В чому полягають особливості розвитку літератури в Україні Х Y ІІІ - ХІХ століття?



Хто став основоположником нової української літератури?

Які стилі були характерні для архітектури України?

В чому полягала специфіка музично-театрального жит- тя України Х Y ІІІ – ХІХ ст.?


Семінар №8.     Ш евченківська доба в

Українській культурі

Мета та завдання заняття: визначення ролі творчості Т.Г.Шевченка у становленні української культури; характеристика творчості Тараса Шевченка в образотворчому мистецтві; розкриття значення поетичної творчості Кобзаря у консолідації українців Наддніпрянщини, Галичини, Буковини і Закарпаття; ознайомлення з унікальною з унікальною живописною спадщиною Т.Г.Шевченка.

 

Основні поняття та категорії теми: українське національне відродження; українська культура; Великий Кобзар; національна самосвідомість.

План

 

Т.Г.Шевченко – життєвий шлях, особистість .

Шевченко - художник.

Поетична творчість Великого Кобзаря.

Роль творчості Т.Г.Шевченка у становленні української культури.

Після вивчення матеріалу ви повинні знати:

× життєвий шлях Т.Г.Шевченка;

× особливості художньої творчості Великого Кобзаря;

× основні живописні твори Шевченка-художника;

× мотиви поетичної творчості геніального українського поета;

× вплив творчості Тараса Шевченка на розвиток української культури.

 

Після опрацювання теми ви повинні вміти:

Ø розкрити основні етапи життя Кобзаря;

Ø дати характеристику творчості митця у сфері образотворчого мистецтва;

Ø охарактеризувати декілька живописних робіт Тараса Шевченка;

Ø розкрити особливості поетичної творчості Т.Г.Шевченка;

Ø продекламувати одну з поезій Великого Кобзаря;

Ø розкрити особливості впливу поетичної творчості Кобзаря на консолідацію українців Наддніпрянщини, Галичини, Буковини і Закарпаття.

Методичні вказівки:

Місце Т.Шевченка в українському суспільстві і в українській культурі особливе. Саме він вивів українську культуру на вищий щабель розвитку, сміливо підкреслюючи її національну самобутність. Тому пізнання постаті Шевченка, його творчої спадщини, місця в українській і світовій культурі – процес постійний і необхідний.

При роботі над першим питанням пригадайте основні етапи життєвого шляху Тараса Григоровича Шевченка. Розкрийте вплив звільнення його від кріпацтва на подальшу долю. Подумайте, чому Т.Шевченко, живучи бульшу частину свого життя за межами України, постійно у своїх думках, художніх та поетичних творах повертався на рідну землю. 

Т. Шевченко всесвітньо відомий передусім як великий український поет. Проте, як видно із його життєпису, сам він своїм фахом вважав малярство. Опрацьовуючи друге питання особливу увагу зверніть на досягнення митця в сфері образотворчого мистецтва, а саме – станкового живопису, монументально-декоративного розпису, графіки, скульптури. Охарактеризуйте найвизначніші твори Шевченка - художника.

Відзначаючи роль Т.Г.Шевченка в українській і світовій культурі, звичайно ж, не можна оминути поетичної творчості Великого Кобзаря Мовою своїх поетичних творів він завершив процес формування загальноукраїнського літературного мовлення на національній основі. Готуючись до відповіді на третє питання, зверніть увагу, що мова творів Т.Шевченка як художнє явище стала родоначальною мовою нової української літератури. Виступаючи прекрасним зразком, мова „Кобзаря” сприяла міжрегіональній етномовній консолідації українців Наддніпрянщини, Галичини, Буковини і Закарпаття. Проаналізуйте в чому саме це проявлялося.

Провідну роль у процесі духовного відродження України в ХІХ ст. відіграв Тарас Шевченко. Творчість Кобзаря відкрила новий, вищий етап у розвитку української культури. Працюючи над четвертим питанням проаналізуйте який саме вплив мала творчість Тараса Григоровича Шевченка на становлення української культури.

Проблемно-пошукові питання:

В чому полягала роль Т.Г.Шевченка у становленні української культури?


Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 229; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!