Атестація з фізичного виховання



 

4.5.1. При закінченні навчального закладу проводиться підсумкова атестація з фізичного виховання відповідно до вимог освітньо-кваліфікаційної характеристики фахівця (бакалавра, спеціаліста, магістра).

4.5.2. Атестація проводиться за останніми даними медичних оглядів, відвідувань занять з фізичного виховання, за результатами виконання залікових вимог тестів і нормативів з фізичної підготовки, що розроблені вищим навчальним закладом, оцінками рівня теоретичної і методичної підготовки.

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОЦЕСУ ФІЗИЧНОГО

ВИХОВАННЯ

Фізичне виховання студентів вищих закладів освіти передбачає правове, організаційне, науково-методичне, кадрове, медичне, матеріально-технічне і фінансове забезпечення, що гарантується законами України.

Правове

5.1.1. Організація навчального процесу з фізичного виховання у вищому навчальному закладі базується на законах України "Про освіту", “Про вищу освіту”, "Про фізичну культуру і спорт", Положенні “Про організацію навчального процесу у вищих закладах освіти”, нормативних документах з фізичного виховання в системі освіти, інших законодавчих актах України з питань освіти і фізичної культури.

 

Організаційне

5.2.1. На підставі законів України "Про фізичну культуру і спорт" і "Про освіту", “Про вищу освіту” загальне керівництво фізичним вихованням у вищому навчальному закладі покладається на ректора.

5.2.2. Для якісного здійснення процесу фізичного виховання вищий навчальний заклад забезпечує:

- створення і функціонування у вузі кафедри фізичного виховання і спортивного клубу;

- виділення для кафедри фізичного виховання необхідної штатної чисельності викладацького складу, учбово-допоміжного й обслуговуючого персоналу;

- введення в навчальний розклад обов'язкових (аудиторних) занять з фізичного виховання в обсязі не менше 4-х годин на тиждень протягом усього періоду навчання за винятком останнього випускного семестру;

- організацію оцінювання фізичної підготовленості студентів за вимогами державних та відомчих тестів і нормативів;

- включення заліків з фізичного виховання в графік навчального процесу (не менше одного заліку протягом навчального року);

- участь викладачів кафедри фізичного виховання і студентів в науковій і науково-методичній роботі з проблем фізичного виховання, спорту і здорового способу життя;

- студентів (курсантів, слухачів) підручниками, навчальними посібниками, методичними рекомендаціями, розробками з фізичної культури.

5.2.3. Вищий навчальний заклад забезпечує навчальний процес з фізичного виховання спортивними спорудами, устаткуванням та інвентарем відповідно до державних і відомчих норм, а також необхідними умовами для медичного обслуговування.

5.2.4. Безпосередню роботу з фізичного виховання у всіх його формах в навчальному закладі організовує і проводить кафедра фізичного виховання. Вона проводить навчальні, позаучбові заняття з фізичного виховання, методичну, наукову, науково-методичну, масову спортивну, фізкультурно-оздоровчу, рекреаційну і реабілітаційну роботу.

Науково-методичне

5.3.1. Фізичне виховання забезпечується:

Кадрове

5.4.1. До проведення навчальних занять з фізичного виховання і тренувань з студентами допускаються особи, що мають спеціальну фізкультурну освіту або відповідну курсову підготовку у кількості, передбаченому штатним розкладом.

5.4.2. Викладацький склад кафедри фізичного виховання здійснює планування, організацію і проведення теоретичних, методичних і практичних навчальних і позаучбових занять з фізичного виховання із закріпленими групами студентів і окремих студентів на високому фаховому рівні, а також прийом у студентів програмних тестів, нормативів і заліків.

5.4.3. Учбово-допоміжний персонал кафедри забезпечує умови для якісного ефективного і безпечного проведення занять з фізичного виховання.

Медичне

5.5.1. Медичне забезпечення програми здійснюється медичними робітниками, закріпленими за навчальним закладом або зарахованими до штату кафедри фізичного виховання.

5.5.2. Медичне забезпечення передбачає такі заходи:

Забезпечення безпеки

5.6.1. Безпека занять фізичним вихованням забезпечується:

- своєчасним медичним оглядом студентів;

- ознайомленням їх із правилами профілактики порушень здоров'я в процесі фізичного тренування;

- дотриманням правил організації занять фізичними вправами з використанням різноманітних технічних засобів;

- оволодінням студентами навичками страховки і самостраховки;

- своєчасною перевіркою устаткування, інвентарю і техніки, що використовується, дотриманням санітарно-гігієнічних умов;

- проведенням інструктажів з техніки безпеки, безпеки життєдіяльності та протипожежної безпеки.

Матеріально-технічне

5.7.1. Фізичне виховання студентів забезпечується необхідним спортивним спорудженням, устаткуванням, інвентарем (орієнтовний перелік додається) за нормативами, що гарантують ефективність навчально-виховного процесу.

5.7.2. Експлуатація, утримання і санітарно-гігієнічний стан навчальних спортивних споруд і оздоровчих баз (поточний і капітальний ремонт, опалення, освітлення, вентиляція, робота душових і т.п.) забезпечуються адміністративно-господарським відділом академії.

Фінансове

5.8.1. Фінансове забезпечення фізичного виховання студентів у обсязі програми здійснюється за рахунок бюджетних та позабюджетних коштів, що виділяються на навчання студентів.

5.8.2. Спортивне удосконалення студентів, заняття масовими позаучбовими формами фінансується навчальним закладом додатково.

Заняття дорогими (технічно складними) видами спорту можуть оплачуватись студентами за їх особистий рахунок, спонсорами або навчальним закладом за поданням кафедри фізичного виховання (спортивним клубом вузу) в разі, якщо останні не отримують прибутку від діяльності по наданню платних оздоровчих послуг населенню.

 

 

ПОГОДИННИЙ РОЗПОДІЛ


Дата добавления: 2019-01-14; просмотров: 222; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!