Дистриб'ютори, дилери, купці.



Із цими посередниками звичайно підписується договір на тривалий строк (2-5 років) з наступним продовженням за згодою сторін.

Уклавши агентську угоду, в якій визначаються загальні основи взаємин сторін, дистриб'ютор (дилер, купець) укладає договір купівлі-продажу на поставку товарів, за яким він повинен придбати товар принципала, а потім реалізовувати його кінцевому споживачеві. В обов'язки дистриб'ютора входить також організація реклами й системи збуту, складування, передпродажний сервіс і технічне обслуговування в гарантійний період.

Винагороду дистриб'ютора становить різниця між ціною покупки товару у принципала й ціною його перепродажу.

 

Міжнародні зустрічні операції

 

Міжнародні зустрічні операції з'явилися ще в епоху простого натурального обміну і зберегли своє важливе значення до теперішнього часу, складаючи 1/3 міжнародного товарообігу. Форми зустрічних операцій різноманітні, але усі вони застосовуються при обмежених валютних можливостях прямих закупівель товарів, необхідності здійснення гарантованих постачань, виході на нові чи важкодоступні ринки, спрощенні фінансових взаєморозрахунків, необхідності подолання деяких кризових явищ у економіці (неплатежі, часткова чи повна неконвертованість національної валюти, падіння виробництва, зниження конкурентоспроможності товарів тощо).

Основними формами міжнародних зустрічних операцій є:

Бартер - експортно-імпортна операція, оформлена єдиним договором, що передбачає збалансований за вартістю обмін товарами, не опосередкований рухом коштів. Предметом бартерного контракту можуть бути не тільки товари, а й послуги, прикладом чого є операції з переробці (обробки, використання) давальницької сировини (матеріалів).

Загальна сума бартерного контракту визначається сторонами в одній валюті після внесення поправок, приведених з урахуванням базисних умов постачання. Кількісні обсяги постачань товарів з кожної сторони коригуються так, щоб загальна вартість постачань з кожної сторони була однакова. Оцінка товарів здійснюється з метою створення умов для еквівалентності обміну, а також для митного обліку, визначення страхових сум, оцінки претензій, нарахування санкцій. Умовою еквівалентності товарообігу є обмін товарів за світовими цінами чи за договірними цінами, в основі яких лежать світові ціни.

У текст бартерного контракту доцільно включати зобов'язання контрагента, що відправляє товар у другу чергу, надати банківську гарантію належного виконання зобов'язань.

Зустрічна торгівля оформляється одним або двома контрактами, у яких обговорюються умови основного і зустрічного постачань.

Можливі три варіанти зустрічних закупівель.

Перший варіант припускає, що імпортер оплатить повну вартість товарів, а експортер приймає на себе зобов'язання купити зустрічні товари на всю суму експортного контракту не пізніше встановленого терміну.

Другий варіант зустрічних закупівель передбачає підписання основного контракту, відповідно до якого імпортер оплачує частину суми коштами (наприклад, 70 %), а іншу частину (30 %) — зустрічними постачаннями товарів. На суму зустрічних постачань полягає додатковий контракт.

Третій варіант припускає, що імпортер здійснить зустрічне постачання авансом, а частину, що залишилася, оплатить коштами. Такі зустрічні закупівлі називаються авансовими чи попередніми. Вони застосовуються, наприклад, у галузях машинобудування і дають можливість експортеру спочатку одержати матеріали, комплектуючі, а потім виготовити товар і здійснити експортні постачання.

Як фінансове забезпечення зустрічних закупівель контрагенти надають банківську гарантію належного виконання зобов'язань.

Компенсаційні операції передбачають, що експортер поставляє виробниче устаткування на умовах комерційних кредитів, а імпортер після його установки і пуску в експлуатацію погашає його вартість і вартість кредиту постачаннями продукції, виготовленої на цьому устаткуванні.

Викуп техніки, що була у використанні - ефективний комерційний прийом ведення зустрічних операцій, при якому експортер продає нову, більш удосконалену, але і більш дорогу продукцію, викуповуючи в імпортера застарілу техніку за залишковою вартістю в межах 10—20% вартості нової. Найбільш широко цей комерційний прийом застосовується при збуті легкових і вантажних автомобілів, комп'ютерної і копіювальної техніки, авіалайнерів, морських судів, сільськогосподарських машин, стандартного металло- і деревообробного устаткування.

Зробивши реновацію викупленої техніки, експортер може знову її продати.

 


Дата добавления: 2019-09-13; просмотров: 138; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!