У чому особливість соціального виховання у ДОТ?



 

Дитячий оздоровчий табір (ДОТ) - позашкільний виховний заклад, що створюється з метою зміцнення здоров'я, організації активного відпочинку, задоволення інтересів і духовних потреб дітей і підлітків.

Виховна робота в ДОТ включає розумне поєднання відпочинку, спорту з пізнавальною, естетичною, оздоровчою діяльністю. Зміст, форми та методи роботи в ДОТ визначаються його статутом, педагогічним колективом і ґрунтуються на принципах ініціативи та самодіяльності дітей та учнівської молоді, демократії і гуманізму, розвитку національних і культурно-історичних традицій, пріоритетності загальнолюдських духовних досягнень і цінностей.

Виховна робота в ДОТ має ряд специфічних особливостей.Виховний процес у літньому оздоровчому таборі планується і здійснюються з урахуванням того, що діти повністю відірвані від сімТ, батьківського піклування і захисту, їх виховного впливу. Тому педагогічний колектив табору повинен забезпечити повноцінне життя дітей.

Всі види виховної діяльності здійснюються в тимчасових різновікових колективах, з різним соціальним досвідом дітей, умовами життя і виховання.

Виховна робота будується на принципах добровільної участі дітей у різних справах, у вільному виборі ними занять.

Короткотривалий період існування табірного колективу вимагає чіткого початку і завершення табірної зміни, обов'язкової оцінки діяльності кожної дитини.

У новому оточенні, під час активного спілкування, повніше розкривається особистість дитини.

Увиховному процесі літнього оздоровчого табору беруть участь як професійні педагоги, так і представники інтелігенції, робітників, студентів, які будують свої стосунки з дітьми, часто на основі педагогічної інтуїції та власного досвіду.

Виховний процес в ДОТ здійснюється в сприятливих умовах природного і соціального оточення. Виховна робота з дітьми повинна забезпечити дотримання ними режиму дня, порядку і чистоти спальних будинків, чистоти білизни, виконання дітьми санітарно-гігієнічних вимог. Особливо уважно треба організовувати виховну роботу по збереженню стану здоров'я дітей, профілактиці захворювань, створення порядку та затишку в спальних приміщеннях, ігрових кімнатах, кінозалах, місцях відпочинку. Значне місце у виховній роботі з дітьми відводиться культурі харчування.

Велика кількість виховних завдань, які потрібно вирішувати протягом зміни, створюють напружений ритм роботи всього педагогічного колективу, мобілізують його творчі сили і допомагають у досягненні основної мети:

-     оздоровлення дітей, створення у них емоційного настрою, внесення настрою гри, романтики в їх повсякденне життя;.

- виявлення інтересів, захоплень дітей, розвинення бажання отримати нові знання, вміння, навички;

- вчити дітей діяти в колективі;

  - залучення до трудових справ на користь і радість оточуючих.

 

 


Дата добавления: 2019-07-15; просмотров: 135; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!