Па тентно-правова охорона секретів виробництва та нових технологій.



211

Патентно-правова охорона селекційних досягнень.

Патентовласник вправі сам використовувати селекційне досягнення чи видавати ліцензії іншим особам на здійснення з насінням або племінним матеріалом охороняється селекційного досягнення таких дій, як, зокрема, виробництво і відтворення, доведення до посівних кондицій, пропозиція до продажу, продаж, ввезення та вивезення з території РФ .

Автору селекційного досягнення, яка не є патентовласником, видається авторське свідоцтво. Остання засвідчує авторство, а також право автора на отримання винагороди від патентовласника за використання селекційного досягнення. При цьому автором може бути лише фізична особа, творчою працею якої виведено, створено або виявлено охороняється селекційне досягнення.

Будь-яка особа, незаконно використовує селекційне досягнення, зобов'язана на вимогу патентовласника або Держкомісії припинити це використання і відшкодувати патентовласнику завдані йому збитки. До числа специфічних порушень інших прав патентовласника і селекціонера відноситься, зокрема, привласнення порушником виробленим і (або) продаваним насінню або племінній матеріалу назви, що відрізняється від зареєстрованого назви даного селекційного досягнення. Спори, що виникають у зв'язку з порушенням прав патентовласників і селекціонерів, розглядаються в судовому порядку.

212

Захист нерозкритої інформації від незаконного використання.

Технічна, організаційна, комерційна, виробнича та інша інформація, здатна сприяти підвищенню ефективності виробництва або давати інший позитивний ефект, невідома третім особам, внаслідок чого має комерційну цінність, визнається нерозкритою інформацією. Не визнається нерозкритою інформацією комерційна та інші види таємниць, які охороняються спеціальними законами, а також якщо ця інформація захищається авторським правом чи правом на промислову власність.

Особа, яка правомірно володіє такою технічною, організаційною, комерційною, виробничою та іншою інформацією, що здатна сприяти підвищенню ефективності виробництва або давати інший позитивний ефект, має право на захист від незаконного використання цієї інформації.

Нерозкрита інформація охороняється законом від незаконного використання третіми особами за умови, що: ця інформація має дійсну або потенційну цінність і фактично невідома третім особам; до цієї інформації немає вільного доступу третім особам на законних підставах; володілець зазначеної інформації вживає відповідних заходів для збереження її конфіденційності.

Право на нерозкриту інформацію захищається в судовому порядку.

213

Патентно-правова охорона топографій (топологій) інтегральних мікросхем.

214

Патентно-правова охорона науково-технічної інформації.

215

Патентно-правова охорона раціоналізаторських пропозицій.

216

Поняття і зміст фірмового найменування. Реєстрація фірмового найменування і його цивільно-правове значення.

За своєю суттністю фірмове найменування є назвою підприємства, котре дозволяє відрізняти одне підприємство від іншого. Право на фірмове найменування виникає в момент створення підприємства і належить тільки підприємству.

юридична особа повинна мати своє найменування, яке містить інформацію про його організаційно-правову форму. Згідно з ч. 3 ст. 90, найменування юридичної особи вказується в її установчих документах і вноситься в єдиний державний реєстр.

"Юридична особа, що є підприємницьким товариством, може мати комерційне (фірмове) найменування. Комерційне найменування юридичної особи може бути зареєстроване в порядку, встановленому законом

 

 

217

Виключне право юридичної особи на фірмове найменування та його цивільно-правова охорона.

Українське законодавство висуває наступні вимоги до найменування юридичної особи:

-Юридична особа повинна мати своє найменування, яке містить інформацію про її організаційно-правову форму. Найменування установи має містити інформацію про характер її діяльності. Юридична особа може мати крім повного найменування скорочене найменування;

-Юридична особа, що є підприємницьким товариством, може мати комерційне (фірмове) найменування. Комерційне (фірмове) найменування юридичної особи може бути зареєстроване у порядку, встановленому законом;

-Найменування юридичної особи вказується в її установчих документах і вноситься до єдиного державного реєстру. Можна зробити висновок, що фірмовим найменуванням юридичної особи є її скорочене найменування, тобто те що міститься в лапках після зазначення організаційно-правової форми. Завжди доцільно визначати фірмове найменування в статутних документах підприємства.

 

використання фірмового найменування без достатніх на те підстав є актом недобросовісної конкуренції, що порушує права власника і є підставою для відшкодування збитків, відновлення ділової репутації. При цьому на фірмові найменування поширюються загальні вимоги щодо пріоритету, схожості та ідентичності, спорідненості товарів та послуг.

 

218


Дата добавления: 2020-04-25; просмотров: 79; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!