Стратегія і тактика рекламної кампанії



Зміст

 

Вступ

1 Характеристика ЗАТ Хлібзавод «Салтівский»

1.1Загальні відомості

1.2 Конкурентоспроможність

1.3 Вибір цільового сегменту

2 Стратегія і тактика рекламної кампанії

2.1 Попередня рекламна кампанія

2.2 Організація проведення нової рекламної кампанії

3 Бюджет рекламної кампанії

3.1 Формування рекламного бюджету

3.2 Оцінка ефективності реклами

3.3 Контроль рекламної діяльності

Висновок

Список літератури

 


Вступ

 

Метою даної курсової роботи є розробка рекламної стратегії на прикладі ЗАТ «Хлібзавод «Салтівский».

Величезну роль у збереженні і зміцненні позицій фірми на ринку грає реклама. Реклама продукції і діяльності підприємства – це найважливіша складова частина комплексу маркетингових заходів, своєрідний інформаційний вихід на споживача. При правильній організації реклама дуже ефективна і сприяє швидкій безперебійній реалізації виробленої продукції. Але для того, щоб реклама працювала, потрібно розробити стратегію рекламної кампанії. Велика частина російських власників і керуючих підприємств схильні використовувати одиничні рекламні акції. Нерідко вони прибігають до них у крайніх випадках як до "швидкої допомоги" і чекають негайних позитивних результатів. Такий "кавалерійський" підхід важко назвати рекламою в сучасному змісті слова, і він навряд чи може принести очікувані "плоди" у виді збільшення збуту чи продукції послуг.

Іншим підходом служить розробка стратегій рекламної кампанії. Цей підхід дозволяє уникнути помилок при проведенні реклами. Він дозволяє мінімізувати ризики зв'язані з непорозумінням споживача, він дозволяє підвищити ефективність реклами. Тобто розробка стратегії рекламної кампанії дає фірмі успішно справлятися зі своїми проблемами збуту, навіть дозволяє успішніше конкурувати з іншими фірмами.

Якщо фірма розробляє стратегію рекламної кампанії, вона уникає великої кількості помилок при її проведенні і робить таку рекламу, що спрямована на споживача більш точно, чим необдумані і безглузді рекламні акції, що часом просто шкодять фірмі, наприклад знижуючи її імідж. Закордонний досвід давно вже показав наскільки велике значення розробки рекламної компанії, як одного з засобу стимулювання продажів і створення іміджу фірми.


Характеристика ЗАТ «Хлібзавод «Салтівский

 

1.1 Загальні відомості

 

Підприємство ЗАТ «Хлібзавод «Салтівский виконує найважливіше завдання забезпечення населення хлібом у місті Харків та області.

Працівники заводу проявляють постійну турботу про те, аби на стіл споживачів потрапляли смачні хлібобулочні і кондитерські вироби з привабливим зовнішнім виглядом і вишуканим смаком. Продукція, що випускається підприємством, виробляється виключно з натуральних і екологічно чистих продуктів.

На підприємстві постійно працює лабораторія, фахівці якої контролюють всі стадії виробництва: від вступу сировини до випуску готової продукції.

Зусилля, що додаються персоналом по підвищенню якості продукції і збереженню перевірених століттями смакових традицій, по гідності оцінені навіть найвимогливішими покупцями.

Головою правління ЗАТ «Хлібозавод «Салтівський» є А.Руденко.

Асортимент продукції заводу дуже великий пшенична продукція, булочна, здобна, житня, пряники, печиво, кекси, тістечка і торти, соломка, сушка, караваї, торти на замовлення; продукція в упаковці: кондитерська і хлібо-булочна; макаронні вироби; ТМ «Сьешка»: картопляні чіпси, картопля смажена, житні сухарики, горіхи та насіння, морепродукти.

Харківський хлібзавод "Салтівський", був введений в експлуатацію в 1995 році. Це одне з наймолодших підприємств у хлібопекарській галузі України. Шляхом умілого з'єднання традиційних рецептів і сучасних технологій підприємство виготовляє продукцію широкого асортименту і високої якості.

Хлібзавод був побудований по індивідуальному проекту з використанням перспективних сучасних розробок, які засновані на автоматизації і комп'ютеризації виробництва. Загальна проектная потужність заводу - 120 тонн хлібобулочних виробів в добу. Первинне підприємство було орієнтовано на виготовлення хлібобулочних виробів. Далі було введено в експлуатацію устаткування для булочного виробництва: у 2001 році почала працювати ділянка по виробництву здобних мілкоштучних виробів, в 2002 році запрацювала турецька лінія.

На підприємстві встановлено сім комплексно - механізованих ліній з потужними печами. Механізація і автоматизація технологічного процесу складає 70% на всіх виробничих ділянках і здійснюється за допомогою новітніх систем вітчизняного і імпортного виробництва.

У перебігу останніх трьох років на хлібзаводе "Салтівський" проведено ряд робіт, які були направлені на модернізацію виробництва, особливо, на впровадження енергозберігаючих технологій:

1. З метою збільшення гнучкості виробництва, реконструйовано відділення для приготування тесту заквасок, відділення холодильних машин і компрессоров. Багато удосконалень введено в пічному відділенні.

2. На підприємстві введено друге автономне джерело водозабезпечення. Введена установка фільтрації, що сильно поліпшило якість води, яка подається на виробництво.

3. Вироблена реконструкція існуючих електричних систем. Тепер дані цієї системи виводяться і обробляються комп'ютером. При цьому економія електроенергії складає приблизно 20%.

4. Упроваджені новітні системи гарячої води і пари.

Новий комплекс енергозберігаючих технологій вже дав можливість отримати значну економію енергоресурсів.

За проведенням технологічного процесу, якості сировини і готової продукції проводиться цілодобовий контроль технологічною службою підприємства.


Конкурентоспроможність

Оцінка конкурентних переваг

Конкурентна перевага – це той показник, який забезпечує перевершення конкурентів на цільовому ринку.

Формування конкурентної переваги є основою маркетингової стратегії, яка забезпечує фірмі досягнення рівня зростання і прибутковості вищого, ніж у середньому на ринку.

Сильна сторона фірми перетворюється у конкурентну перевагу, якщо вона відтворює показник, який є дуже важливим для даного ринку.

Виділяють 3 основні конкурентні переваги:

- організаційні;

- функціональні;

- переваги засновані на взаємовідносинах із зовнішніми організаціями.

Розглянемо конкурентні переваги ЗАТ «Хлібозавод «Салтівський».

Організаційні переваги:

- ЗАТ «Хлібозавод «Салтівський» є великим за розміром підприємством;

- підприємство має набутий великий досвід діяльності;

- ЗАТ «Хлібозавод «Салтівський» має ефективну структуру та ефективну організацію роботи;

- розмір ресурсної бази підприємства є величезним.

Функціональні:

- імідж підприємства є дуже високим як серед населення, так і серед інших фірм-конкурентів;

- розмір цільових ринків є лідируючим (кондитерські вироби - 55,7% ; хлібобулочні – 58%; макаронні – 30,8%);

- знання споживачів є дуже високими, так як продукція представлена досить давно на ринку, та окрім цього підприємство досить часто проводить дослідження, через які споживачі дізнаються про продукцію підприємства ще більше;

- підприємство обирає ефективні цінові, товарні, комунікаційні стратегії;

- технології, за якими виробляють продукцію є досить ефективними та модернізованими;

- якість продукції, що виробляє ЗАТ «Хлібозавод «Салтівський» є відмінною;

- в роботі підприємства завжди приймає участь лише висококваліфікований персонал, який має певний досвід роботи, а віковий склад цього персоналу коливається у межах 19-55 років.

Переваги засновані на взаємовідносинах із зовнішніми організаціями:

- ЗАТ «Хлібозавод «Салтівський» має контроль за каналами збуту (в магазини постійно приходять перевіряючі);

- Так як підприємство має високий імідж, має багато нагород, то звісно ж ЗАТ «Хлібозавод «Салтівський» має впливові контакти в галузі;

- Підприємство має підтримку уряду, так як працює з продукцією, що належить до товарів першої необхідності;

- ЗАТ «Хлібозавод «Салтівський» має доступ до матеріально-технічних ресурсів.

Також можна виділити зовнішні та внутрішні переваги.

Зовнішні охоплюють ті показники, які характеризують ринкову перевагу підприємства у задоволення тих чи інших потреб споживача, тобто відтворюють цінність для споживача.

До зовнішніх переваг ЗАТ «Хлібозавод «Салтівський» можна віднести високий сервіс обслуговування, імідж підприємства та знання споживачів щодо її продукції.

Внутрішні конкурентні переваги охоплюють ті показники, які характеризують переваги підприємства у цінових аспектах конкурентної боротьби. До внутрішніх переваг ЗАТ «Хлібозавод «Салтівський» можемо віднести ефективність виробництва, економію на масштабах виробництва, ефективний менеджмент підприємства, ефективні контакти з постачальниками матеріально-технічних ресурсів.

Таким чином, ми бачимо, що ЗАТ «Хлібозавод «Салтівський» має високі конкурентні переваги, що допомагають в роботі підприємства.

 Конкурентна оцінка товарів

ЗАТ «Хлібозавод «Салтівський» має в місті Харків конкурентів, які також займаються виробництвом хлібної продукції. Серед таких конкурентів виділяються: ТОВ «Кулінічі», ЗАТ "Алексєєвський хлібозавод" (харківський хлібозавод №1), харківський хлібозавод №3 ВАТ «Коровай», харківський хлібозавод №7, Ізюмський хлібозавод, Хлібозавод "Ново-Баварський".

Був проведений аналіз асортименту і його вартості найвпливовіших конкурентів, а саме: ТОВ «Кулінічі» та ВАТ «Коровай». Нижче приведені асортимент і вартість продукції цих конкурентів.

 

Таблиця 1.1 – Основний асортимент ВАТ «Коровай»

ВАТ «Коровай»

Назва товару

Вага Ціна, грн

Хліб «Бахмутський»

0,7 кг

2, 6

Хліб «Южний»

0,75 кг

2, 65

Хліб «Орільський»

0,75 кг

2, 7

Тістечко «Краплинка»

1кг

20,35

Тістечко «Улюблене» з молоком

1кг

19,75

Печиво «Вушка з цукром»

1кг

23,1

Булка здобна «Здоровинка»

1кг

3, 1

 

Таблиця 1.2 – Основний асортимент ТОВ «Кулінічі»

ТОВ «Кулінічі»

Назва товару

Вага Ціна, грн
Хліб «Дарницький»

1 кг

3, 1

Хліб гетьманський

0,4кг

1,50

Хліб «Бородинський»

0,6кг

1,95

Хліб «Діабетичний»

0,3кг

1,20

Полінце з родзинками

0,3кг

1,20

Хліб казацький формовий

0,72кг

2,1

Хліб «Родзинка»

0,4кг

1,5

Батон «Європейський»

0,4кг

1,55

Батон «Київський»

0,4кг

1,5

Батон «Слобожанський»

0,4кг

1,60

Батон «Докторський»

0,4кг

1,45

Булочки «Крихітки з маком»

0,3кг

1,3

Булка «Севастопольська»

0,4кг

1,45

Рогалик «Закарпатський»

0,3кг

1,5

 

Виконаємо оцінку конкурентоспроможності товарів. Характеритика товарів представлена в таблиці 1.3.

Вагові оцінки груп показників визначено шляхом опитування споживачів, відповідно це: 0,4; 0,35; 0,25

Інтегральні показники якості порівнюваних товарів у порядку зниження якості розміщені таким чином:

 

Псх= 0,4* 13/3+0,35*6/2+0,25*5/2=3,405

Псл=0,4* 10/2+0,35*4/2+0,25*4/2=3,2

Па= 0,4* 7/2+0,35*2/2+0,25*5/2= 2,375

 

Таблиця 1. 3 – Характеристика товарів

Показник

Назва фірми

ЗАТ Харьківський хлібозавод «Салтівський»

ВАТ «Коровай»

ТОВ «Кулінічі»

Органолептичні

 

смак

5

2

4

запах

4

3

3

стан мякишу

4

2

3

всього

13

7

10

Естетичні

 

форма

3

1

3

поверхність

3

1

2

всього

6

2

5

Технологічні

 

сировина

3

2

2

термін зберігання

2

2

2

всього

5

4

4

 

Побудуємо циклограму якості. Дані для побудови в таблиці 1.4.

 

Таблиця 1.4 – Дані для побудови циклограми якості

Показник

Назва фірми

ЗАТ Харківський хлібозавод «Салтівський»

ВАТ «Коровай»

ТОВ «Кулінічі»

Органолептичні

 

смак

1

0,4

0,8

запах

1

0,75

0,75

стан мякишу

1

0,5

0,75

всього

 

 

 

Естетичні

 

форма

1

0,33

1

поверхність

1

0,33

0,67

всього

 

 

 

Технологічні

 

сировина

1

0,67

0,67

термін зберігання

0,67

0,67

0,67

всього

 

 

 

 

Розрахуємо кути показників:

Органолептичні – 360º*0,4/ 3=48°

Естетичні – 360º*0,35/2=63º

Технологічні – 360º*0,25/2=45º

___ ЗАТ Харківський хлібозавод «Салтівський»

---- ВАТ «Коровай»

_ . _ . _ ТОВ «Кулінічі»


Рисунок 1.1 Циклограма якості

 

Отже, з проведеного аналізу можна сказати, що товари ЗАТ Харківський хлібозавод «Салтівський» є найкращими за якістю. Далі йдуть вироби ТОВ ТОВ «Кулінічі», а ВАТ «Коровай» посідає третє місце.

 

Вибір цільового сегменту

 

Харківському хлібозаводу «Салтівський» для оптимальної поставки нової продукції в різні міста Харківської області необхідно провести аналіз за сегментами ринку. В якості факторів сегментації були обрані: географічні ознаки, рівень цін, канали збуту та конкурентоспроможність.

 

Таблиця 1.5 – Розподіл ринку продукції Харківського хлібозаводу «Салтівський» за рівнем цін

Рівень цін

Географічний сегмент

В середньому

Доля цінового сегменту в загальному обсязі продаж, %

Харків

Люботин

Ізюм

Куп’янськ

Низькі ціни

20

34

45

50

35,75

Середні ціни

25

36

30

35

37,5

Високі ціни

55

32

20

15

25,5

Всього за сегментом

100

100

100

100

100

 

В якості факторів сегментації в даній таблиці було взято комбінацію параметрів продукції, рівень цін, так як найбільш впливовий показник, що відображає якість продукції, та географічні регіони проживання споживачів.

З табл. 1.5. ми бачимо, що найбільшим попитом дорога продукція користується в м.Харків та м.Люботин. В м.Ізюм та м.Куп’янськ попитом користується дешева продукція. А от продукція середніх цін найбільше користується попитом в м.Люботин та м.Куп’янськ. Таким чином, дана таблиця дає можливість обрати групи товарів, які необхідно продавати в певних регіонах.

Для прийняття рішення про вихід на ринок з новою продукцією аналіз продовжується за наступними факторами (оцінка каналів збуту та конкурентоспроможність).

 

Таблиця 1.6 – Розподіл географічного ринку хлібобулочних виробів за каналами збуту

Канал збуту

Географічний сегмент ринку

Всього за сегментом,%

Харків

Люботин

Ізюм

Куп’янськ

Супермаркети

***

***

**

**

40

Продовольчі магазини

*

**

**

**

15

Оптові магазини

 

 

*

*

10

Хлібобулочні кіоски

**

**

***

***

30

Інші канали

 

 

 

 

5

Всього, %

55

20

15

10

100

* Відносно ефективні канали збуту

** Ефективні канали збуту

*** Найбільш ефективні канали збуту


Аналіз таблиці показує, що найбільш прийнятними і ефективнішими каналами збуту нової продукції є супермаркети та хлібобулочні кіоски. Саме в цих місцях споживач отримує основну масу продукції.

Далі проводимо аналіз за основними конкурентами.

 

Табл. 1.7 - Карта розподілу конкурентів Салтівського хлібозаводу

 

Низькі

Середні

 Високі

Салтівський хлібозавод

 

х

х

ТОВ «Кулінічі»

 

х

х

ЗАТ "Алексєєвський хлібозавод"

х

 

 

Ізюмський хлібозавод

 

х

 

Хлібозавод "Ново-Баварський"

х

 

 

ВАТ «Коровай»

 

х

х

 

Аналіз даного малюнку показує, що основними конкурентами Салтівського хлібозаводу є ТОВ «Кулінічі» та ВАТ «Коровай». Основна конкуренція відбувається в сегменті з середнім рівнем цін. Відповідно для успішного виходу на ринок ціна нової продукції не повинна перевищувати середній рівень.

Таким чином, проведений аналіз ринку і сегментація за параметрами продукції (рівень цін) та споживачами (географічні регіони їх проживання), каналами збуту та споживачами, параметрам продукції і основним конкурентам дозволяють обрати оптимальну стратегію виходу нової продукції на ринок. Тобто ми можемо визначити, яку продукцію, в яких обсягах, через які канали збуту і куди збувати.

ЗАТ «Хлібозавод «Салтівський» вирішує вивести на ринок круасани з фруктовими начинками. Для цього підприємство додатково проводить сегментацію за споживачами. Було отримано таку функціональну карту, що відображає ринкові позиції досліджуваних.


Таблиця 1.8 – Визначення ринкових позицій товару

Сегмент ринку виділений за споживачами

Характеристика продукції

ціна

смак

запах

форма

термін зберігання

сировина

Консерватори

***

**

*

*

***

*

Ностальгуючі

**

***

***

*

*

**

Гурмани

*

***

***

**

***

**

Сумнівні споживачі

***

**

**

*

**

**

Любителі "свіжого" хлібу

*

***

***

*

***

**

Ті, що обирають "здоровий" продукт

*

***

**

*

**

***

Характеристика продукції * *** *** ** *** **

 

Аналіз сегментів і пошук цільового будемо вести за критеріями: місткість ринку, доступність каналів збуту, тенденції росту чи зменшення розмірів сегмента, прибутковість діяльності на сегмент, шанси на успіх у конкуренції.

Місткість ринку. У результаті спостережень, що були проведені у підприємствах торгівлі ( магазинах) і бесід із продавцями встановлено, що протягом дня всіма магазинами міста реалізовано приблизно 300 тис.шт. Вибіркові опитування, проведені серед фактичних покупців, дозволили виявити процентний склад споживачів: консерватори – 8% , ностальгуючі – 7%, гурмани -28% , сумнівні споживачі - 12%, любителі „свіжих” круасанів – 38%, ті, що обирають «здоровий» продукт – 5%.

Як показує аналіз таблиці 1.8., характеристика продукції і запити до неї збігаються у 2-х груп: любителі „свіжих” круасанів і гурмани. Відповідно кількість продаж становить 300 000*0,38= 114000 шт і 300 000*0,28=84000 шт. Запити інших груп споживачів не збігаються з характеристиками продукції. Тому цих споживачів вилучаємо з розгляду.

Таким чином, потенційний попит ( місткість ринку) досліджуваного виробу складає 198 тис.шт. Ця величина може коректуватися в подальшому.

Доступність каналів збуту. Прогнозована місткість ринку значна, але передбачається реалізовувати продукцію через вже існуючі канали збуту, тобто підприємства роздрібної торгівлі.

Тенденції зміни розмірів сегмента. Оскільки виведений на ринок товар є товаром широкого попиту, то можлива ситуація коли, споживачі з інших груп, спробувавши нові круасани (консерватори, ностальгуючі, сумнівні споживачі) можуть також його купувати.

Прибутковість роботи на даному ринку. Ціна реалізації одиниці продукції очікується на рівні 3,2 грн. Прибуток з одиниці продукції 1,6 грн. Таким чином, очікуваний прибуток від реалізації нового батону 198 000*0,5= 99000 грн.

Достатність ресурсів для роботи на обраних сегментах ринку. Так як ЗАТ «Хлібозавод «Салтівський» має свій власний автомобільний парк, то труднощів з поставкою не виникне. У підприємства достатньо ресурсів для роботи на обраних сегментах.

Шанси підприємства вистояти в конкурентній боротьбі. На даному сегменті через відсутність у конкурентів такої ж продукції шанси практично дорівнюють нулю.

Таким чином, спираючись на результати аналізу, можна виділити цільові сегменти за споживачами : гурмани і любителі «свіжих» круасанів.

Однак у більшості випадків картина буває не настільки очевидною, тому необхідно виконати комплексну критеріальну оцінку.

Комплексна критеріальна оцінка. Ранжирування оцінних критеріїв методом попарного порівняння дало такі результати: прибутковість, ємність, тенденції росту, доступність каналів збуту, наявність ресурсів, шанси на успіх у конкурентній боротьбі.

Для оцінки ступеня відповідності ринкових сегментів виділеним критеріям побудовані матриці порівняння і розраховані відносні оцінки.

Таблиця 1.9 – Аналіз сегмента « Консерватори»

Бальна оцінка

Порядкова шкала

Критерій

1

2

3

4

5

6

4

Вірогідно відповідає

 

 

 

 

 

 

3

Ймовірно відповідає

 

 

 

 

1

 

2

Невиразно

 

 

 

1

 

 

1

Ймовірно не відповідає

1

1

 

 

 

1

0

Вірогідно не відповідає

 

 

1

 

 

 

 

Відносні оцінки для сегмента ринку, виділеного консерваторами : О1= 0,25, О2= 0,25, О3= 0, О4= 0,5 , О5= 0,75, О6= 0,25

 

Таблиця 1.10 – Аналіз сегмента „ Ностальгуючі”

Бальна оцінка

Порядкова шкала

Критерій

1

2

3

4

5

6

4

Вірогідно відповідає

 

 

 

 

 

 

3

Ймовірно відповідає

 

 

 

 1

 

 

2

Невиразно

 

 

 

 

 1

 

1

Ймовірно не відповідає

1

 

 1

 

 

1

0

Вірогідно не відповідає

 

 1

 

 

 

 

 

Відносні оцінки для сегмента ринку, виділеного ностальгуючими : О1= 0,25, О2= 0, О3= 0,25, О4= 0,75, О5= 0,5, О6= 0,25

 

Таблиця 1.11 – Аналіз сегмента « Гурмани»

Бальна оцінка

Порядкова шкала

Критерій

1

2

3

4

5

6

4

Вірогідно відповідає

 1

 

 1

 1

 

 1

3

Ймовірно відповідає

 

 1

 

 

1

 

2

Невиразно

 

 

 

 

 

 

1

Ймовірно не відповідає

 

 

 

 

 

 

0

Вірогідно не відповідає

 

 

 

 

 

 

 

Відносні оцінки для сегмента ринку, виділеного гурманами : О1=1, О2= 0,75, О3= 1, О4= 1, О5= 0,75, О6= 1

 

Таблиця 1.12 – Аналіз сегмента « Сумнівні споживачі»

Бальна оцінка

Порядкова шкала

Критерій

1

2

3

4

5

6

4

Вірогідно відповідає

 

 

 

 

 

 

3

Ймовірно відповідає

 

 

 

 

1

 

2

Невиразно

 1

 1

 

1

 

 1

1

Ймовірно не відповідає

 

 

 

 

 

 

0

Вірогідно не відповідає

 

 

1

 

 

 

 

Відносні оцінки для сегмента ринку, виділеного сумнівними споживачами : О1= 0,5, О2= 0,5, О3= 0, О4= 0,5, О5= 0,75, О6= 0,5

 

Таблиця 1.13 – Аналіз сегмента « Любителі «свіжих» круасанів»

Бальна оцінка

Порядкова шкала

Критерій

1

2

3

4

5

6

4

Вірогідно відповідає

 1

 

 

 1

 

 

3

Ймовірно відповідає

 

 1

 1

 

1

1

2

Невиразно

 

 

 

 

 

 

1

Ймовірно не відповідає

 

 

 

 

 

 

0

Вірогідно не відповідає

 

 

 

 

 

 

 

Відносні оцінки для сегмента ринку, виділеного любителями „свіжих” круасанів: О1= 1, О2= 0,75, О3= 0,75, О4= 1, О5= 0,75, О6= 0,75


Таблиця 1.14 – Аналіз сегмента « Ті, що обирають здоровий продукт»

Бальна оцінка

Порядкова шкала

Критерій

1

2

3

4

5

6

4

Вірогідно відповідає

 

 

 

 

 

 

3

Ймовірно відповідає

 

 

 

 

 

 

2

Невиразно

 

 

 

 

 1

 

1

Ймовірно не відповідає

 

1

 

 1

 

1

0

Вірогідно не відповідає

 1

 

1

 

 

 

 

Відносні оцінки для сегмента ринку, виділеного тими, що обирають здоровий продукт : О1= 0, О2= 0,25, О3=0, О4= 0,25, О5= 0,5, О6= 0,25

Таким чином, як випливає з вищевикладеного, як цільові сегменти можуть бути прийняті такі сегменти: гурмани, любителі «свіжих» круасанів. Ці сегменти мають найбільші середні оцінки і ці оцінки є більшими 0,75.


Стратегія і тактика рекламної кампанії

 

Попередня рекламна кампанія

 

В 2010 році ЗАТ «Хлібозавод «Салтівський» проводив широку рекламну кампанію, представлені об’єкти реклами – нові види продукції Салтівського хлібозаводу (круасани, тостерний хліб для сніданків).

«Хлібозавод «Салтівський» використовував наступне:

- внутрішня реклама (розміщення реклами у метрополітені (інформаційні стенди в пішохідних переходах і касових залах станцій і листівки у вагонах електропоїздів). Реклама на вокзалі, продовольчих магазинах, супермаркетах.

 

Таблиця 1.15 – Вартість розміщення реклами в метрополітені м.Харків

Вартість розміщення великоформатної реклами на 4 тижні , грн.

Площа щита

Станція метрополітену

Держпром

Інші станції

Повністю

550

900

1/2

_

450

Вартість розміщення малоформатної реклами , грн.

Розміри в мм (формат рекламоносія)

Строк розміщення , тижнів

1 2 3 4
594 х 841 ( А 1 ) 70 112 175 210
420 х 594 ( А2 ) 40 72 110 140
297 х 420 ( А3 ) 25 45 70 90
210 Х 297 ( А4 ) 15 27 40 53

 

- зовнішня реклама (білборди в містах реалізації продукції)


Рисунок 2.1 - Реклама ЗАТ «Хлібозаводу «Салтівський» (наклейки, постери, плакати)

 

- реклама на телебаченні ( ТК «Первая столица», ТК «Р1»)

- реклама безпосередньо на сайті підприємства;

- реклама безпосередньо на місці продажу продукції.

 

Відеоролики, що транслювалися на харківському телебаченні можна переглянути також на сайті http://www.saltov.com.ua/. Підприємство обрало правильну тактику щодо розміщення реклами у метрополітені, так як кількість людей що цілодобово бачать рекламу дуже значна. Теж саме можна сказати про телебачення, оскільки трансляція роликів велася на найпопулярніших каналах харківчан. Цією рекламою хлібозавод нагадує населенню про нові вироби, а також нагадує безпосередньо про свою фірму.

 

Рисунок 2.2 - Реклама на білборді ЗАТ «Хлібозаводу «Салтівський»

Рисунок 2.3 Реклама ЗАТ «Хлібозаводу «Салтівський» на телебаченні

 

Реклама безпосередньо на своєму транспорті підвищує імідж ЗАТ «Хлібозаводу «Салтівський».


Дата добавления: 2019-07-15; просмотров: 390; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!