Зміст самостійної роботи заочної форми навчання



Назва питань Кількість годин
Змістовий модуль 1. Загальна соціологія  
Тема 1. Соціально-економічна стратифікація 1.    Зміни класової структури сучасних західних суспільств та методи її дослідження.  2.    Передумови виникнення та фактори впливу на сучасні процеси соціальної стратифікації в Україні.  3.    Соціально-економічна стратифікація українського суспільства. 4.    Тенденції розвитку процесів соціальної стратифікації українського суспільства.  5.    Наслідки соціального розшарування сучасного українського суспільства. 10
Тема 2. Гендерна стратифікація сучасних суспільств 2.1. Гендерна стратифікація сучасного українського суспільства та її наслідки.  15
Тема 3. Девіантна, делінквентна та злочинні види поведінки 1.    Соціально-психологічні риси злочинців та особливості їхнього вимірювання. 15
Тема 4. Соціологія сім’ї Соціологічні виміри сучасної української сім’ї.  10
Разом за змістовим модулем 1 50
Змістовий модуль 2. Методологічні засади соціології  
Тема 5. Епістемологічне підґрунтя соціології 1. Кількісні та якісні види досліджень: спільне та відмінне. Різновиди якісних соціологічних досліджень та їхні евристичні можливості. 18
Тема 6. Головні поняття та методи соціологічного дослідження 1. Вимірювання: визначення, види, основні проблеми та шляхи їхнього подолання. 2. Інтерв’ю як вид опитування. Основні проблеми та шляхи подолання. 3. Шкалування як засіб узгодження компонентів операціоналізма та пов’язані із ним проблеми. Шкалування за Лайкертом та Гуттманом. 4. Шкалування як засіб узгодження компонентів операціоналізма та пов’язані із ним проблеми. Особливості шкалування за Тёрстоуном та метод семантичного диференціалу. 18
Разом за змістовим модулем 2 36
ВСЬОГО 86

 

Методи навчання

Вивчення дисциплін «Соціологія» відбувається в процесі навчання, що охоплює лекційні та практичні заняття, самостійну та індивідуальну роботу студентів.

Під час лекцій студенти отримують нову інформацію, що має теоретичний, аналітичний, проблемний характер.

На практичних заняттях студенти обговорюють організаційні, методичні та проблемні питання з практичної діяльності. У процесі навчання використовують різні методи — від пояснювально-ілюстративних до проблемних. Індивідуальні завдання мають переважно дослідницький характер.

Під час вивчення курсу широко використовуються наочні засоби візуалізації (слайди, схеми, таблиці, рисунки, кросворди тощо), які використовують у поєднанні з активною діяльністю студентів. Ефективним є застосування роботи студентських груп і активних методів навчання, а саме: різноманітних рольових ігор, імітаційних ігор, обговорення конкретних ситуацій, випадків.

Методичне забезпечення

Дисципліна забезпечена конспектом лекцій та комплектом візуального супроводження. Також наявні методичні рекомендації для практичних занять та методичні рекомендації для самостійних робіт., комплект тестових завдань для контролю знань.


КОНТРОЛЬНІ ЗАХОДИ

Види контролю та його оцінювання

Оцінювання академічних досягнень студентів здійснюється під час міжсесійного (поточного) та семестрового контролю знань студентів.

Міжсесійний контроль ( поточний контроль ) здійснюється з метою оцінювання якості роботи студента протягом семестру або логічно завершеної частини дисципліни (змістового модуля) під час проведення лекційних, практичних, лабораторних, семінарських занять, а також для перевірки якості самостійної роботи студентів (останнє може проводитися викладачем під час індивідуально-консультативної роботи зі студентом). Результати цього виду контролю заносяться викладачем до «Журналу обліку семінарських, практичних занять, лабораторних робіт» за 100-бальною системою оцінювання.

Форма проведення поточного контролю визначається робочою навчальною програмою з дисципліни.

Семестровий контроль проводиться як підсумковий контрольний захід і є обов’язковим для всіх студентів. Семестровий контроль здійснюється з метою оцінки результатів навчання студента на окремому завершеному етапі. Відповідно до навчального плану, семестровий контроль проводиться у формі семестрового іспиту, диференційованого заліку або заліку з конкретної навчальної дисципліни в обсязі навчального матеріалу, визначеного робочою навчальною програмою, у терміни, передбачені графіком навчального процесу.

Як правило, іспит проводиться в усній, тестовій, письмовій або комбінованій формі. Дисципліна з формою контролю у вигляді диференційованого заліку або заліку завершується підсумковою семестровою контрольною роботою чи підсумковим семестровим тестом (простим, комбінованим, перехресним, розширеним і т.ін.) або виставляється за накопиченими балами. Результати семестрового контролю фіксуються за національною системою окремою графою в «Журналі обліку семінарських, практичних занять, лабораторних робіт» з позначкою ск (семестровий контроль) на сторінці, що відведена для конкретної дисципліни.

Остаточною оцінкою з дисципліни за семестр, яка вноситься до «Відомості обліку успішності», є підсумкова оцінка, що розраховується як середньоарифметична балів семестрового контролю та балів поточного контролю (середньоарифметична балів поточного контролю, у разі проведення декількох проміжних контролів).

Підсумкова оцінка з навчальної дисципліни за семестр вноситься до:

«Відомості обліку успішності» (у тому числі електронної);

залікової книжки студента;

 навчальної картки студента.

З дисципліни, яка вивчається впродовж двох і більше семестрів, семестровий контроль здійснюється кожного семестру у формі, передбаченій робочим навчальним планом. У зведену відомість та в додаток до диплома, як правило, заноситься остання за терміном виставлення оцінка. Якщо дисципліна викладається два й більше семестри, у зведену відомість та в додаток до диплома заноситься оцінка за останній семестр, в якому викладалась дисципліна (якщо передбачено форму контролю у зазначеному семестрі у вигляді іспиту). Якщо дисципліна викладається два й більше семестри, а формами семестрового контролю в усіх семестрах є іспит, то у зведену відомість та в додаток до диплома заноситься середньозважена оцінка з округленням її до цілого значення.

Кількість контрольних робіт з кожної навчальної дисципліни визначається робочою навчальною програмою дисципліни.

 


Дата добавления: 2018-11-24; просмотров: 282; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!