Складання будівельних поперечників.



 

Крім поздовжнього профілю, при трасуванні складають профілі-поперечники.

Останні вибирають у характерних місцях, як на пікетах, так і на плюсових точках, з таким розрахунком, щоб з необхідною повнотою охарактеризувати трасу в поперечному до неї напрямку. Побудова поперечників в основному аналогічна побудові повздовжнього профілю.

При виконанні завдання необхідно викреслити два поперечники, розмістивши один з них на рівнинній ділянці траси, а другий на косогорі. На поперечниках необхідно провести проектування детального розпланування будівельного полотна.

Основною частиною залізничного полотна є верхня будова – рейки зі шпалами, укладені на баластний шар. Для кращого стоку води земляна основа над баластним шаром влаштовується у вигляді так званої зливної призми.

На малюнку 1.8 приведений поперечний розріз полотна залізниці для одношляхової дороги. Уздовж дорожнього полотна влаштовують бокові водовідвідні канави – кювети. Середня глибина кювета 0,6 м.

Для виконання земляних робіт роблять детальне розпланування земляного полотна або, як кажуть, будівельних поперечників. Це розпланування полягає в позначенні на місцевості в плані і по висоті всіх характерних точок профілю полотна: осі, бровок, кюветів і т.д.

 

Мал.1.10

 

Поперечники розплановують на всіх переломах поздовжнього профілю, на прямолінійних ділянках через 20-40 м. Осьовими точками поперечників служать як пікети, так і плюсові точки. На заокругленнях траси поперечники розплановують через 10-20 м по напрямку до центру кривої.

Одночасно з розплануванням поперечників виносять у натуру червоні відмітки, які відповідають відмітці бровки дорожнього полотна у закінченому вигляді.

У залежності від розташування, поперечники розплановують одним з наступних способів:

1) Розпланування поперечників у рівних місцях на насипі.

Вихідними даними для розпланування поперечника є:

а – ширина земляного полотна, рівна 5,8 м;

h – висота насипу. рівна робочій відмітці;

m – стрімкість схилу, що приймається в залежності від інженерно – геологічних властивостей грунтів (в нашому випадку 1: 1,5).

Рис.1.11

 

Для розпланування поперечників у натурі відкладають в обидві сторони від осьової точки 01 відстань в/2 для позначення бровок і відстані l = в/2 + h * m для фіксації схилів (приклад: нехай h = 4 м, тоді l=5,8/2+4* 1,5 = 8,9 м)

 

 

2) Розбивка поперечників у насипі при значному нахилі місцевості (на косогорі).

У цьому випадку для того, щоб отримати на місцевості розташування точок підошви насипу Б1 і Б, відкладають вверх і вниз відстані l1 i l2, якi знаходять за формулами:

l1 = (B/2+mh)sin β/sin(β+υ); (1.41)

l2 = (B/2+mh)sin β/sin(β-υ); (1.42)

де υ – кут поперечного нахилу місцевості (знаходять у нашому випадку за горизонталями плану):

β – кут схилу насипу (tg β = 1:m) = 0,67.

 

Рис.1.12

 

Для визначення на місцевості проекції бровок А1 і А2, необхідно від осьової точки 01відкласти по поверхні землі відстань О1А1 = О1А2 = B/2cos υ.

3) Розпланування поперечників у виїмці.

Для розпланування поперечників фіксують осьову точку траси О, точки А1, А2, і бровки виїмки Б, Б1

Якщо місцевість у поперечному напрямку порівняно рівна, то розташування в натурі точок А1 і А2, знаходять, відкладаючи в обидві сторони від осі відстані О1А1, О1А2,

O1A1 = O2A2, = b/2 + d,

де b – ширина дорожнього полотна, рівна 5,8 м;

d – ширина кювету поверху, рівна 2,2 м.

Відмірявши від точок А1 і А2, величину закладення схилу, рівну mh, знаходять і закріпляють бровки виїмки Б і Б1.

. Рис.1.13

 

При розплануванні поперечників в виїмці по косогору необхідно відкласти від вісі траси в сторону зниження схилу відстань

 

l1 = (b/2 + d + mh)sin β/sin(β+υ) (1.43)

 

і в сторону підвищення схилу

 

l2 = (b/2 + d + mh) sinβ/sin(β – υ), (1.44)

де

υ – кут нахилу місцевості;

β – кут схилу виїмки;

h – глибина виїмки

 

Рис. 1.114

 

 


Дата добавления: 2016-01-04; просмотров: 17; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!