Порядок створення фермерських господарств.



Вимоги до осіб, що бажають створити ФГ:

1) Наявність громадянства України;

2) Наявність повної цивільної дієздатності;

3) Досягнення 18-ти річного віку.

Етапи створення ФГ:

1) Набуття права на земельні ділянки для ведення ФГ (подається заява до місцевої ради чи райдержадміністрації про передачу у власність чи передання для користування земельної ділянки; до заяви додається документи, що підтверджують досвід роботи у СГ, або про наявність освіти здобутої в аграрному навчальному закладі).

2) Державна реєстрація ФГ (подається заповнена реєстраційна карта; рішення про створення; два примірники установчих документів; документ про внесення реєстраційного збору; копія документа, що підтверджує право власності на землю чи право користування землею).

Строк державної реєстрації – 24 години.

 

Поняття, види та особливості договірних зобов’язань в АПК.

Загальне поняття договору передбачено ст. 626 ЦК України, згідно з якою договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав і обов'язків.

Договір в АГК – це домовленість виробника СГ продукції та іншого субєкта аграрних відносин, спрямовлена на встановлення, зміну та припинення субєктивних прав і обовязків у сфері аграрного виробництва.

Аграрно-правовий договір – це угода двох або більше сторін, яка визначає права та обовязки останніх по забезпеченню виробництва аграрної продукції з метою реалізації майнових та інших інтересів.

Особливості договорів в АГК:

1) Однією з сторін є виробник СГ продукції,

2) Особливий предмет договору

3) У змісті договору відображається специфіка аграрного виробництва

4) Договір є безпосередньою формою реалізації основного СГ виробничої діяльності однієї із сторін або має на меті створити можливість для здійснення такої діяльності.

Види договорів:

1) За змістом (юридичною природою):

- Цивільно-правові

- Аграрно-правові

- Змішані.

2) За предметом:

- Договір реалізації СГ продукції,

- Договір матеріально-технічного зобовязання,

- Договір виробничо-технічного обслуговування

- Договір еміліративного обслуговування.

3. Колекти́вне сільськогоспо́дарське підприє́мство — добровільне об'єднання громадян у самостійне підприємство для спільного виробництва сільськогосподарської продукції та товарів, що діє на засадах підприємництва та самоврядування.

 

Етапи створення ФГ:

1) Набуття права на земельні ділянки для ведення ФГ (подається заява до місцевої ради чи райдержадміністрації про передачу у власність чи передання для користування земельної ділянки; до заяви додається документи, що підтверджують досвід роботи у СГ, або про наявність освіти здобутої в аграрному навчальному закладі).

2) Державна реєстрація ФГ (подається заповнена реєстраційна карта; рішення про створення; два примірники установчих документів; документ про внесення реєстраційного збору; копія документа, що підтверджує право власності на землю чи право користування землею).

 


Варіант 24

Особливості особистого селянського господарства.

Особисте селянське господарство - це господарська діяльність, яка проводиться без створення юридичної особи фізичною особою індивідуально або особами, які перебувають у сімейних чи родинних відносинах і спільно проживають, з метою задоволення особистих потреб шляхом виробництва, переробки і споживання сільськогосподарської продукції, реалізації її надлишків та надання послуг із використанням майна особистого селянського господарства, у тому числі й у сфері сільського зеленого туризму.

Ознаки:

1) Вид господарської діяльності

2) Добровільність ведення

3) Право на ведення ОСГ належить ф. о.

4) Сімейно-трудовий характер ОСГ

5) Основний вид діяльності - є виробництво, переробка та споживання сільськогосподарської продукції, реалізація її надлишків та надання послуг, в тому числі у сфері сільського зеленого туризму

6) Не має статусу юридичної особи та не підлягає державній реєстрації

7) використання земель в особистому селянському господарстві як основного засобу виробництва.

8) Мета діяльності – задоволення особистих потреб членів ОСГ

Майнова основа ОСГ - земельні ділянки розміром не більше 2,0 гектара, передані фізичним особам у власність або оренду в порядку, встановленому законом; жилі будинки, господарські будівлі та споруди, сільськогосподарська техніка, інвентар та обладнання, транспортні засоби, сільськогосподарські та свійські тварини і птиця, бджолосім'ї, багаторічні насадження, виробнича сільськогосподарська продукція, продукти її переробки та інше майно, набуте у власність, членами господарства в установленому законодавством порядку; Зазначене майно може бути власністю однієї особи, спільною частковою або спільною сумісною власністю членів ОСГ; звернення стягнення на майно члена особистого селянського господарства допускається лише на підставі рішення суду.

Ведення особистого селянського господарства припиняється в разі:

1) рішення членів особистого селянського господарства про припинення його діяльності;

2) якщо не залишилось жодного члена господарства або спадкоємця, який бажає продовжити його ведення;

3) припинення прав на земельну ділянку згідно із Земельним кодексом України

 

Договори матеріально-технічного забезпечення с/г підприємств

Основною правовою формою, яка опосередковує відносини щодо матеріально-технічного забезпечення сільськогосподарських товаровиробників, є договір на поставку продукції виробничо-технічного призначення. Зміст і порядок укладення цього договору мають відповідати вимогам чинного законодавства, зокрема: У договорі поставки повинно зазначатися:

— найменування, кількість, номенклатура продукції, якщо є необхідність, то і комплекти машин, устаткування, державний стандарт або технічні умови, які повинні бути зареєстровані в органі Держстандарту; — якість і комплектність продукції; — термін дії договору; — ціна продукції, порядок, форми взаєморозрахунків; — умови постачання,— терміни повернення тари багаторазового використання; — реквізити сторін (банківські, поштові); — за міжнародним контрактом — арбітражні застереження та інші реквізити;— інші умови.

Договір поставки вважається укладеним і набуває чинності з дня його підписання сторонами. У випадках невідповідності договору Уніфікованим правилам зовнішньоекономічні договори (контракти) щодо поставки у встановленому порядку визнаються недійсними.

Важливою правовою формою, що юридично опосередковує матеріально-технічне забезпечення сільськогосподарських підприємств, є договір на організацію поставки споживачам продукції виробничо-технічного призначення в порядку оптової торгівлі. Істотними умовами цього договору є кількість та найменування продукції, її комплектність та якість, ціна, порядок та умови транспортування. Сторонами можуть бути визначені також загальні умови розрахунків, упаковки, порядку прийомки тощо. В договорі також можуть бути визначені спеціальні умови, притаманні спеціальним видам та типам договорів.

Поставка продукції матеріально-технічного призначення може здійснюватись і за прямими довгостроковими договорами. В них детально визначаються ціни, термін, порядок поставки і розрахунків, співробітництво сторін по забезпеченню довгострокових зв'язків, відповідність вимогам щодо якості, комплектності продукції із зазначенням виду нормативно-технічних документів.

 

Основні обов'язки члена с/г кооперативу:

1) додержання статуту кооперативу;

2) виконання рішень органів управління кооперативу та органів контролю за діяльністю кооперативу;

3) виконання своїх зобов'язань перед кооперативом;

4) сплата визначених статутом кооперативу внесків.

5) член кооперативу зобов'язаний особистою працею брати участь у діяльності виробничого кооперативу, а члени обслуговую­чих кооперативів — виконувати зобов'язання, пов'язані з участю в операціях кооперативу.

 

Порівняти члена с/г підприємства і члена с/г кооперативу.

Членство в с/г підприємстві грунтується на праві добровільного вступу до членів підприємства і безперешкодного виходу із складу його членів. Членами підприємства можуть бути громадяни, які досягли 16-річного віку, визнають і виконують його статут.

Засновниками та членамисільськогосподарського обслуговуючого кооперативу можуть бути виробники сільськогосподарської продукції - юридичні та/або фізичні особи, які зробили вступний і пайовий внески у розмірах, визначених загальними зборами кооперативу, дотримуються вимог статуту, мають право ухвального голосу та беруть участь у господарській діяльності кооперативу.

Членами сільськогосподарського виробничого кооперативу можуть бути фізичні особи, які виявили бажання об’єднатися для спільної виробничої діяльності на засадах обов’язкової трудової участі та внесли вступний внесок і пай у розмірах, визначених статутом кооперативу.

 

Органи управління аграрного ТЗОВ:

1) Вищим органом ТОВ є збори учасників, що складаються з учасників або призначених ними представників.

2) Виконавчий орган: колегіальний (дирекція ) або одноособовий (директор). Дирекцію очолює генеральний директор.

3) Контроль за діяльністю дирекції (директора) товариства з обмеженою відповідальністю здійснюється ревізійною комісією.

Визначення. Член с/г підприємства - громадянин, який досяг 16-річного віку, визнає і виконує його статут.

 

 

 


ВАРІАНТ 25

Земельні ділянки особистого селянського господарства

Для ведення особистого селянського господарства використовують земельні ділянки розміром не більше 2,0 гектара, передані фізичним особам у власність або оренду в порядку, встановленому законом.

Розмір земельної ділянки особистого селянського господарства може бути збільшений у разі отримання в натурі (на місцевості) земельної частки (паю) та її спадкування членами особистого селянського господарства відповідно до закону.

Земельні ділянки особистого селянського господарства можуть бути власністю однієї особи, спільною сумісною власністю подружжя та спільною частковою власністю членів особистого селянського господарства відповідно до закону.

Земельні ділянки особистого селянського господарства можуть використовуватися для ведення особистого селянського господарства, товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства.

Членам особистого селянського господарства земельні частки (паї) можуть виділятися в натурі (на місцевості) єдиним масивом у спільну часткову власність та спільну сумісну власність (подружжя) відповідно до закону.

У разі виходу з особистого селянського господарства кожен його член має право на виділення належної йому земельної ділянки в натурі (на місцевості).

Громадяни України, які реалізували своє право на безоплатну приватизацію земельної ділянки для ведення особистого підсобного господарства в розмірі менше 2,0 гектара, мають право на збільшення земельної ділянки в межах норм, установлених статтею 121 Земельного кодексу України для ведення особистого селянського господарства.

 

Договори виробничо-технічного обслуговування в сільському господарстві.

Види договорів виробничо-технічного обслуговування:

1) договір про надання послуг

2) договір підряду

Істотні умови:

v -предмет (види робіт,їх обсяг,якісь)

v -строки

v -загальна вартість

Особливості:

- -особливий предмет договору (ремонт і технічне обслуговування сг техніки,будівель чи монтажні роботи)

- -спеціальна мета-забезпечення основної сг виробничої діяльності аграрного підприємства.

Залежно від мети та предмета договору обслуговування поділяється на такі види: виробничо-технічне, агрохімічне, гідромеліоративне тощо. Серед них найважливіше місце посідають договори щодо виробничо-технічного обслуговування аграрних товаровиробників районними ремонтно-технічними підприємствами (РТП), машинно-тракторними станціями (МТС). У договорі визначається обсяг ремонту (кількість машин, агрегатів), його види, календарні терміни здачі в ремонт технічних засобів і його закінчення, загальна вартість цих послуг.

Виконавець зобов'язується виконувати необхідні роботи у визначений термін, ремонтує машини, агрегати згідно зі стандартами і технічними умовами. Вони повинні гарантувати безвідмовну роботу машин і агрегатів протягом часу, встановленого технічними умовами.

Технічне обслуговування може здійснюватися згідно з договором по технічному обслуговуванню машинно-тракторного парку, устаткування тваринницьких ферм, птахоферм.

 

ВАРІАНТ 26

Господарська діяльність ОСГ

Особисте селянське господарство -це особлива форма індивідуального або сімейного господарювання, то не передбачає створення юридичної особи і здійснюється з метою задоволення особистих потреб членів господарства шляхом виробництва, переробки та споживання сільськогосподарської продукції, реалізації її надлишків та надання послуг у сфері сільського зеленого туризму.

Є такі види госп. д-сті ОСГ

А) виробництво, переробка і реалізація сг продукції

Б) наданя послуг в тому числі у сфері сільського земельного туризму.

Ознаки:

9) Вид господарської діяльності

10) Добровільність ведення

11) Право на ведення ОСГ належить ф. о.

12) Сімейно-трудовий характер ОСГ

13) Основний вид діяльності - є виробництво, переробка та споживання сільськогосподарської продукції, реалізація її надлишків та надання послуг, в тому числі у сфері сільського зеленого туризму

14) Не має статусу юридичної особи та не підлягає державній реєстрації

15) використання земель в особистому селянському господарстві як основного засобу виробництва.

16) Мета діяльності – задоволення особистих потреб членів ОСГ

Майнова основа ОСГ - земельні ділянки розміром не більше 2,0 гектара, передані фізичним особам у власність або оренду в порядку, встановленому законом; жилі будинки, господарські будівлі та споруди, сільськогосподарська техніка, інвентар та обладнання, транспортні засоби, сільськогосподарські та свійські тварини і птиця, бджолосім'ї, багаторічні насадження, виробнича сільськогосподарська продукція, продукти її переробки та інше майно, набуте у власність, членами господарства в установленому законодавством порядку.

 

Договірні відносини аграрних суб’єктів з приводу меліоративного та агрохімічного обслуговування.

Істотні умови договору:

-предмет(види робіт,їх обсяг,вимоги щодо якості) -сировина,техніка

Особливості договору: -особливий предмет(внесення мінеральних добрив,здійснення меліоративних робіт) -спеціальна мета(поліпшення якості земель,та інших природних ресурсів,забезпечення основної сг виробничої діяльності аграрниї підприємств) -особливий суб*єктний склад договору

Меліорація земель – це комплекс гідротехнічних, культуртехнічних, хімічних, агротехнічних, агролісотехнічних, інших меліоративних заходів, що здійснюються з метою регулювання водного, теплового, повітряного і поживного режиму грунтів, збереження і підвищення їх родючості та формування екологічно збалансованої раціональної структури угідь;

Види меліорації земель

Залежно від спрямування здійснюваних меліоративних заходів визначаються такі основні види меліорації земель: гідротехнічна, культуртехнічна, хімічна, агротехнічна, агролісотехнічна.

 

Аграрне - це комплексна галузь права, яка є сукупністю різних за юридичною природою норм, що регулюють органічний за змістом комплекс аграрних суспільних відносин, а саме: земельних, трудових, майнових, організаційних, управлінських та ін.;

Спостережна рада кооперативу – це рада щоздійснює контроль за додержанням статуту кооперативу та за діяльністю виконавчого органу управління кооперативу.

Обмежена матеріальна відповідальність - це відповідальність працівників і посадових осіб підприємства, за нанесений ними збиток підприємству

 

Відмінності ФГ і ОСГ

Статус юр.особи:

ОСГ-відсутній фГ-наявний

Субєкти:

ОСГ-фізи.ос. ФГ-громадяни України

Основний вид діяльності:

ОСГ-виробнича с/г діяльність та надання послуг. ФГ-виробнича с/г діяльність

Мета діяльності

ОСГ-задоволення особистих потреб. ФГ-отримання прибутку

Повноваження керівника держ.сг підприємства

Представництво інтересів п-ства в органах держ влади і о. м. с.Формування адмін п-ства, організац. керівництва її д-стю.Підписання документів п-ства Вирішення кадрових питань в порядку перед закон Вирішення ін. питань

 

ВАРІАНТ 27


Дата добавления: 2016-01-06; просмотров: 19; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!