Діагностика вагітності у свиней



 

Рефлексологічний метод застосо-вують у свиней на 15–30-й дні після осіменіння, підпускаючи до них сам-ця-пробника щоденно на 1,5–2 години. Відсутність статевої охоти вказує на можливу вагітність.

Метод пальпації таректальне дослі-дження використовують рідко. Оглядом на пізніх строках поросності можна ви-явити збільшення черевної порожнини, молочної залози, появу молозива.

Для діагностики поросності у сви-ней можна користуватися флоридзи-новою пробою. Ця проба ґрунтується


 


Фізіологія вагітності

 

 


на тому, що під час поросності тварин нирковий епітелій стає більш прохід-ним для цукру. Після введення у м’язи (за вухо) флоридзину (глюкозиду, який добувають з кори яблуні та груші) у по-росних свиней з’являється глюкозурія вже при таких мінімальних дозах цього препарату, при яких непоросні свині ще не реагують виділенням цукру в сечу. За допомогою цієї реакції можна діа-гностувати ранню поросність – в межах 2–6-ти тижнів; після 6-ти тижнів флори-динова проба далеко не завжди дає пра-вильні результати.

Найдоцільнішим методом діагнос-тики вагітності у свиней є транскутанна або трансректальна сонографія. Діагноз на вагітність у свиноматок з високою точністю під час масових досліджень на фермах встановлюють з 24-го дня по-росності.

 

 


Дата добавления: 2016-01-04; просмотров: 88; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!