Мал. 14. Запобіжник: 1 - вісь; 2 - стовщена частина осі; 3 - виступ осі; 4 - щиток; 5 - виріз для хвоста шептала; 6 - виступ щитка; 7 - виріз для обмежника щитка



Запобіжник має: вісь, що закріплює ударно-спусковий механізм на ствольній коробці, зі стовщеною частиною для запирання шептала й виступами для її втримання в ствольній коробці; щиток з виступом, що закриває виріз для руху рукоятки затворної рами при установці гвинтівки на запобіжник. На стовщеній частині вісі зроблені вирізи для хвоста шептала й для обмежника щитка. Нижнє положення запобіжника відповідає установці його для ведення вогню, а верхнє - на запобіжник.

Приклад із щокою (мал. 15) служить для зручності дії гвинтівкою, має: виріз, що утворить рукоятку й служить для приміщення великого пальця правої руки, і виріз для застібки замка щоки приклада; вікно з антабкою для ременя; металевий затилок; шуруп-фіксатор замикача кришки ствольної коробки. Приклад за допомогою сполучного гвинта й шурупа приєднується до ствольної коробки.



Мал. 15. Приклад із щокою: 1 - виріз, що утворить рукоятку; 2 - виріз для застібки замка щоки приклада; 3 - вікно; 4 - антабка; 5 - металевий затыльник; 6 - щока; 7 - дерев'яне основани; 8 - м'яке наби-вання; 9 - петля; 10 - застібка; 11 - зачіп обойми.

Щока приклада застосовується тільки при стрільбі з оптичним прицілом. Вона складається з дерев'яної основи, м'якого набивки зі шкіряним покриттям і замка для кріплення щоки на прикладі. Замок має обойму із зачепом і застібку з петлею.

Прицільні пристрої служать для наведення гвинтівки при стрільбі по цілям на різні відстані. Прицільні пристрої снайперської гвинтівки складаються з оптичного прицілу ПСО-1 і механічного (відкритого) прицілу.

Оптичний приціл ПСО-1 (мал. 16 а і б) є основним прицілом снайперської гвинтівки. Збільшення прицілу 4-кратне, поле зору 6°. Оптичний приціл складається з механічної й оптичної частин.

Мал. 16a. Оптичний приціл ПСО-1 (вигляд зліва)
1.- корпус; 2-кронштейн; 3-верхній маховичок;5-висувна бленда; 6-гумовий наочник; 8-ручка затискного гвинта; 12-ковпачок об'єктива; 14-шкала; 17-прапорець люмінісцентного екрану; 18-корпус для батарейки; 19-ковпачок з упором; 20-тумблер; 21-електролампочка.

Мал. 16б. оптичний приціл ПСО-1 (вигляд справа) 1 - корпус; 2 - кронштейн; 3 - верхній маховичок; 4 - бічний маховичок; 5 - висувна бленда; 6 - гумовий наочник; 7 - затискний гвинт; 8 - ручка затискного гвинта; 9 - движок; 10 - регулювальна гайка; 11 - вказівник; 12 - ковпачок об'єктива; 13 - торцева гайка; 14 - шкала; 15 - з'єднувальний гвинт; 16 - стопорний гвинт;17 - прапорець люмінесцентного екрану; 18 - корпус для батарейки; 19 - ковпачок з упором; 20 - тумблер; 21 - електролампочка; 22 - упор.

Механічна частина прицілу включає: корпус, верхній і бічний маховички, пристрій висвітлення сітки прицілу, висувну бленду, гумовий наочник і ковпачок.

В комплект снайперської гвинтівки входять: сумка для магазинів; сумка для приладдя, ремінь для перенесення.

Сумка для магазинів (мал. 17) призначена для перенесення і збереження чотирьох магазинів для гвинтівки.


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 166; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!