Тема 6.3 Використання фільтра в табличному процесорі MS Excel.



Фільтри  використовуються для висновку на  екран тільки тієї частини даних, які задовольняють заданому критерію.

Порядок використовування автофільтр у.

1.Поместить табличний курсор в область даних таблиці.

2.Выбрать команду меню ДАННЫЕ – ФИЛЬТР – АВТОФИЛЬТР.

3.После цього в заголовку кожного стовпця з'являться значки списків, що розкриваються. 

4.Выбрать критерій фільтрації із списку.

Критерії застосування фільтрів.

1.Можно вибрати конкретне значення з нижньої частини списку, що розкривається тоді на екрані комп'ютера залишаться тільки рядки, що містять це значення в даному стовпці.

2.(Перші 10.) Можна вибрати тільки перші 10 (хоча ця кількість можна змінити в діалоговому вікні, що з'явилося) найбільших або якнайменших елементів стовпця.

3.(Умова.) Це найцікавіша можливість встановити фільтр. При виборі цього критерію, з'являється діалогове вікно, в якому можна встановити умови на висновок даних на екран:

Для кожного стовпця можна встановлювати свої критерії фільтрації.

Тема 7.3. Проектування БД. Основні характеристики, можливості, архітектура СКБД.

Існує кілька послідовних етапів розробки, кожний з яких використовує певну модель даних. На практиці застосовуються різні моделі. Проте всі вони призначені для однакового опису будь–яких даних і маніпулювання ними. Проектування БД складається з концептуального, логічного та фізичного етапів. Кожний етап використовує свою модель даних.

Перший етап – концептуальне проектування БД. Слово “концепція” означає певний спосіб (систему) розуміння явищ і процесів. Концептуальне проектування БД полягає в розумінні того, які дані мають бути взяті з предметної області (у даному разі – бібліотеки) для представлення їх у базі даних і як вони взаємопов’язані. Результатом цього етапу є побудова концептуальної моделі БД, тобто подання предметної області у вигляді інформаційних об’єктів і їх взаємозв’язків.

Другий етап проектування БД – логічне проектування. На цьому етапі сутності (головне, визначальне в предметі) і зв’язки перетворюються на логічну модель даних, побудовану за законами логіки. Існує кілька типів логічних моделей даних – реляційний, ієрархічний і мережевий. Найчастіше використовується реляційна модель (від англ. relation – відношення).

Відношення подається у вигляді таблиці, що складається з рядків і стопчиків. Кожний стовпчик відношення називається полем, а кожний рядок – кортежем (записом). Назви полів – атрибути. На відміну від звичайної таблиці основна властивість відношення полягає в тому, що в ньому не повинно бути однакових кортежів (записів). Це пов’язано з тим, що відношення відображає назву певної множини об’єктів, а кожний кортеж (запис) подає елемент цієї множини. Звісно, елементи множини мають бути різними.

У реляційній моделі всі об’єкти БД повинні бути представлені тільки відношеннями. Оскільки такими об’єктами є сутності та їхні зв’язки, то необхідно навчитися подавати їх у вигляді відношень.

Третій етап – фізичне проектування. Наявний проект БД необхідно реалізувати на комп’ютері. У більшості випадків розробка комп’ютерної БД виконується за допомогою готової системи управління базами даних (СКБД). Краще вибрати як середовище розробки програму Access, що пропонується фірмою Мiсrosoft.

Для запуску Access необхідно в головному меню Програми Windows вибрати пункт Microsoft Access. Роботу в СКБД Access організовано так само, як і роботу всіх програм Windows. Після запуску Access з’являється діалогове вікно для вибору режиму роботи: або відкриття існуючої БД, або створення нової бази.

Основні характеристики СКБД

1. Контроль за надлишковістю даних

2. Непротирічність даних

3. Підтримка цілісності бази даних (коректність та непротирічність)

4. Цілісність описується за допомогою обмежень

5. Незалежність прикладних програм від даних

6. Спільне використання даних

7. Підвищений рівень безпеки

Можливості СКБД

- Дозволяється створювати БД (здійснюється за допомогою мови визначення даних DDL (Data Definition Language))

- Дозволяється додавання, оновлення, видалення та читання інформації з БД (за допомогою мови маніпулювання даними DML, яку часто називають мовою запитів)

- Можна надавати контрольований доступ до БД за допомогою:

- Системи забезпечення захисту, яка запобігає несанкціонованому доступу до БД;

- Системи керування паралельною роботою прикладних програм, яка контролює процеси спільного доступу до БД;

- Система відновлення — дозволяє відновлювати БД до попереднього непротирічного стану, що був порушений в результаті збою апаратного або програмного забезпечення


Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 292; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!