Мал. 43. Визначення середньої точки влучення: 1 - послідовним розподілом відрізків; 2 - при симетричному розташуванні пробоїн.



Бій гвинтівки вважається нормальним, якщо середня точка влучення збіглася з контрольною крапкою або відхилилася від її в будь-яку сторону не більше ніж на 5 см.

Якщо при перевірці бої середня точка влучення відхилилася від контрольної точки в яку-небудь сторону більш, ніж на 5 см, то змініть положення мушки по висоті або корпуса мушки по бічному положенню. Якщо СТП нижче КТ, то вгвинтіть мушку, якщо вище - вигвинтіть. Якщо СТВ лівіше КТ, пересуньте корпус мушки вліво, якщо правіше - вправо. При переміщенні корпуса мушки убік на 1 мм при вгвинчуванні (вигвинчуванні) мушки на один повний оберт СТВ при стрільбі на 100 м зміщається на 16 см.

Правильність переміщення корпуса мушки й мушки перевірте повторною стрільбою. Після приведення гвинтівки до нормального бою стару риску на корпусі мушки забийте, а замість її нанесіть нову.

Приведення гвинтівки до нормального бою з оптичним прицілом

Для приведення гвинтівки до нормального бою з оптичним прицілом приєднайте до гвинтівки приціл і надягніть щоку на приклад. Обертанням маховичків установите маховичок кутів прицілювання на поділку 3, а маховичок бічних виправлень на поділку 0.

Проведіть стрільбу з оптичним прицілом за тих самих умов, що й при перевірці бою гвинтівки з відкритим прицілом, тільки контрольну точку відзначте на висоті 14 см від точки прицілювання. Якщо в результаті стрільби всі чотири пробоїни вміщаються в коло діаметром 8 см, але СТВ відхилилася від КТ більш ніж на 3 см, визначте відхилення СТВ і внесіть відповідні виправлення в установці гайок на маховичках кутів прицілювання й бічних виправлень. Переміщення гайок на одну поділку щодо шкали на пояску маховичків при стрільбі на 100 м змінює положення СТВ на 5 см. Для внесення виправлень відверніть на один, півтора оберти гвинти на торцях маховичків, і обертаючи рукою гайку механізму кутів прицілювання або гайку механізму бічних виправлень, змістіть їх на необхідну величину й закрутіть гвинти.

Після внесення виправлень в установки маховичків проведіть повторну стрільбу. Якщо при повторній стрільбі всі чотири пробоїни вміщаються в коло діаметром 8 см, а СТВ збіглася із КТ або відхилилася від її в будь-яку сторону не більш, ніж на 3 см, то гвинтівка вважається приведеною до нормального бою. По закінченні приведення гвинтівки до нормального бою положення СТВ занесіть у формуляр.

Визначення дальності до цілі проводиться в наступній послідовності:

· сумістіть зображення цілі з далекомірною шкалою сітки так, щоб основа цілі знаходилася на горизонтальній лінії далекомірної шкали, а верхня точка цілі торкалася без зазору верхньої пунктирної лінії шкали;

· зніміть відлік по далекомірній шкалі в місці доторкання цілі;

· цифра, яка вказує точку дотику, буде визначати відстань до цілі (на мал. 44 відстань до цілі 400 метрів).

 

Мал. 44. Далекомірна шкала

Для стрільби присмерком і вночі поверніть рукоятку мікротумблера в положення -ВКЛ-. Установку кутів прицілювання й бічних виправлень здійснюйте в цьому випадку шляхом відліку клаців фіксатора від нульового положення. При цьому пам’ятайте, що фіксація маховичка кутів прицілювання від 0 до 3 відбувається через цілу поділку, тобто через 100 м, а далі до установки 10 через кожні пів-поділки, тобто через 50 м. Фіксація маховичка бічних виправлень відбувається через кожні пів-поділки, тобто через 0-00,5.

При роботі із зимовою системою висвітлення корпус із секцією 2РЦ63 необхідно зберігати в теплому місці (у кишені гімнастерки або шинелі снайпера).


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 132; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!