть засвоїти за допомогою підручників, винесено лектором на самостійне опрацювання студентами та практичні заняття. Це дозволило докладно та поглиблено викласти найбільш складні та важливі питання, ознайомити студентів з особливостями та порядком вивчення граматики. Під час пояснення складних моментів лектор концентрував увагу студентів на найважливіших поняттях, що дозволило краще запам'ятовувати новий матеріал. Валентина Олексіївна постійно проводила взаємозв'язок нового матеріалу з вивченими темами даної та інших навчальних дисциплін.

Побудова лекції характеризується логічністю, порядок викладення предмету –обґрунтований. Формат та зміст прочитаної лекції цілком відповідають рівню розвитку слухачів.

У кінці лекції був відведений час для відповідей на запитання та підведення

підсумків. Наприкінці лекції викладач проаналізувала досягнення мети, поставленої на початку.

В цілому, лектор показала вміння представити навчальний матеріал у живій, образній формі, виявила підготовленість, вільно володіє лекційним матеріалом, чітко уявляє план лекції, її зміст, пояснення доступні та добре сприймаються аудиторією, лектор не читала лекцію з конспекту та не заглядала у тези, що підтверджує її професійний рівень.

 


Дата добавления: 2020-12-12; просмотров: 49; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!