А)Поняття та ознаки фермерського господарства.



ФГ – це форма підприємницької діяльності громадян України зі створенням юридичної особи, які виявили бажання виробляти товарну с/г продукцію, займатися її переробкою та реалізацією з метою отримання прибутку на земельних ділянках наданим їм для ведення ФГ відповідно до закону.

Ознаки ФГ:

1) Наявність статусу юридичної особи;

2) Добровільність створення;

3) Право на створення і ведення ФГ, мають лише громадяни Укр.;

4) Сімейно-трудовий характер;

5) Основний вид діяльності – виробництво, переробка та реалізація с/г продукції;

6) Основний засіб виробництва – землі с/г призначення;

7) Мета діяльності – отримання прибутку.

Правове регулювання дисциплінарної відповідальності. Дисциплінарна відповідальність працівника с/г підприємства.

Правове регулювання трудової дисципліни являє собою організований вплив на учасників трудового процесу з метою приведення їх поведінки у відповідність із нормами і прави­лами, що закріплюють порядок спільної праці. Д исциплінарна відповідальність осіб, зайнятих у сільському виробництві, регулюється загальними нормами трудового законодавства, які поширюються на всіх найманих працівників, а також спеціальними нормами аграрного права, які стосуються працівників окремих видів аграрних підприємств.

Дисциплінарна відповідальність полягає в накладенні на працівників аграрних підприємств, які порушили правила внутрішнього розпорядку та інші норми організації праці, дисциплінарних стягнень Згідно зі ст. 147 КЗпП за порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано тільки один із таких заходів стягнення: догану, звільнення.

Дисциплінарне стягнення застосовують безпосередньо за виявленням проступку, але не пізніше одного місяця з дня виявлення, не враховуючи часу хвороби працівника або перебування його у відпустці. Стягнення не може бути накладено пізніше 6 місяців із дня вчинення проступку (ст. 148 КЗпП). До застосування дисциплінарного стягнення треба витребувати пояснення від порушника трудової дисципліни. За кожне порушення трудової дисципліни може бути накладено одне дисциплінарне стягнення. Воно може бути оскаржено в установленому порядку. Під час обрання виду стягнення потрібно враховувати ступінь тяжкості вчиненого проступку і заподіяну ним шкоду, обставини, за яких вчинено проступок, і попередню роботу працівника.

Аграрним законодавством передбачені певні особливості дисциплінарної відповідальності працівників сільськогосподарських підприємств. Наприклад, у сільськогосподарських кооперативах дисциплінарні відносини регламентуються насамперед статутними нормами. Відповідно до ч. 2 ст. 166 ЦК України у разі невиконання чи неналежного виконання обов´язків, покладених на нього, а також в інших випадках, встановлених статутом кооперативу й законом, член виробничого кооперативу може бути відрахований із кооперативу за рішенням загальних зборів.

Відповідно до Закону України “Про фермерське господарство” члени цього господарства самостійно визначають і регламентують свої трудові відносини, розробляючи правила внутрішнього трудового розпорядку свого господарства, в яких можуть визначати також заходи дисциплінарної відповідальності для порушників. При цьому за основу, як правило, беруться положення про дисциплінарну відповідальність, що діють у сільськогосподарських кооперативах або державних сільськогосподарських підприємствах.

Локальний внутргосп акт -це акти, що приймаються органами управління СГ підприємств та містять норми аграрного права.

Дисциплінарна відповідальність -відповідальність робітників і службовців за порушення трудової дисципліни, яке виражається у накладенні стягнень адміністрацією підприємства чи установи.

Майновий фонд -фонд сплати дивідендів

Основні риси ОСГ:

Вид господарської діяльності (без створення юридичної особи); Добровільність створення; Право на створення та ведення ОСГ мають будь які фізичні особи; Сімейно-трудовий характер; Основний вид діяльності – виробництво та переробка сільськогосподарської продукції та надання спеціалізованих послуг; Основний засіб виробництва – землі сільськогосподарського призначення; Метою діяльності є задоволення особистих потреб.

 

Органи управління в с/г підприємствах:

v -загальні збори або збори уповноважених

v -правління

v -ревізійна комісія

v -спостережна рада

ВАРІАНТ22


Дата добавления: 2016-01-06; просмотров: 19; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!