Тести контролю заключного рівня знань



1.Що є предметом економічного аналізу? А.менеджмент підприємств; Б.маркетинг підприємств; В. діяльність підприємств; Г.резерви підприємств; Д. все перелічене. 2. Які принципи покладені в основу економічного аналізу? А.принцип системності; Б.принцип комплексності; В.принцип періодичності; Г.принцип достовірності; Д.все перелічене.
3.Які види економічного аналізу виділяють за спрямованістю у часі дослідження? А. оперативний, тактичний, стратегічний; Б.перспективн і ретроспективний; В.реалістичний і прогностичний; Г.частковий і комплексний; Д.все перелічене. 4.Як називається аналіз спрямування зміни економічних показників, з метою визначення на основі цього стійких тенденцій економічного зростання чи спаду? А.трендовий аналіз; Б.маржинальний аналіз; В.стратегічний аналіз; Г.факторний аналіз; Д. все перелічене.
5.Які види економічних оцінок зараз використовуються для аналізу ефективності роботи ЛПЗ? А.аналіз "вартість хвороби"; Б.аналіз "мінімізації витрат"; В.аналіз "витрати - ефективність"; Г.аналіз "витрати - корисність (утилітарність)"; Д.все перелічене. 6.Що відноситься до активної частини основних фондів ЛПЗ? А.ліки та працівники ЛПЗ; Б.ліки та медичне обладнання; В. будинки, споруди, приміщення ЛПЗ; Г. медичне обладнання, комп’ютери, медичні транспортні засоби; Д.все перелічене.
7.Що таке коефіцієнт придатності основних фондів ? А. відношення вартості випущеної продукції до вартості основних фондів; Б. величина вартості основних фондів, що припадає на одиницю продукції; В. вартість основних виробничих фондів, що припадає на одного працівника; Г відношення залишкової вартості основних фондів до їх первісної вартості; Д. все перелічене. 8.Що таке – коефіцієнт сумісництва лікарів? А. кількість зайнятих посад на одну фізичну особу; Б. кількість штатних посад на одну фізичну особу В. кількість зайнятих посад на одну штатну одиницю; Г. кількість щтатних посад на одну штатну одиницю; Д.все перелічене.
9.Що таке – «виконання плану відвідувань»? А. співвідношення фактичної кількості відвідувань диспансерної групи до планової і помножене на 100; Б.співвідношення фактичної кількості відвідувань до планової і помножене на 100; В. співвідношення активних викликів хворих до запланованих і помножене на 100; Г. співвідношення викликів на дом до кількості відвідувань амбулаторії і помножене на 100; Д.все перелічене. 10.Які принципи покладені в основу клініко-економічного аналізу? А. альтернативність; Б. комплексність; В. доказовість; Г. повний обсяг дослідження; Д. все перелічене.

Еталони відповідей: 1В, 2Д, 3Б, 4А, 5Д, 6Г, 7Г, 8А, 9Б, 10Д

ДОДАТОК:витрата медикаментів

Тести контролю початкового рівня знань

1.Які лікарські засоби можуть закуповуватися бюджетними лікувально-профілактичними закладами? А. любі лікувальні засоби; Б. ті, які замовили завідуючі відділеннями; В. лише ліки вітчизняного виробника; Г. які зареєстровані в Україні; Д. включені до Національного переліку основних лікарських засобів. 2.Які Ви знаєте методи кількісної оцінки потреб у лікарських засобах? А. потреба визначається на підставі кількості обслуговуваного контингенту; Б. що базується на показниках захворюваності та споживання; В. що базується на підставі минулорічного замовлення; Г. що базується на підставі фінансових можливостей; Д. що базується на підставі кадрових можливостей лікарні.
3.Коли доцільно використовувати метод кількісної оцінки потреб у лікарських засобах, що базується на споживанні? А. коли в регіоні де-кілька медичних закладів; Б. коли захворюваність в регіоні не підраховується; В. коли закупаються лише ліки вітчизняного виробника; Г. вартість звкуплених ліків відшкодовується за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів; Д. все перелічене. 4.Який зміст4 етапу розрахунку потреби лікарських засобів, що базується на показниках споживання? А. формування списку лікарських засобів; Б. розрахунок обсягів середньомісячного споживання та розрахунок прогнозованого середньомісячного споживання з урахуванням очікуваних змін в структурі споживання; В. визначення періоду часу, протягом якого буде проводитись розрахунок потреби; Г. збір даних про попередні обсяги споживання кожного з лікарських засобів; Д. узгодження обсягу лікарських засобів.
5.Що визначає частотний аналіз? А. частку певного лікарського засобу в частоті всіх лікарських призначень лікарських засобів за певний період; Б. ранг лікарського засобу по частоті його призначень за певний період; В. визначає пріоритетність певного лікарського засобу між іншими при їх призначенні та закупівлі; Г. дає точну та об'єктивну картину структури фінансових витрат на лікарські засоби; Д. відповідність призначення лікарських засобів до стандартів лікування певних захворювань. 6.Що визначає АВС- аналіз? А. частку певного лікарського засобу в частоті всіх лікарських призначень лікарських засобів за певний період; Б. ранг лікарського засобу по частоті його призначень за певний період; В. визначає пріоритетність певного лікарського засобу між іншими при їх призначенні та закупівлі; Г. дає точну та об'єктивну картину структури фінансових витрат на лікарські засоби; Д. відповідність призначення лікарських засобів до стандартів лікування певних захворювань.
7.При проведенні VEN - аналіз, які лікарські засоби відносяться до категорії – V ? А. ліки, що містять наркотичні засоби, для наркозу та прекурсори; Б. імпортні дуже коштовні ліки, які обліковуються спеціальним чином; В. необхідні для життя, мають небезпечний синдром відміни; Г. ліки, ефективні при лікуванні менш небезпечних, але серйозних захворювань; Д. ліки для лікування «легких» захворювань; препарати з сумнівною ефективністю; дорогі з симптоматичними показаннями. 8.При проведенні АВС - аналіз, які лікарські засоби відносяться до категорії – С ? А. 10% ліків вартість яких складає 70%; Б. 20% ліків віртість яких складає 20%; В. 70% ліків вартість яких складає 10%; Г. ліки, що містять наркотичні засоби, для наркозу та прекурсори; Д. лікарські засоби вітчизняного виробництва.
9. Який принцип лежить в основі АВС-аналізу? А. принцип правильного математичного розподілення; Б. принцип Доміно; В. принцип Паули; Г. принцип Парето; Д. принцип пріоритетності ранкових відносин. 10.Як використовуються методи аналізу ефективності використання лікарських засобів на практиці? А. окремо; Б. частотний з VEN-аналізом; В. частотний з АВС-аналізом; Г. VEN-аналіз з АВС-аналізом; Д. комплексно.

Еталони відповідей: 1Д, 2Б, 3Г, 4Б, 5А, 6Г, 7В, 8В, 9Г,10Д


Дата добавления: 2019-02-22; просмотров: 122; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!