Порядок складання постанови про закриття справи



Про адміністративне правопорушення

Постанова про закриття справи виноситься при оголошенні усного зауваження, передачі матеріалів на розгляд громадської організації чи трудового колективу або передачі їх прокурору, органу досудового розслідування, а також при наявності обставин, що виключають провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачених статтею 247 цього КУпАП. У змісті постанови зазначаються відомості про час, місце винесення постанови; назву посади, найменування органу, спеціальне звання,прізвище, ім’я, по батькові особи, яка розглянула матеріали справи про адміністративне правопорушення ; відомості про особу, щодо якої винесено постанову.

Після слів «За матеріалами справи про адміністративне правопорушення установлено :..»зазначається одна із підстав, передбачених статтею 247 цього КУпАП ( див. 1 питання теми).

В постановчій частині посадова особа постановляє : «на підставі викладеного у постанові, керуючись статтею 247 КУпАП, справу про адміністративне правопорушення стосовно громадянина(ки) (прізвище, ім’я, по батькові) закрити. Постанову підписує посадова особа, яка прийняла процесуальне рішення про закриття справи.

 

Загальний алгоритм дій поліцейського по документуванню адміністративного правопорушення:

1. Вимагати припинення протиправних дій. У разі малозначності правопорушення та належної поведінки правопорушника, попередити про відповідальність та наслідки.

2. Кваліфікувати протиправну поведінку : встановити, чи є в діях склад адміністративного правопорушення відповідно до конкретної норми КУпАП (частиною статті).

3. З допомогою статей 218-222 встановити орган, уповноважений розглядати справу, а також статті 277 встановити строк розгляду, на підставі чого повідомити правопорушника про місце та час розгляду справи.

4. У разі наявності компетенції розглядати справу та накладати стягнення від імені Національної поліції ( стаття 222) , винести постанову у справі про адміністративне правопорушення. Якщо ж органи Національної поліції не мають компетенції розглядати справу, але уповноважені скласти протокол про адміністративне правопорушення (ст. 255 КУпАП), скласти протокол про адміністративне правопорушення.

5. Оголосити права особи, що притягується до адміністративної відповідальності (статті 55, 56, 59, 63 Конституції України, статтю 268 КУпАП).

6. у разі оспорювання правопорушником факту вчинення протиправного діяння та стягнення, скласти протокол про адміністративне правопорушення. За допомогою статті 255 КУпАП з’ясувати, чи поліцейський уповноважений складати протокол про виявлене правопорушення.

7. У разі неможливості скласти протокол на місці вчинення правопорушення, в найкоротший термін доставити особу до поліції, штабу громадського формування, громадського пункту охорони порядку для складання протоколу, про обставини доставлення доповісти рапортом керівнику поліцейського підрозділу.

8. За наявності визначених законом підстав, затримати особу на термін до 3-х годин, а в окремих випадках до 3-х діб, (ст.263ст. КУпАП), встановити особу правопорушника , перед поміщенням для тримання у службовому приміщенні відділу (офісу) поліції, куди доставлено особу, провести особистий огляд, огляд речей, їх вилучення, про що скласти протокол про адміністративне затримання.

9. Протягом доби направити супровідним листом матеріали справи про адміністративне правопорушення органу (посадовій особі) для розгляду.

 


ТЕМА 5. ЗАХОДИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВАХ ПРО АДМІНІСТРАТИВНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ

Основні повноваження поліції в контексті реалізації заходів адміністративної відповідальності та їх попередження визначені статтею 23 Закону України «Про Національну поліцію».

 

Поліція відповідно до покладених на неї завдань:

· здійснює превентивну та профілактичну діяльність, спрямовану на запобігання вчиненню правопорушень;

· виявляє причини та умови, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, вживає у межах своєї компетенції заходів для їх усунення;

· вживає заходів з метою виявлення адміністративних правопорушень; припиняє виявлені адміністративні правопорушення;

· вживає заходів, спрямованих на усунення загроз життю та здоров’ю фізичних осіб і публічній безпеці, що виникли внаслідок учинення адміністративного правопорушення;

· здійснює своєчасне реагування на заяви та повідомлення про адміністративні правопорушення;

· у випадках, визначених законом, здійснює провадження у справах про адміністративні правопорушення, приймає рішення про застосування адміністративних стягнень та забезпечує їх виконання;

· доставляє у випадках і порядку, визначених законом, осіб, які вчинили адміністративне правопорушення;

 

Розділ 5 КУпАП регулює порядок провадження в справах про адміністративні правопорушення. Саме цим Кодексом має керуватися поліцейський в разі виявлення адміністративного правопорушення та реагування на нього. В попередніх темах було розглянуто питання загальної характеристики провадження та його стадій. В цій лекції ми з’ясуємо порядок застосування спеціальних адміністративно-процесуальних заходів, які дають можливість забезпечення виконання завдань провадження.

Одним із ключових аспектів провадження є збір доказів та їх фіксація в протоколі про адміністративне правопорушення або відображення в постанові в справі про адміністративне правопорушення. Для з’ясування обставин вчинення правопорушення необхідно мати певний час та відповідні умови.

Створення таких умов забезпечується можливістю застосування таких адміністративно-процесуальних заходів:

· доставлення порушника

· заходи забезпечення провадження

 

Розглянемо доставлення порушника (ст. 259 КУпАП).

Доставлення порушника застосовується працівником поліції з метою складення протоколу про адміністративне правопорушення в разі неможливості скласти його на місці вчинення правопорушення, якщо складення протоколу є обов'язковим. З цього можна зробити висновок, що в разі розгляду справи без складення протоколу доставлення особи не проводиться.


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 361; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!