Регіональні комп'ютерні мережі.



Локальні мережі не дозволяють забезпечити сумісний доступ до інформації користувачам, що знаходяться, наприклад, в різних частинах міста. На допомогу приходять регіональні мережі, об'єднуючі комп'ютери в межах одного регіону (міста, країни, континенту).

Корпоративні комп'ютерні мережі.

Багато організацій, зацікавлених в захисті інформації від несанкціонованого доступу (наприклад, військові, банківські і ін.), створюють власні, так звані корпоративні мережі. Корпоративна мережа може об'єднувати тисячі і десятки тисяч комп'ютерів, розміщених в різних країнах і містах (як приклад можна привести мережу корпорації Microsoft, MSN).

Глобальна комп'ютерна мережа Інтернет.

У 1969 році в США була створена комп'ютерна мережа ARPAnet, об'єднуюча комп'ютерні центри міністерства оборони і ряду академічних організацій. Ця мережа була призначена для вузької мети: головним чином для вивчення того, як підтримувати зв'язок у разі ядерного нападу і для допомоги дослідникам в обміні інформацією. У міру зростання цієї мережі створювалися і розвивалися багато інших мереж. Ще до настання ери персональних комп'ютерів творці ARPAnet приступили до розробки програми Internetting Project ("Проект об'єднання мереж"). Успіх цього проекту привів до наступних результатів. По-перше, була створена найбільша в США мережа internet (з рядкової букви i). По-друге, були випробувані різні варіанти взаємодії цієї мережі з рядом інших мереж США. Це створило передумови для успішної інтеграції багатьох мереж в єдину світову мережу. Таку "мережу мереж" тепер усюди називають Internet (у вітчизняних публікаціях широко застосовується і російськомовне написання – Інтернет).

В даний час на десятках мільйонів комп'ютерів, підключених до Інтернету, зберігається величезний об'єм інформації (сотні мільйонів файлів, документів і т. д.) і сотні мільйонів людей користуються інформаційними послугами глобальної мережі.

Інтернет – це глобальна комп'ютерна мережа, об'єднуюча багато локальних, регіональних і корпоративних мереж і включаючи десятки мільйонів комп'ютерів.

У кожній локальній або корпоративній мережі звичайно є, принаймні, один комп'ютер, який має постійне підключення до Інтернету за допомогою лінії зв'язку з високою пропускною спроможністю (сервер Інтернету). Надійність функціонування глобальної мережі забезпечується надмірністю ліній зв'язку: як правило, сервери мають більше двох ліній зв'язку, що сполучають їх з Інтернетом.

Основу, «каркас» Інтернету складають більше ста мільйонів серверів, постійно підключених до мережі.

До серверів Інтернету можуть підключатися за допомогою локальних мереж або комутованих телефонних ліній сотні мільйонів користувачів мережі.

Інтернет є таким способом з'єднання мереж, який в значній мірі розширює область дії кожної мережі. Інтернет є наймасовішою комп'ютерною мережею.

 

Питання для самоконтролю з матеріалу модуля 5/1

Питання для самоконтролю з матеріалу модуля 5/1 до теми 1.1.

1) Що називається графічним редактором?

2) Які програми використовують для обробки зображення?

3) Дайте визначення растрової графіки та векторної графіки.

4) Які переваги та недоліки векторної графіки?

5) Які програми відносяться до векторної графіки?

6) Які програми відносяться до растрової графіки?

Питання для самоконтролю з матеріалу модуля 5/1 до теми 2.1.

1) Що таке телекомунікація? Яке її призначення?

2) Що таке мережа? Яке її призначення?

3) Що таке комп'ютерна мережа? Яке її призначення?

4) Топологія мереж?

5) Призначення локальної комп'ютерної мережі?

6) Що таке глобальна комп'ютерна мережа?

7) Призначення корпоративної комп'ютерної мережі.

8) Призначення регіональної комп'ютерної мережі.

 

 

МОДУЛЬ 5. РІВЕНЬ 2.

Мета вивчення модуля 5/2.

Ознайомитися із загальними відомостями графічного редактора Paint, з видами структурою вікна Paint; з правилами створення малюнка, його збереження, редагування. Ознайомитися із призначенням міжнародної комп’ютерної мережі Internet та її структурою, основними мережними сервісами, поняттями електронна пошта, клієнт, сервер, провайдер, хост-машина, домен та системою адрес у мережі Internet.

Оволодіти знаннями про поняття Internet та її структурою. Знати основні мережні сервіси, володіти поняттями електронної пошти, клієнта, сервера, провайдера, хост-машини, домену. Розуміти будову та правила використання системи адрес у мережі Internet.

Сформувати вміння самостійно працювати над вивченням нового матеріалу, аналізувати, порівнювати, поєднувати теоретичні знання із практикою.

 

За умови засвоєння даного модуля на другому рівні складності, маєте можливість поглибити свої знання для цього необхідно перейти до вивчення навчального матеріалу третього рівня складності.

 


Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 349; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!