Розміщення закладів обслуговування



 

 

    Заклади обслуговування розміщаються на територіях передбачених схемою функціонального зонування мікрорайону.

    Шкільні будівлі розміщені за проектом у глибині мікрорайону. Але якщо ділянка школи примикає до магістралі міста, то будівлю споруджують з відступом від червоної лінії не менше 25 метрів. Класні кімнати, як правило, орієнтуються на південь, схід і південний схід.

    Відстань від школи до житлових будинків приймається не менше 2,5 висоти більш високої будівлі.

    Дитячі сади-ясла розміщаються на території мікрорайону з урахуванням нормативного радіусу обслуговування, а сама будівля прив’язується з урахуванням вимог інсоляції.

    Заклади торгівельного й побутового призначення групуються в громадський центр мікрорайону або об’єднуються в одному спеціальному комплексі.

    При децентралізованому розміщенні торгових закладів і підприємств обслуговування будівлі крамниць і громадського харчування проектуються на окремих майданчиках, розмір яких забезпечує можливість в’їзду, розвороту й виїзду машин, а також виконання вантажно-розвантажувальних операцій.

        

 

 

Озеленення

    Озеленення житлових кварталів проектується з урахуванням системи озеленення структурних елементів сельбищної території. Площу озеленення житлового кварталу приймають не менше 6,-8 м2 на одного жителя. До площі озелененої території входять майданчики для відпочинку, для дитячих ігор, пішохідні доріжки, якщо вони займають не більше 30 % загальної площі ділянки.

    Загальна площа майданчиків різного функціонального призначення (відпочинку, занять фізкультурою, господарських цілей, стоянок автомашин) складає 4,2 м2 на 1 жителя.

    Озеленення мікрорайону – це дерево-чагарникова рослинність , газони й квіти, що розміщенні в різних зонах, і формують загальну систему озеленення мікрорайону, яка включає зелені житлові забудови (прибудинкові сади і сквери), ділянок шкіл і дитячих закладів, парково-садову зону мікрорайону, захисні смуги біля гаражів і вздовж міських магістралей з інтенсивним транспортним рухом.

 

 

Визначення прибудинкових територій                 

І земель за формами власності

 

 

    У зв’язку зі змінами в соціально-економічному устрою України на початку – 90-х років відбувається перерозподіл земель і іншої нерухомості. Законодавчо сформовані форми власності, користування, оренди землі, платність землекористування, реєстрація документів, що посвідчують право на землю.

    З грудня 1992 року поступово впроваджуються різноманітні форми власності на міські землі як основу підвищення ефективності розвитку території.

    Зміна системи землекористування в містах відбувається в результаті приватизації земель, здійснення нових планів розвитку міст або розширення їх  територій.

    Для раціонального використання земель при забудові території міста необхідно:

- формування земельних ділянок прибудинкових територій окремих багатоквартирних житлових будинків у житлових кварталах (мікрорайонах) існуючої  і нової житлової забудови.

- раціональне використання територій існуючої й нової багатоквартирної житлової забудови;

- утримання й використання вказаних територій на основі принципів добросусідства;

- забезпечення реалізації прав громадян, яким багатоквартирний будинок належить на праві спільної власності.

    При цьому визначаються юридичні, містобудівні, технічні правила планувальний механізм встановлення меж земельних ділянок у багатоквартирній забудові з відповідними обмеженнями та сервітутами на основі затвердженої містобудівної документації у відповідності з чинним законодавством і державними нормами.

    Нормативною основою є державні будівельні норми України              ДБН 360-92* “Містобудування, планування й забудова міських і сільських поселень” та інші державні та відомчі норми, які визначають (норми) межі територій, де існують планувальні обмеження на їх використання, а також розміри земельних ділянок, ліній та споруд інженерного обладнання територій.

 

 


Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 175; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!