Стадії провадження у справі про адміністративне правопорушення. Стадія адміністративного розслідування.



Порядок провадження в справах про адміністративні правопорушення в органах (посадовими особами), уповноважених розглядати справи про адміністративні правопорушення, визначається КУпАП та іншими законами України.

Провадження у справах про адміністративні правопорушення являє собою систему пов'язаних між особою послідовних процесуальних дій, які прийнято називати стадіями :

Стадія 1. Адміністративне розслідування:

а) порушення справи;

б) встановлення фактичних обставин;

в) процесуальне оформлення результатів розслідування;

г) направлення матеріалів для розгляду за підвідомчістю.

Стадія 2. Розгляд справи :

а) підготовка справи до розгляду і заслуховування ;

б) заслуховування справи;

в) винесення постанови;

г) оголошення постанови та вручення її копії.

Стадія 3. Перегляд постанови:

а) оскарження постанови;

б) перевірка законності постанови;

в) винесення рішення;

г) реалізація рішення;

Стадія 4. Виконання постанови:

а) звернення постанови до виконання;

б) безпосереднє виконання.

На стадії адміністративного розслідуванняполіцейський складає протокол про адміністративне правопорушення, відбирає пояснення, застосовує заходи забезпечення провадження (адміністративне затримання, огляд особи, речей і документів, вилучення речей і документів).

Підставою порушення адміністративної справи і проведення розслідування є вчинення особою діяння, що містить ознаки адміністративного правопорушення (фактична підстава). Проте однієї фактичної підстави ще недостатньо для того, щоб проводити адміністративне розслідування. Необхідна ще формальна, процесуальна підстава. Отже, документами, які є процесуальною підставою для порушення і розслідування адміністративних справ є:

- заяви (як письмові так і усні) свідків, потерпілих, інших громадян;

- повідомлення посадових осіб, адміністрації підприємств, установ, організацій, судово-слідчих органів;

- публікації або інформація в пресі та інших засобах масової інформації;

- повідомлення профспілкових та інших громадських організацій;

- безпосереднє виявлення правопорушення уповноваженою посадовою особою.

Доказами в справі про адміністративне правопорушення (ст. 251 КУпАП), є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Важливе значення на стадіях адміністративного розслідування для забезпечення законності мають положення КУпАП, які визначають:

- обставини, що виключають провадження у справі про адміністративне правопорушення (ст. 247 КУпАП);

- обставини, які звільняють від адміністративної відповідальності(ст. 21, 22 КУпАП);

- обставини, що пом’якшують та обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення (ст. 34, 35 КУпАП);

Розглянемо детальніше! У ст.247 КУпАП України вказані обставини, що виключають провадження в справі про адміністративне правопорушення, тобто воно не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин:

1) відсутність події і складу адміністративного правопорушення : об’єкт, об’єктивна сторона, суб’єкт, суб’єктивна сторона протиправного діяння мають відповідати, ознакам статті КУпАП, яка встановлює адміністративну відповідальність за його вчинення;

2) недосягнення особою на момент вчинення адміністративного правопорушення 16-річного віку( див. ст. 12 КУпАП);


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 272; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!