Оцінювання поточного і семестрового контролю



На початку вивчення відповідної дисципліни (але не пізніше другого аудиторного заняття) студенту повідомляють про структуру дисципліни, зміст курсу й форми проведення міжсесійного та семестрового контролю, критерії оцінювання знань, про наявність електронного варіанта навчально-методичних комплексів дисциплін.

В умовах кредитно-трансфертної системи навчання оцінюються знання, уміння й навички, що безпосередньо пов’язані з вивченням певної дисципліни.

При визначенні якості роботи студента під час аудиторних занять оцінці підлягають: рівень теоретичних знань та практичних навичок з тем, включених до певних розділів, правильність і самостійність суджень при обговоренні питань, винесенихна семінарські (практичні) заняття, результати виконання й захисту лабораторних (контрольно-розрахункових)робіт, експрес-контролю у формі тестів тощо.

Самостійна робота студентів може оцінюватися як: підготовка до аудиторних занять, самостійне опрацювання (конспектування) тем у цілому чи окремих питань, що не ввійшли до лекційних, практичних (семінарських, лабораторних) занять з дисципліни, написання рефератів (доповідей), есе, реферування першоджерел, проведення розрахунків, участь у колоквіумах, опрацювання завдань робочих зошитів, підготовка глосаріїв, конспектів навчальних або наукових текстів, їх переклад з іноземної мови; підготовка анотації, реферативні матеріали з публікацій.

Під час семестрового контролю оцінюється: рівень сформованості основних компетенцій, системність теоретичних знань студентів, уміння застосовувати отримані знання для виконання практичних завдань.

Семестровий контроль проводиться за розкладом, затвердженим у встановленому порядку. Цей вид контролю обов’язковий і для студентів, яким установлено індивідуальний графік відвідування занять.

Якщо студент не виконав усіх вимог робочої навчальної програми з дисципліни, то він не допускається до складання семестрового іспиту (підсумкової семестрової контрольної роботи для дисциплін з формою контролю «залік» або «диференційований залік») і вважається таким, що має академічну заборгованість.

На екзамен виносяться вузлові питання, типові й комплексні задачі, завдання, що потребують творчої відповіді та вміння синтезувати отримані знання і застосовувати їх під час виконання практичних завдань.

Результати поточного, семестрового контролю фіксуються викладачем у «Журналі обліку семінарських, практичних занять, лабораторних робіт» у прийнятий в Університеті спосіб.

Оцінка з дисципліни за семестр, що виставляється у «Відомість обліку успішності», складається з урахуванням результатів поточного й семестрового контролю та оформлюється: за національною системою, за 100-бальною шкалою та за шкалою ЕСТS.

Зразок завдань для поточного контролю

ОЦІНЮВАННЯ ПОТОЧНОГО КОНТРОЛЮ І З ДИСЦИПЛІНИ «Соціологія» (зразок)

 

Контрольні роботи з навчальної дисципліни «Соціологія» у поточному навчальному році проводяться у вигляді тестових завдань. Кожна поточна контрольна робота включає 50 тестових завдань

Завдання 1. Вкажіть, у чому саме полягає специфіка напрямку, засновниками якого вважаються Дж. Мід та Г. Блумер:

а) соціологія повинна зосередитись на вивченні соціальних взаємодій (інтеракцій) в їх символічному вираженні (мові, жестах тощо); індивіди поводяться з речами відповідно до суті, який ці речі мають для них, і що суть речей виявляється у процесі соціальної взаємодії;

б) розуміння соціальної дії є основним завданням соціології, а соціолог повинен поставити себе на місце інших людей, щоб зрозуміти смисл їхніх дій, мету, яку вони перед собою ставлять. Розуміння є тим, що відрізняє соціологію від природничих наук;

в) все знання є соціально створеним і орієнтованим на певні практичні проблеми. Основною метою є аналіз та опис щоденного життя, бо хоч воно й сприймається людьми як даність, треба показати, як воно створюється феноменологія;

г) об’єктом аналізу повинна бути форма соціальних відносин; вивчає зв’язки, які відрізняються за суттю, але демонструють певні формальні властивості.

 


Дата добавления: 2018-11-24; просмотров: 292; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!