Важливе місце в спортивному церемоніалі займає атрибутика.



У практиці спортивних змагань України використовуються такі атрибути:

Прапори: прапор змагань (Державний прапор України); прапори добровільних спортивних об'єднань, спортивних клубів; емблема змагань, зображена на прапорах, транспарантах, нагородних жетонах, пам'ятних значках, програмах, пам'ятках, нагрудних номерах учасників, сувенірах, присвячених змаганню, тощо;

 

34. Охарактеризуйте основні завдання проведення масових фізкультурно-спортивних заходів.

Масові фізкультурно-спортивні заходи в системі фізкультурно-оздоровчої роботи вирішують багато спортивно-технічних і соціальних завдань:

Пропаганда фізичної культури та спорту. Вона забезпечується наочністю ФСЗ, відповідним оформленням місць проведення, своєчасною широкою грамотною інформацією про хід і підсумки ФСЗ.

Реклама форм і видів фізкультурно-оздоровчих занять. Залежно від характеру і спрямованості цих занять, від їхньої популяризації до участі у ФСЗ залучаються відповідні контингенти населення.

Виявлення перспективної талановитої молоді для залучення до занять різними видами спорту.

Виконання тестових нормативів для населення та виконання розрядних вимог.

Встановлення рекордів колективу фізкультури.

Організаційне зміцнення колективу фізкультури (ФСК, секції, групи). Воно досягається в ході створення команд, підготовки до ФСЗ, вибору організаторів, капітанів.

Виховання прикладних навичок і вмінь. Рішення цього завдання припускає проведення змагань по прикладних і технічних видах спорту.

Національне патріотичне виховання. Як показала практика, таке виховання здійснюється досить ефективно в процесі проведення ФСМ, які присвячені пам’ятним датам, а також проведення меморіальних змагань на призи героїв війни, праці, видатних спортсменів і т.д.

Підвищення рівня комунікабельності людей. ФСЗ дозволяють долати роз’єднаність, одинокість, замкнутість, сприяють новим знайомствам, створенню нових об’єднань тощо. Цьому допомагає як спільна підготовка до змагань і участь у них у складі різнорівневих команд (у тому числі і дворових, будинкових, «кущових»), так і присутність в якості глядачів, які уболівають за успіхи свого під’їзду, будинку, району.

контрольних вправах, визначити свої початкові результати.

Охарактеризуйте основні принципи проведення масових фізкультурно-спортивних заходів.

Основні принципи проведення масових фізкультурно-спортивних заходів (ФСЗ):

1. Відповідність організації ФСЗ його завданням. Це означає, що характер, зміст, місце і час проведення повинні вибиратися таким чином, щоб вони дозволяли найбільш повно вирішувати головне завдання.

2. Доступність ФСЗ за часом і місцем проведення. Це другий організаційний принцип і його дотримання вимагає обов’язкового урахування таких фактів, як режим роботи учасників, транспорт, погода та ін.

 

3. Доступність і посильність змагальних вправ. До ФСЗ у сфері фізкультурно-оздоровчої роботи залучаються учасники, різні за віком, статтю та підготовці. Це необхідно враховувати при визначенні програми змагання, включаючи в неї вправи, посильні по навантаженню, складності, тривалості та інтенсивності виконання.

4. Безпека учасників, глядачів і суддів. Важливість даного принципу є очевидною, оскільки ФСЗ у сфері фізкультурно-оздоровчої роботи часто проводяться не на типових спортивних спорудах та із залученням недостатньо досвідчених громадських суддів і учасників. 5Яскравість, наочність, естетичність. Цей принцип повинен проявлятися не тільки в підборі вправ з урахуванням статі, віку, смаків учасників та глядачів, але й у культурі оформлення ФСЗ, церемоніях їхнього відкриття та закриття, в охайності костюмів учасників і суддів, в етиці відносин між учасниками, суддями і глядачами..

 

Дайте характеристику видам фізкультурно-спортивних заходів.

Масові фізкультурно-спортивні заходи (ФСЗ) займають важливе місце в системі фізкультурно-оздоровчої роботи. Вони є методом залучення широких мас населення до фізичної культури і спорту, підвищення їхньої фізичної підготовленості, виховання в них корисних рухових навичок і вмінь, стимулюють подальші заняття фізичною культурою та спортом.

У системі фізкультурно-оздоровчої роботи ФСЗ - це змагально-ігрова діяльність, учасники якої з урахуванням їх віку, статі, підготовленості мають приблизно рівні можливості здобути перемогу в доступних їм вправах. Ця доступність створюється спеціальним підбором змагальних вправ, складності і протяжності дистанцій, ваги використовуваних снарядів, а також тривалістю та інтенсивністю виконання вправ. Крім того, для проведення змагання з різним контингентом учасників з метою урівноваження їхніх можливостей використовуються: гандикапи, фора, порівняльні коефіцієнти і заохочувальні очки.

У фізкультурно-оздоровчих групах змагання проводяться не тільки з метою перевірки навичок і вмінь, придбаних у результаті занять фізичними вправами, а й з метою організації активного оздоровчого відпочинку.

37. Визначити зміст та організацію проведення Дня здоров’я в загальноосвітній школі.

Відповідно до Регламенту проведення спортивно-масових та фізкультурно-оздоровчих заходів у навчальних закладах «Дні здоров'я і фізичної культури» повинні проводитися у школах усіх трьох сту­пенів один раз на семестр.

Плануючи ці заходи, слід виходити з їхнього головного завдання — сприяти зміцненню здоров'я та фізичному розвитку учнів, покращен­ню їхньої фізичної підготовленості, формуванню в учнів мотивацій та потреби у систематичних заняттях фізичними вправами, забезпе­ченню активного відпочинку школярів.

Конкретні терміни проведення «Днів здоров'я та фізичної культу­ри» визначаються кожною школою залежно від кліматичних умов, наявності та стану спортивної бази, місцевих та шкільних традицій тощо.

«Дні здоров'я і фізичної культури» можна організувати одночасно для всіх класів школи або окремо для кожного ступеня (1—4, 5—9, 10—11). Тривалість їх не повинна перевищувати 2,5—3 год для початкової, 3—4 год — для основної, 4,5—5 год — для старшої школи. Для туристичних походів, зрозуміло, тривалість може бути іншою — відповідно до встановлених правил.

Зміст «Днів здоров'я і фізичної культури» може містити: рухливі та спортивні ігри просто неба або у приміщенні, туристичні походи (пішохідні або лижні пробіги, змагання на визначення найкращого бігу­на, стрибуна і т.д); традиційні змагання з видів спорту, які потребують професійно-прикладної фізичної підготовки (для старшокласників); різні спортивні розваги: «Веселі старти», спортивні КВК, спортивні вікторини тощо. Плануючи такий захід, варто звертати особливу увагу на те, що він має приносити школярам радість і задоволення, бажання взяти участь у наступних змаганнях.

Для того, щоб «Дні здоров'я та фізичної культури» відбувалися організовано, цікаво та результативно, необхідна відповідна поперед­ня робота. Багато в чому вона подібна до роботи з організації спортив­них свят, а відмінність її — у потребі враховувати значно більшу кількість учасників.

38. Дайте характеристику спортивно-масовій роботі в оздоровчому таборі відпочинку.

Основні форми фізкультурної та спортивної роботи:

-секційні заняття з видів спорту;

-спортивні змагання і табірні спартакіади;

-табірні свята, показові виступи;

-табірні ігри на місцевості;

-походи, екскурсії, прогулянки;

-робота з групами загально фізичної підготовки (ЗФП);

-підготовка кадрів громадського фізкультурного активу;

Важливе місце у масовій фізкультурно-спортивній програмі займають пластунські ігри на місцевості. Великою популярністю тут користуються воєнізовані ігри. Більшість воєнізованих ігор має сюжетний характер і змушує задіяних гравців проявляти спостережливість, увагу, спритність, рішучість у діях, вимагає вміння маскуватися, переповзати по-пластунски, розбиратися в слідах, дорожніх знаках, орієнтуватися за компасом, зіркам, читати карту і т.д.

 


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 164; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!