Мал. 17. Сумка для магазинів.



Сумка для приладдя призначена для зберігання і перенсення приладдя до гвинтівки.

 

Мал. 18. Сумка для приладдя

Ремінь для перенесення (мал. 19) призначений для перенесення гвинтівки а також може бути використаний як додатковий засіб утримання гвинтівки під час стрільби.

Мал. 19. Ремінь для перенесення.

В комплект снайперської гвинтівки входить приладдя.

Приладдя (мал. 20) служить для розбирання, складання, чищення й змащення снайперської гвинтівки й переноситься в сумці для прицілу й магазинів. В комплект приладдя входять: щока, шомпол, протирка, йорж, викрутка, вибивач, пенал й маслянка.

Мал. 20. Приладдя: 1 - Кришка пеналу; 2 - йоржик; 3 - викрутка; 4 - протирка; 5 - виколотка; 6 - корпус пеналу; 7 - маслянка; 8 - щока; 9 - шомпол; 10 - подовжувач шомпола; 11 - передній подовжувач шомпола.

Щока застосовується при стрільбі із гвинтівки з оптичним прицілом. У цьому випадку вона надівається на приклад гвинтівки й фіксується на ньому за допомогою замка.

Шомпол застосовується для чищення й змащення каналу ствола, каналів і порожнин інших частин гвинтівки. Він складається із трьох ланок, що згвинчують один з одним.

Протирка призначена для чищення й змащення каналу ствола, а також каналів і порожнин інших частин гвинтівки.

Йоржик служить для чищення каналу ствола розчином РЧС.

Викрутка застосовується при розбиранні й складанні гвинтівки, чищенню газової камори й газової трубки, а також як ключ при регулюванні положення мушки по висоті.

Вибивач застосовується для виштовхування вісей і штифтів.

Пенал служить для зберігання протирки, йоржика, викрутки й вибивачі. Він складається із двох складових частин: пенала-ключа й кришки пенала. Пенал-ключ використається як рукоятка шомпола при чищенні й змащенні гвинтівки, як рукоятка викрутки при розбиранні й складанні гвинтівки і як ключ при відділенні газової трубки й складанні шомпола. Кришка пеналу застосовується як ствольна накладка при чищенні ствола.

Глава III. Оптичний приціл ПСО-1

Оптичний приціл ПСО-1

Оптичний приціл ПСО-1 є основним прицілом снайперської гвинтівки. Збільшення прицілу 4-кратне, поле зору 6°. Оптичний приціл складається з механічної й оптичної частин.

Механічна частина прицілувключає:

1. корпус, - для поєднання всіх частин.

2. верхній маховичок, - для установки прицілу. На корпусі поділки від 1 до 10,

3. бічний маховичок, - для установки бокових поправок. Поділки від 0 до 10 в обидві сторони. Ціна 1 поділки 0- 01.

4. пристрій освітлення сітки прицілу, служить для освітлення сітки при стрільбі в темряві.

Складається з :

- корпуса з контактним гвинтом;

- електрична лампочка;

- джерело живлення;

- вимикач;

- прилад освітлення сітки;

5. висувна бленда, для запобігання об'єктиву у непогоду, а також від попадання прямих сонячних променів.

6. гумовий наочник призначений для правильного встановлення ока і зручності прицілювання

7. ковпачок для захисту обєктиву.

Оптична частина прицілу має наступні частини:

· об'єктив;

· обертальна система;

· сітка прицілу;

· пристрій освітлення сітки;

· окуляр;

· люмінісцентне покриття обєктиву.

Приладдя

· світлофільтр в оправі;

· зимовий пристрій освітлення сітки;

· джерело живлення.

У корпус ввернуто об'єктив в оправі з висувною блендою, а з іншого кінця корпуса ввернуто окуляр у зборі, з наочником. Зверху корпуса розташовується маховичок зі шкалою кутів прицілювання, які нанесеної на його циліндричній частині. На гайці маховичка нанесені написи "Вверх", "Вниз", "СТП" і стрілки, що показують напрямок обертання маховичка при вивірці прицілу.

Шкала кутів прицілювання має десять поділок (від 0 до 10). Ціна поділки - 100 м. Починаючи з поділки 3, за допомогою наявного у маховичку фіксатора можна встановлювати кути прицілювання через 50 м.

Праворуч на корпусі розташований маховичок зі шкалою бічних виправлень, на циліндричній частині якого нанесено 21 поділку (від 0 до 10 в обидва боки). Штрихи й цифри, розташовані вправо від 0, мають чорні кольори, а розташовані вліво від 0 - червоний.

Ціна розподілу шкали дорівнює 0-01. За допомогою фіксатора, розташованого в маховичке, можна встановлювати виправлення через 0-00,5. На гайці, що закріплює маховичок механізму бічних виправлень, нанесені написи -Вправо-, -Влево-, -СТП- і стрілки, що показують напрямок обертання при вивірці прицілу.

Мал. 21 а. Оптичний приціл ПСО-1 (вид ліворуч):
1 - корпус; 2 - кронштейн; 3 - верхній маховичок; 5 - висувна бленда; 6 - гумовий наочник; 8 - ручка затискного гвинта; 12 - ковпачок об'єктива; 14 - шкала; 17 - прапорець люмінесцентного екрану; 18 - корпус для батарейки; 19 - ковпачок з упором; 20 - тумблер; 21 - електролампочка.

Мал. 21 б. Оптичний приціл ПСО-1 (вид праворуч)
1 - корпус; 2 - кронштейн; 3 - верхній маховичок; 4 - бічний маховичок; 5 - висувна бленда; 6 - гумовий наочник; 7 - затискний гвинт; 8 - ручка затискного гвинта; 9 - движок; 10 - регулювальна гайка; 11 - вказівник; 12 - ковпачок об'єктива; 13 - торцева гайка; 14 - шкала; 15 - з'єднувальний гвинт; 16 - стопорний гвинт;17 - прапорець люмінесцентного екрану; 18 - корпус для батарейки; 19 - ковпачок з упором; 20 - тумблер; 21 - електролампочка; 22 - упор.

На поясках маховичка кутів прицілювання й маховичка бічних виправлень нанесено по 60 поділок. Ціна поділки 0-005. Поділки на поясках маховичков служать для відліку виправлення при вивірці прицілу на гвинтівці.

У гнізді корпуса розташоване джерело живлення лампи підсвічування. Гніздо закривається ковпачком.

Оптична система прицілу призначена для побудови зображення предметів, розташованих на місцевості і являє собою монокулярну телескопічну систему з постійним збільшенням. Оптична система (мал. 7) складається з лінз об'єктива, сітки, що обертає системи, лінз окуляра, екрана, світлофільтра, світлофільтра світло-жовтогарячого й захисного скла.


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 152; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!